Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Adobe Photoshop CS5
Pojawiły się informacje o udogodnieniu jakie ma zawierać nowa wersja. Filmik robi wrażenie. Wprawdzie widziałem podobny program, ale nie działał tak dobrze jak ten dodatek do PS.

link do newsa:
http://technologie.gazeta...hotoshopie.html

i jeszcze jeden film:
http://www.youtube.com/watch?v=X58evj9A8lg
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
Prezentacja nowego cacka robi na mnie duże wrażenie i z pewnością jest krokiem milowym w rozwinięciu tego narzędzia.
Zdecydowanie usprawni to wstępną obróbkę fotografii lecz nadal nie prześcignie doświadczonego grafika i włożonej przez niego pracy.
Jako amator używam PSE i staram się sam "nadrysowywać" za pomocą tabletu obszary ,które maskuję przez pobieranie próbek oraz ich modyfikację, efekt końcowy wymaga sporo czasu ale jest obiecujący.

Po sprawdzeniu tego narzędzia w CS4 oraz wbudowanego w PSE7 nie jestem do niego przekonany, jednak to prezentowane zapowiada się naprawdę świetnie i z pewnością się nim pobawię kiedy będzie okazja. :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Jeszcze jeden film pokazujący możliwości CS5 - http://www.youtube.com/wa...player_embedded :shock:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Coraz mniej zdjęcia w zdjęciu...
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Kto i po co wymyśla takie funkcje? To jest fałszowanie rzeczywistości posunięte do maksimum. Po co robić zdjęcia skoro można je wygenerować w komputerze? Rozumiem jeszcze retusz, ale to jest chore. W CS6 niech dołożą jakąś gigantyczną bazę zdjęć on-line i "fotograf" będzie tylko musiał narysować kilka kresek na ekranie, określi czym i gdzie wypełnić i mamy foto.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
na szczęście nie trzeba robić zdjęć, można po prostu żyć.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Krzychoo, po co to święte oburzenie? Nie chcesz, nie używasz. Ta funkcja jest dla tych którzy robili to samo ręcznie a teraz być może zaoszczędzą masę czasu. Nie każdy robi fotografię dla sztuki. Pomyśl o zdjęciach do katalogów itp które muszą być idealne a fotografia jest tylko materiałem wyjściowym.
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
Raven napisał/a:
Coraz mniej zdjęcia w zdjęciu...

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

Możliwości oraz interpretacja są ciekawe, jednak nawiązując do spostrzeżenia Ravena sztuka dobrego kadru schodzi na dalszy plan.

Często przy ocenie zdjęć przedstawiających ładne dziewczyny czy nietypowe efekty już przy wykonywaniu fotografi będące często kunsztem fotografa są kwitowane - "PS!".

Jeśli w CS6 dodają narzędzie ,które na podstawie algorytmu będzie kombajnem przerabiającym kiepskie wielo mpix zdjęcia wykonane na zombie zwykłą małpką czy telefonem - nie trzymające ekspozycji, kadru etc. w piękne "profesionalne" fotografie. Począwszy od samej techniki ,gdzie paroma opcjami będziemy mogli regulować światło padające na postaci oraz jego parametry, jakiego obiektywu (wirtualnego) chcemy użyć, regulacja GO w tle za postaciami oraz jej charakterystyka, auto-wykrywanie ludzi z możliwością automatycznej edycji ich wyglądu czyli wyszczuplanie, liftingi, makijaż itd.

To wszystko sprowadzi się do bezmyślnego cykania zdjęć i obrabiania za pomocą 3 kliknięć aby jakoś wyglądały. Jednak najczęściej efekty będą jak w linku -> http://www.joemonster.org...rofy_Photoshopa ;-)

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Setmag napisał/a:


To wszystko sprowadzi się do bezmyślnego cykania zdjęć i obrabiania za pomocą 3 kliknięć aby jakoś wyglądały.


To zawsze się do tego sprowadzało, trzeba tylko uważnie spojrzeć na historię tej dziedziny.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
deckard napisał/a:
Nie chcesz, nie używasz.

Dokładnie, nie chcę, nie będę używać. Wolę się nauczyć robić zdjęcia. :-P
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
A potem siedzi człowiek na jakiejś galerii netowej (stworzonej w większości w PS), podnieca się jakie to super zdjęcia... i szlag go trafia jak się dowiaduje, ze "autorem" jest PS :-)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Setmag napisał/a:
Jeśli w CS6 dodają narzędzie ,które na podstawie algorytmu będzie kombajnem przerabiającym kiepskie wielo mpix zdjęcia wykonane na zombie zwykłą małpką czy telefonem - nie trzymające ekspozycji, kadru etc. w piękne "profesionalne" fotografie. Począwszy od samej techniki ,gdzie paroma opcjami będziemy mogli regulować światło padające na postaci oraz jego parametry, jakiego obiektywu (wirtualnego) chcemy użyć, regulacja GO w tle za postaciami oraz jej charakterystyka, auto-wykrywanie ludzi z możliwością automatycznej edycji ich wyglądu czyli wyszczuplanie, liftingi, makijaż itd.


Nie chcę tu bronić tych udogodnień za wszelką cenę, ale takie automaty, o których piszesz istnieją, wprawdzie nie jako część PS ale jednak. Do tego nie takie cuda robione ręcznie w PS widziałem więc dlaczego automat miałby być złem? Raczej jest ułatwieniem w czasach gdzie wszystko musi być na wczoraj. Są dziedziny fotografii gdzie zbytnia ingerencja w obraz jest wręcz zakazana i lightroomowy soft wystarcza, ale tak jak pisał deckard, bywa i tak że bez PS ani rusz ... i już :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Krzychoo napisał/a:
Kto i po co wymyśla takie funkcje? To jest fałszowanie rzeczywistości posunięte do maksimum.
Czy to oznacza, że mój powiększalnik i trochę tajemnej wiedzy japońskich ciemniaków powinienem wyrzucić, bo zniekształcam rzeczywistość? Każdy fotograf zniekształca rzeczywistość na etapie kadrowania - odcinasz część, wyrywasz z kontekstu, a podczas obróbki (koreks-chemia-czas/powiększalnik/PS) dodatkowo ingerujesz w sytuację.

Widziałem sporo zdjęć spod powiększalnika zrobionych tak, że niejeden magik szopa kwiczy z zazdrości. Jak się umie, to można na wszystkim, a PS tylko ułatwia sprawę, bo jest magiczne ctrl+z.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
izbkp napisał/a:
Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=3ScWu7pG7r0 ;P
:mrgreen: no to jest postęp! Ciekawe czy można tak prawdziwy pokój zaznaczyć. Ile by człowiek czasu zaoszczędził :mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
biedne oszukiwane i mamione przez cyfrę sieroty po jedynej prawdziwej i prawdomównej analogowej fotografii... może pogłaskać po główce? przytulić?... kocyk dać, co by się w niego okutać?...


p.s.
wiem, że łamię punkty regulaminu, można mi wstążkę, ale naprawdę... inaczej nie da się dyskutować jak ktoś uderza w rtak ozpaczliwe tony, że fotografia umrze, bo photoshopa rozwijają...
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Nie przepadam za fotografia cyfrowa, wiec bardzo sie ciesze z tych wszystkich nowych udogodnien w photoshopie. Powinno byc jeszcze latwiej i wiecej mozliwosci.
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
Makler napisał/a:
Nie chcę tu bronić tych udogodnień za wszelką cenę, ale takie automaty, o których piszesz istnieją, wprawdzie nie jako część PS ale jednak. Do tego nie takie cuda robione ręcznie w PS widziałem więc dlaczego automat miałby być złem?

Nie neguję idei "ułatwiania sobie życia" jednak mam na myśli pewien przyzwoity stopień automatyzacji, który mogę zaakceptować przy samej zabawie przy edycji fotografii.
Nie chciałbym korzystać z automatycznych kreatorów ,gdzie cała ingerencja w zdjęcie sprowadza się do "3 kliknięć", których zasadę opisałem we wcześniejszym poście bo zabijało by mi to całą zabawę ;)

Makler napisał/a:
Raczej jest ułatwieniem w czasach gdzie wszystko musi być na wczoraj. Są dziedziny fotografii gdzie zbytnia ingerencja w obraz jest wręcz zakazana i lightroomowy soft wystarcza, ale tak jak pisał deckard, bywa i tak że bez PS ani rusz ... i już :-)

Zgadzam się jak najbardziej ,wszystko zależy od chęci otrzymania porządnego efektu.
Jednak mimo wszystko trudno mi sobie wyobrazić profesjonalistę ,który skorzysta z programu obrabiającego całe zdjęcie za niego dostając jedynie wytyczne np. wyszczuplić modelkę ,zrobić ostry makijaż itp.

Nie mniej jednak uważam ,że tytułowe narzędzie usprawni pracę nie tylko profesjonaliście ale i dostarczy sporo zabawy amatorowi takiemu jak ja.


izbkp napisał/a:
Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=3ScWu7pG7r0 ;P

Kto wie czy za jakiś nie takie wynalazki będą standardową wtyczką w PS-ie ;)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Setmag napisał/a:
Kto wie czy za jakiś nie takie wynalazki będą standardową wtyczką w PS-ie ;)


Dla mnie to debata akademicka bo mnie na PS-a zwyczajnie nie stać i jeszcze długo stać nie będzie ;) Poczekam, aż dodadzą takie bajery do PSE ;) Swoją drogą to nawet gimp dorobił się już wtyczki klasy content-aware resizing (jest TUTAJ).
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Gdyby tak podpiąć w CS10 kompa do mózgu i komp generowałby świeże pomysły wyobraźni :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach