jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No właśnie, jeszcze siedzę.

Jeśli nie zaleję pały, to dziś będzie regulamin ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Jeśli nie zaleję pały

W pracy?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jestem testerem wódek i likierów. Czasem trzeba zostać po godzinach ;-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Taką robote to i do domu by wziął :roll:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Oto regulamin: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=48065

Uwagi i pytania w tym wątku.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
espresso, cóż... no to może wydobrzeje do następnej edycji konkursu.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
To ja bym chciał rozwiać wątpliwości bo się nie znam:
1. Czy mogę robić zdjęcia ME Super?
2. Czy w końcu muszę wywoływać sam czy nie?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
SlicaR,
1. możesz
2. nie musisz
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Zapisany!

Po przeczytaniu regulaminu stwierdzam, że mam marne szanse utrzymania się w konkursie, jako że pracuję ciągiem przez 7 tygodni, a dopiero potem przerwa... Biorę udział z wielką radością!

Jeśli istnieje możliwość wyjątku w regulaminie (bardzo chcę brać udział w konkursie), a zdjęcia na pewno będę robił regularnie (bo i tak robię....), byłoby wspaniale!

Ciekawe, ile osób się zapisze, a ile zostanie na koniec roku... :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
wuzet, dzięki.
To jeszcze 3 pytanie: Czy jak już dostanę scan to po prostu wybieram i wysyłam "surówkę", czy mogę jeszcze coś pomajstrować (kadrowanie, prostowanie, cienie, światła, kontrast, korekcje, nie wiem co tam się da na takim pliku)?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Można też doprecyzować, że:
"a) jednym aparatem analogowym małoobrazkowym (marka dowolna, typ dowolny, ale rekomendowany aparat manualny), "

Bo inaczej to wynika dopiero z założenia 36klatek podpunktu c). Ale to drobiazg w sumie.

I wyszło na to, że staruję identycznym zestawem co jorge o-)

Dopytam - punkt 2 mówi o wołaniu i skanowaniu całej kliszy. Ja stawiam sobie dodatkowy warunek, zrobienia własnoręcznie co miesiąc odbitki wybranego ujęcia, nie mam natomiast czym skanować negatywów. Czy do konkursu może być przesyłana zdigitalizowana odbitka srebrowa? Spróbuję aparatem albo biurowym płaszczakiem.

Na koniec zabawy, ustalony jest maksymalny rozmiar odbitki dla zwycięzcy - a jak się ma sprawa z minimalnym? Bo nie wiem czy w razie czego rozszerzę ciemnię o wystarczające kuwety i 50tkę na czas o-P



--edit--
O sorry, ale namieszałem, usunąłem i przeredagowałem post w czasie kiedy odpisywałeś
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SlicaR napisał/a:
Czy jak już dostanę scan to po prostu wybieram i wysyłam "surówkę", czy mogę jeszcze coś pomajstrować (kadrowanie, prostowanie, cienie, światła, kontrast, korekcje, nie wiem co tam się da na takim pliku)?
No tak, gotowe zdjęcie. Dzięki. Doprecyzuję w regulaminie.

[ Dodano: 2014-12-16, 11:38 ]
Generic napisał/a:
Dopytam - można zrobić w ciemni odbitkę i dopiero ją jakoś zdigitalizować, prawda? Bo tutaj stawiam sam sobie taki dodatkowy wymóg, że w każdym miesiącu chciał bym chociaż z tego jednego wybranego ujęcia zrobić własnoręcznie odbitkę, natomiast nie mam za bardzo czym skanować negatywów.
Cudownie!

Dodam taki warunek: że trzeba z tego zdjęcia zrobić sobie wydruk/ odbitkę. Żeby nie było że wszystko na ekranie.
Generic napisał/a:
Można też doprecyzować, że:
Racja, dzięki.

Generic napisał/a:
Na koniec zabawy, ustalony jest maksymalny rozmiar odbitki dla zwycięzcy - a jak się ma sprawa z minimalnym? Bo nie wiem czy w razie czego rozszerzę ciemnię o wystarczające kuwety i 50tkę na czas o-P
Doprecyzuję.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pytanie mam ... czy do 12 stycznia mogę jeszcze jakby co, zmienić coś w swojej deklaracji ?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Muszę zdecydować czym chcę fotografować... to będzie ciężki wybór ;-)

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wuzet napisał/a:
Pytanie mam ... czy do 12 stycznia mogę jeszcze jakby co, zmienić coś w swojej deklaracji ?
Tak, pod warunkiem że nie zaczniesz fotografować. Ale odradzam. To raczej furtka dla maruderów, którzy postanowili mieć jakieś postanowienie noworoczne i z siłownią i rzuceniem palenia nie wyszło :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Czy poza jednym aparatem i obiektywem można do wykonania zdjęć używać dowolnych akcesoriów? Jak filtry, lampy etc.? Co tam dusza zapragnie? :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fenol napisał/a:
Czy poza jednym aparatem i obiektywem można do wykonania zdjęć używać dowolnych akcesoriów? Jak filtry, lampy etc.? Co tam dusza zapragnie? :-)
Tak.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
jorge.martinez zerknij na ten zapis:

6. Efektem zabawy będzie 12 zdjęć każdego z użytkownika, po jednym z każdego miesiąca.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Cytat
Voigtlander Nokton 35mm f1.2 II

Łooo, triger, taką krowę kupiłeś?!

 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Jaka tam krowa, 1kg z aparatem tylko :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach