karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Horhe, a jak sam wołam kolor, bo sobie odpaliłem kolorową ciemnię pod wołanie i odbitki, to też może być czy tylko BW :-/ :?:
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
espresso, pewnie, jak z Lejki to będzie taka świetlista aureola wokół odbitki.




No przecież tam na końcu był usmiech "o-)"
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic napisał/a:
No chciałem tylko doprecyzować, jako że akcja miała być oparta na jego (Mike'a) założeniach a to był chyba ich fundament (poza Lejką o-P).
Wspominał jeszcze o MX-ie ;-) Co widzę, wziąłeś sobie do serca ;-)

Myślałem o tym. Sądzę, że jeśli jakościowo ten rok ma się powieść, to faktycznie powinno się inne aparaty odłożyć do szuflady. Ale i mnie będzie trudno odwiesić cyfrę, średniaki i slajdy. Szczególnie że każdy mój aparat jest przypisany do jakiego projektu/ serii. MX akurat nie jest, więc będzie aparatem do niniejszej zabawy.

Ale wciąż kombinuję, jak to pogodzić.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
jorge.martinez, to jak, może być czy nie ma odstępstw?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jeszcze 2 miesiace. Wiec przyjmuje uwagi.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
jorge.martinez napisał/a:
Wspominał jeszcze o MX-ie Co widzę, wziąłeś sobie do serca

A nie widziałem o-) chyba, że klasyfikując pod "manual, mechanical, metal" 35mm SLR.

MX'a od dawna chciałem. A jak w końcu mam M50/1,7 to trzeba go przypiąć do czegoś równie "kultowego' o-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A ja poważnie myślę o odwieszeniu na kołek wszystkich innych aparatów...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez, tyś jest chopie diehard.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Zabawa się jeszcze nie zaczęła a ja już mam motywacje, żeby przed końcem roku zużyć inne klisze leżące w lodówce i czekające na swoją szansę o-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
tyś jest chopie diehard.
No co? Rok odpoczynku od myślenia jakie aparaty zabrać gdzieś tam. Rok odpoczynku od kupowania filmów, aparatów, obiektywów i innych takich takich.

Zastanawiam się tylko czy zostać przy TX czy może rozpocząć roczną przygodę z Deltą 400? A może Tmax?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Rok odpoczynku od myślenia jakie aparaty zabrać gdzieś tam.

Ja mam przyspawaną 50-tkę do MZ-6 więc się nie zastanawiam długo. Z filmów wezmę chyba Ilforda Pan 400 bo wiadomo, że cena czyni cuda. BTW bardzo on zły?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja nigdy na TriX-ie nie robiłem, to chyba jego spróbuję... Również dlatego, że odpowiednio wołając w Rodinalu można go naświetlać od iso sto do ohoho... A jak się ograniczać do jednego materiału to wydaje mi się to kuszące. Do tego filtr szary, żeby czasów nie brakło jak akurat się rolkę na wysokie iso poświęci i temat ogarnięty....

A cena? No jak najtańsze Fomapany i Ilfordy są po nimal 14zł to TriX za 16,45zł nie jest drogi.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Generic napisał/a:
TriX za 16,45zł

Faktycznie. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że rolka kosztuje powyżej 20 zł...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Generic, Tri-X'a w Rodinalu ? Fuj ! Świętokradztwo normalnie .
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Trix w Rodinalu ? Kocham ! To moja ulubniona kombinacja na akutacje i aureolki za-postaciowe ( byle by bylo 1:100 i prawie nie mieszane ) . Pzd.

Edyta dodaje ; ze pomysl mi sie podoba i chetnie sie pobawie ( a ze rolke , to mam zrobiona dziennie - wiedz nie bedzie problemu ) .
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
jorge.martinez napisał/a:
Sprzęt: 1 aparat analogowy (nie musi być Leica, ani Pentax), 1 obiektyw stałoogniskowy, 1 film czarno-biały małoobrazkowy 36-klatowy (zalecam ASA 400).


A mogą być dwa zestawy... i wszystkiego po dwa?
A jeśli nie, to czy może w zawodach wziąć udział osoba "nieforumowa"?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
qarabasz napisał/a:
A mogą być dwa zestawy... i wszystkiego po dwa?
A jeśli nie, to czy może w zawodach wziąć udział osoba "nieforumowa"?
Nie rozumiem postulatu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
qarabasz napisał/a:
A jeśli nie, to czy może w zawodach wziąć udział osoba "nieforumowa"?

Niech osoba "nieforumowa" się zarejestruje, proste :-)
 
strazak22  Dołączył: 02 Kwi 2011
Będzie ciężko ale wchodzę w tą zabawę! Mój zestaw to Fuji STX2 z 50mm 1.9 a film Kodak Tri-x 400.
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
jorge.martinez napisał/a:
Nie rozumiem postulatu

To raczej pytania były. Dwa.
A jakby ich już nie było.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach