Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
[Gwiazdor]
Taka imprezka plenerowa, mi akurat się trafiło w Kwidzynie :-)

Sorki że na fotosiku, jestem za leniwy, żeby zakładać jakieś galerie. ;-)



Zespół na A :) (za cholere nie mogę sobie przypomnieć nazwy :-/ )


Golden Life


Perfekt



Pokaz laserowy


Wszystkie fotki robione FA28-80, bez obróbki (więc jak ktoś ma ochote się pobawić w kadrowanie i krzywe to zapraszam). Fotki Perfektu robiłem w PentaxLab z agresywnymi ustawieniami kontroli przepaleń (akurat nie miałem pod ręką RT :mrgreen: ), moze coś z tego nada siie na Raw Challange? 8-)

Przy okzacji kilka moich spostrzeżeń:
- obiektywy od Jerrego mimo fatalnego wyglądu działają ;-)
- PowerZoomy z K10d pracują bez żadnych problemów
- duży aparat ułatwie przepychanie się w tłumie (ludzie sami się rozstepowali jak im wpychałem przed nos ten obiektyw) :mrgreen:
- muszę sobie kupić większą kartę i robić w RAW-ach 8-)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Przyglądałem się fotkom z koncertu Perfektu - szkoda, że lekko rozmyte/poruszone. Na jakim ISO fociłeś na koncercie?
Jak na FA28-80 to całkiem nieźle, pewnie Ci przeszkadzało f/5.6 po ciemku na długim końcu.
Gwiazdor napisał/a:
- duży aparat ułatwie przepychanie się w tłumie (ludzie sami się rozstepowali jak im wpychałem przed nos ten obiektyw) :mrgreen:

To zaleta puszek :-) jak się pojawiasz z kompaktem i focisz np. na ulicy to ludzie się krępują i uciekają z kadru, a jak masz coś większego to respect, bo myślą, że to np. w gazecie będzie ;-)
Gwiazdor napisał/a:
- muszę sobie kupić większą kartę i robić w RAW-ach 8-)

Dobry pomysł :-) więcej wyciągniesz wtedy z tych zdjęć koncertowych.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Gwiazdor, nie obrazaj sie ale te zdjecia sa bardzo slabe.
Po pierwsze kadry do dupy a po drugie sa zle naswietlone i poruszone.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Milo, nie obrażam się. :-)
Na koncerty czasy chyba za długie miałem. :-/ Ale co do naświetlenia to chętnie posłucham dalej. Podobnie jak coś o kadrowaniu, przecież prosiłem. :-P
mkdexter napisał/a:
Na jakim ISO fociłeś na koncercie?
Na Perfekcie 1600, reszta 800 i mniej.
mkdexter napisał/a:
Jak na FA28-80 to całkiem nieźle, pewnie Ci przeszkadzało f/5.6 po ciemku na długim końcu.
Owszem, chociaż przy takich warunkach to f1.0 nie był by za jasny. ;-)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Gwiazdor napisał/a:
Owszem, chociaż przy takich warunkach to f1.0 nie był by za jasny.

O qrcze :shock: hehe, f/1.0 no, no.. pewnie silne lobby lamp błyskowych wstrzymuje produkcję tak jasnych szkieł ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Witaj gwiazdor.
Mieliśmy to samo Powitanie Lata w Kętrzynie 21 maja. Robiłem fotki zarówno z koncertu Golden Live jak i z Perfect
http://picasaweb.google.p...eKTrzyn20052007
http://picasaweb.google.p...tKTrzyn20052007
Początek koncertu Golden Live pstrykałem nawet przy ISO-200 i przysłonie 4.5 i 5.6 później ISO-400/800/1600 aż do 3200 na koncercie Perfect'u. Większość teleobiektywem 50-200 Pentax'a
Co do twoich zdjęć to RAW wydaje mi się niezbędny (tylko nie kup karty SD noname, miałem z taką sporo problemów, teraz mam Goodram i jest ok). Po drugie chyba faktycznie za niskie ISO albo za dużo piwa i ręka była niepewna :-) bo zdjęcia jakby poruszone albo nieostre. Nie będę się wypowiadał nt. kompozycji i kadrowania bo sam mam z tym sporo problemów.

Pozdrawiam.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kristofo, dobre zdjecia! Gwiazdor mozesz brac przyklad :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki milo oczywiście swoje pokazałem nie w ramach konkurencji tylko jako przykład, że z RAW mozna sporo wyciągnąć. Plus więcej swobody w późniejszym kadrowaniu bo powiększenia większe mozna zrobić niz z JPG
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
milo napisał/a:
kristofo, dobre zdjecia! Gwiazdor mozesz brac przyklad :)
:-P

kristofo, konkurencja mile widziana, moze w koncu cos pokaze, co się spotka z pochwałą. ;-)
Jakie miałeś czasy przy tych zdjęciach? U mnie trafiało się 1/15s, a wtedy to ani SR ani pewna ręka nie zamrozi ruchu na scenie. :-?

No i w Kwidzynie nie było fajerwerków. :evil:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
gwiazdor dodałem troche danych z EXIF do kilku zdjęć z koncertu Golden Life. Jak znajde czas to dodam do wszystkich. Pozdrawiam

OK. wisisz mi :-B . Dodałem do wszystkich zdjęć. Pozdro
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
[Gwiazdor] Motoshow Gdańsk




A ponieważ impreza była mało ciekawa dla mnie to spróbowałem i trochę zdjęć ulicznych.




Jak zawsze czekam na jakieś opinie.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ech, wszystko by bylo fajnie gdyby nie byl to fotosik. PROSZE CIE NIE KADRUJ TAK CHAMSKO ZDJEC, JESLI CHESZ TO ZROBIC TO PRZYNAJMNIEJ ZACHOWAJ PROPORCJE BOKOW [3:2].
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
JESLI CHESZ TO ZROBIC TO PRZYNAJMNIEJ ZACHOWAJ PROPORCJE BOKOW [3:2]
A dlaczego ma zachować proporcje ?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
argawen, bo tak to kazdy obrazek ma inny ksztalt, mnie osobiscie przy prezentowaniu szczegolnie reportazy drazni, bo wedlug mnie pokazuje to leniwosc autora, ktory chodzil i cykal, a pozniej z tego kadry probowal robic. Inaczej sie ma sprawa przy pojedynczych fotografiach, lecz i tam trzeba uwazac i miec przemyslana koncepcje.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Cytat
JESLI CHESZ TO ZROBIC TO PRZYNAJMNIEJ ZACHOWAJ PROPORCJE BOKOW [3:2]


Yyyy... a to czemu ?

Sorki... za długo edytowałem post :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, czepiasz się
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fotosiusiak ze zdjecia ktore ma ok 150 kb robi takie co ma 40kb!

Gwiazdor, podstawowa sprawa - robienie zdjec, to nie jest czynnosc polegajaca na wciskaniu spustu migawki. Staraj sie wiecej kombinowac, tak, zeby zdjecia byly ciekawsze.

Masz zestaw K10D + Tokina 80-200/2.8 a wiec moglbys chociaz pobawic sie glebia ostrosci, a Ty dajesz taka, jak z cyfrowej malpy.

Te zdjecia oceniane nawet w kategorii relacji z jakiegos wydarzenia sa slabe - skoro to byl Motorshow, to dlaczego nie ma dobrych i przemyslanych zdjec samochodow?

Np. te 3 Mini. Ustawiasz w kicie na 18 mm podchodzisz do nich z przodu, tak blisko, zeby skrajne samochody byly przylepione do bokow kadru, znizasz sie na ich wysokosc i cyk - juz masz w miare interesujace zdjecie, ktore moze w jakis tam sposob zatrzymac uwage ogladajacego.

Probuj dalej...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
znizasz się na ich wysokosc i cyk
To samo mozna powiedzieć o fotce z tym zdalnie sterowanym autkiem. Zniżasz się do poziomu żaby i cykasz z przodu. Najlepiej z małą GO.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
milo, czepiasz się


Nie czepiam sie, mowie tylko jak jest.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dziękuje wszystkim za uwagi. :-)

dan, nie robię fotek bez myślenia, chociaż na pewno jeszcze muszę popracować nad tym jak myśleć o robieniu zdjęć. ;-)
Poszedłem tam z myslą o zrobieniu zdjęć samochodów, niestey nie było ich za dużo, do tego masa ludzi chodząca we wszystkie strony - ciężko zrobić zdjęcie, a jeszcze ciekawe. Próbowałem przez chwile ustawić sobie "na sztywno" 50mm i tak robić fotki, ale na takie imprezy to chyba za długa ogniskowa - co dopiero 80mm Tokiny. :roll:

dan napisał/a:
Probuj dalej...
Nie omieszkam. 8-)

To mówicie przerzucić się na Pbaze albo coś podobnego? :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach