dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Gwiazdor napisał/a:
To mówicie przerzucić się na Pbaze albo coś podobnego? :roll:

Polecam moj ulubiony ostatnio Flickr. Masa mozliwosci i przyjazny interfejs.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Z polskich serwisów polecam www.extrafotka.pl - dają 100 GB na Twoje fotki - za darmo, bez kompresji, w dowolnej rozdzielczości - można mieć albumy prywatne (niewidoczne dla wszystkich użytkowników serwisu) i linkować z nich zdjęcia na fora lub aukcje :-P
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
dan napisał/a:
Polecam moj ulubiony ostatnio Flickr. Masa mozliwosci i przyjazny interfejs.
Przyłączam się do Dana, flickr jest świetny, ma bardzo przyjazny interfejs, nie ma tyle badziewia na stronie co na fotosiusiaku.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
milo napisał/a:
Cytat
milo, czepiasz się


Nie czepiam się, mowie tylko jak jest.


Co to znaczy "chamskie kadrowanie"? upadłeś na głowę milo? To jest fotografia, a nie Powstanie Warszawskie. Każdy może robić, co chce - jeśli prosi o ocenę, to chce usłyszeć konkret, a nie obelgę "starego wyjadacza". Zdjęcia gwiazdora moim zdaniem nie są dobre, ale nigdy bym, nie wpadł na to, żeby nazwać jego zabawę z nimi "chamskim kadrowaniem". Pokaż milo coś, co jest przeciwieństwem chamskiego kadrowania. :-?
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Z tym kadrowaniem to nie zawsze jest tak prosto . Staram się oczywiście "ułożyć:" sobie obraz przed naciśnieciem spustu, ale co można zrobić w sytuacji , gdy nie możliwości ruchu np. fotografując w tłumie , albo jaśniej z tłumu ( koncerty) i nie posiada się odpowiednio jasnego zoomu ?. Wtedy to tylko można się posiłkować głebią ostrosci o ile pozwolą na to warunki oświetlenia i właśnie kadrowanie bez proporcji, żeby wydobyć interesujący nas fragment obrazu.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Przy okazji:
dan napisał/a:
Fotosiusiak ze zdjecia ktore ma ok 150 kb robi takie co ma 40kb!
to nie prawda, zdjęcia mają oryginalne rozmiary.

Czasami miałem opory przed, jak to nazwał milo, chamskim kadrowaniem, ale zrobiłem to tylko dlatego, że inaczej w kadrze było by pełno "rozpraszaczy" i wyszło by jeszcze gorzej. Niestety lekcje panowania nad tłumem, tak żeby chodził tak jak ja chce mam jeszcze przed sobą. ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
cypis, dlaczego sie tak unosisz... Wez pod uwagę ze uzylem tego okreslenia w cudzyslowiu, przez pojecie 'chamskie kadrowanie' rozumiem, przycinanie zdjecia w programie graficznym w taki sposob, ze nie zwazajac na nic uwagi, wybieramy tylko interesujacy nas motyw. Szczegolnie jest to widoczne gdy nie sa zachowane proporcje bokow. Tak jak pisalem wyzej, wsdzystko jest ok, gdy zdjecie wymaga takiego przyjecia i jest prezentowane osobno, ale jesli mowimy o reportazu i prezentowaniu kilkunastu zdjec, wypadaloby kadrowac zdjecia od razu tak, aby byly godne zaprezentowania, mysle ze sztuka robienia zdjec, polega wlasnie na szukaniu dobrych kadrow. Czy teraz rozumiesz moje stwierdzenie 'chamskie kadrowanie'?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ja bym kadrowania nie dzielił na chamskie (nawet w cudzysłowie) i szlachetne. Interesuje mnie efekt końcowy (jak ktoś chce może sobie kadry przycinać w trójkąty, kółka i co tam mu przyjdzie do bańki, o ile da się to oglądać)- w przypadku zdjęć, o których tu rozmawiamy akurat nie ma o co kruszyć kopii, ale wystarczy przejrzeć pierwszą lepszą gazetę - rzadko kiedy fota ma tradycyjne proporcje... Jasne, że szpanem jest pyknąć ujęcie (szczególnie w reporterce), które samo w sobie nie wymaga korekt, ale... nie mówmy już o tym, bo chyba do niczego nie dojdziemy... Po prostu nie spodobał mi się styl, w jakim wskoczyłeś na gwiazdora. :-B
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
cypis, takie mam odczucia i przekonania. Ale jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrawiam :-B :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
cypis, milo, dajcie se po razie i tyle. Każdy ma swoje odczucia, najważniejsze żeby wiedzieć dlaczego.
Mi sposób odpowiedzi milo nie sprawił bólu anie immych nieprzyjemnych doznań, jedynie prosił bym o nie używani krzyku. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach