kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Blesso, pewnie mógłbyś (trza opinii pomysłodawcy), ale należałoby pierścień zuma zafiksować jakoś na jednej ogniskowej (taśma czy wkręt :-P )
Kytutr, a w jakiej cenie i czy byłaby możliwość wysyłki do Irlandii?
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Generic napisał/a:
Michu napisał/a:
Przypominam tylko, że istnieją filmy czarno-białe pod C41. Mam tu na myśli głównie XP2 Ilforda...

Faktycznie. Furtka dla bezciemniowych o-)


Jeśli taka furtka jest dopuszczalna to chętnie wezmę udział w tym przedsięwzięciu.
Nie wiem czy nie zabrzmi to obrazoburczo ale nie chce mi się już wracać do koreksów ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
kojut napisał/a:
Kytutr, a w jakiej cenie i czy byłaby możliwość wysyłki do Irlandii?

http://fomaobchod.cz/cern...lmy/perfofilmy/

Możliwość wysyłki do Irlandii, owszem.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
http://www.cyfrowe.pl/cie...aparat-hp5.html

a to spełnia wymogi regulaminowe?
Chociaż ma 27 klatek zamiast 36/24 to na pewno jest jedna ogniskowa (stała przez miesiąc czyli do końca filmu)

Jeśli nie to muszę się zastanowić nad odkurzeniem Zenita albo Practiki i zakupem filmów...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
Cytat
Kiedy start konkursu?
2015-01-01?
pierwsze zdjęcia do 12 lutego?
Taki będzie plan.

O, to jest szansa, że zdążę jakiś aparat wyrychtować :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
mh2012 napisał/a:
a to spełnia wymogi regulaminowe?
No już bez przesady. Co będzie następne? Pudełka zapałek? ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kytutr napisał/a:
http://fomaobchod.cz/cernobilenegativnifilmy/perfofilmy/

Możliwość wysyłki do Irlandii, owszem.

No to szału ni ma. Żeby mi się opłacało, to musiałbym zamówić 60 rolek. Bo w sklepie, w którym się zaopatruję rolka kosztuje €3.69 http://www.thephotoshop.i...&product_id=108 i mogę odebrać osobiście.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy to własnoręczne wołanie jest bezwarunkowo obowiązkowe?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
To jeszcze nie zostało ustalone ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja bym się pisał ;-) jedynym ograniczeniem może być dla mnie wołanie, ale jak będzie trzeba i to przeskoczę ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Sebastian napisał/a:
Czy to własnoręczne wołanie jest bezwarunkowo obowiązkowe?


Nie idźcie tą drogą!
Niech każdy wywołuje gdzie i jak chce. Jeden korpus, jedna stałka i czarno-biały film wystarczy. To jest ok.
Z wymogiem własnoręcznego wołania to już przegięcie. Czemu to miałoby służyć?
Jeśli jednak ten zbędny moim zdaniem wymóg by się pojawił, to ja wypadam z zabawy.
Ważniejsze jest pytanie o ograniczenia, lub ich brak w zakresie obróbki.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nikt z was nie odniósł się do tego, że pierwotnie chodziło o fotografowanie przez rok tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.
Nie dodatkowo, tylko. Żadnym innym sprzętem w tym czasie.
Żeby się nauczyć jednego sprzętu a potem tylko fotografować a nie myśleć o technikaliach.

Po Waszych komentarzach jednak widzę, że traktujecie to jako taki dodatek, projekt na boku. Jak rozumiem jorge.martinez także pominął ten aspekt?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Generic, nie bardzo wiem, o co Ci chodzi.
Przeczytałeś cały wątek?
Co do tych ustaleń, o których piszesz, to nie ma sprzeciwu i tak to należy rozumieć.

[ Dodano: 2014-10-24, 16:09 ]
Generic napisał/a:
tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.


Żeby być precyzyjnym: w przeciągu całego roku tych klisz będzie 12.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
Generic, nie bardzo wiem, o co Ci chodzi.
Przeczytałeś cały wątek?
Co do tych ustaleń, o których piszesz, to nie ma sprzeciwu i tak to należy rozumieć.

[ Dodano: 2014-10-24, 16:09 ]
Generic napisał/a:
tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.


Żeby być precyzyjnym: w przeciągu całego roku tych klisz będzie 12.


Nie, filmów może być nawet i 150, byle był to jeden i ten sam materiał i minimum 1 na miesiąc ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Cytat
Nie, filmów może być nawet i 150, byle był to jeden i ten sam materiał i minimum 1 na miesiąc ;-)


Fakt :oops:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic napisał/a:
Nikt z was nie odniósł się do tego, że pierwotnie chodziło o fotografowanie przez rok tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.
Pierwotnie tak, ale nie w tej zabawie. Nie wygłupiajmy się. Gdybym miał 20 lat, Leicę M6 i Leitzowe szkło 50/1,4 to bym sobie tak mógł robić, ale nie dziś :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez napisał/a:
Generic napisał/a:
Nikt z was nie odniósł się do tego, że pierwotnie chodziło o fotografowanie przez rok tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.
Pierwotnie tak, ale nie w tej zabawie. Nie wygłupiajmy się. Gdybym miał 20 lat, Leicę M6 i Leitzowe szkło 50/1,4 to bym sobie tak mógł robić, ale nie dziś :-P


Zgadzam się, nie ma co w tym kierunku przeginać - jeśli ktoś chcę aż tak ascetycznie do tego podejść, to droga wolna, ale myślę, że większość osób tu zgromadzonych po prostu nie ma nawet możliwości całkowicie zrezygnować z innych aparatów, szczególnie cyfry.

Mimo wszystko konieczność zrobienia miesięcznie przynajmniej tej jednej rolki i tak - przynajmniej na mnie - wymusi znacznie częstsze przerzucanie się z cyfry na analoga :-)

Od razu zapowiadam, że jeśli jednak zdecydujecie się na ustalenie, że nie można używać innych aparatów w tym czasie, to ja odpadam. Ostatnio mam za dużą zajawkę na średni chociażby ;-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
E, to mientko... Już myślałem jak żonie wyjaśnić, że nie mogę zrobić dziecku kolorowego zdjęcia o-P


Ok, zabawa fajna, tylko cel jakby inny niż pierwowzoru. Ale to inicjatywa jorge i rozumiem dlaczego założenia takie a nie inne.

I tak w to wchodzę, tylko jeszcze aparat muszę dorwać. Bo do ME (bez super) bez manuala się na rok nie zobliguję. Trzeba wyhaczyć jakiegoś z Super albo w końcu tego docelowego MX'a...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
fotografowanie przez rok tylko jednym aparatem, obiektywem i kliszą.

Pentaliban... Niech będzie pochwalony ME Super i Wielki Wizjer Jego! To ma być zabawa w założeniu. Jak kogoś rajcują takie rzeczy to oczywiście może stosować w trakcie całej akcji dodatkowo dietę parówkową i czterdzieści dni postu od opony.
Sebastian napisał/a:
Czy to własnoręczne wołanie jest bezwarunkowo obowiązkowe?

Też bym wolał, żeby nie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Enzo, ja tam jeszcze się nie przemogłem, ale dużo ludzi twierdzi, że coś w tym jest jak się wyeliminuje zmienne sprzętowe i po prostu robi zdjęcia jednym zestawem. Oczywiście najlepiej Lejką, jak to Mike napisał o-)

No chciałem tylko doprecyzować, jako że akcja miała być oparta na jego (Mike'a) założeniach a to był chyba ich fundament (poza Lejką o-P).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach