Crimson  Dołączył: 04 Lip 2012
Eksport ustawień Lightrooma
Panuję formatowanie dysku i instalację systemu od nowa i nie chce mi się znowu ustawiać Lightrooma po instalacji. Chciałbym wyciągnąć ustawienia samego programu (presety już skopiowałem) ustawienia ikonek panelu dolnego, info panelu Develop itd.
Czy ktoś orientuje się jak to zrobić lub jaki plik z jakiego folderu skopiować?
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
zrób beckup katalogu Lightroom 5 Catalog.cat, po prostu skopiuj z katalogu programu lub zrób kopie zapasową jest taka opcja w programie.
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
wariat133 napisał/a:
zrób beckup katalogu Lightroom 5 Catalog.cat, po prostu skopiuj z katalogu programu lub zrób kopie zapasową jest taka opcja w programie.


Dokładnie tak. I uważaj jeszcze, aby litery dysków, szczególnie tych, gdzie masz właściwe zdięcia poddawane obróbce, były identyczne. Czasem po instalacji systemów od MS litery dysków się zmieniają. Ot, taka zaszłość sprzed ćwierć wieku :lol: O ile masz system od MS, ale skoro go instalujesz od nowa, to pewnie tak jest :mrgreen:
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
A jeśli zmienisz katalog czy dysk na którym trzymasz zdjęcia. To po wgraniu beckupu katalogu lightrooma, wyskoczą ci miniaturki w module Library i przy każdym zdjęciu będzie wykrzyknik. W kolumnie po lewej stronie będą znajdować się foldery z zdjęciami ze starymi ścieżkami do nich, wtedy po prostu musisz wskazać ręcznie gdzie jest nowe miejsce katalogu/ów ze zdjęciami ot cała fizolofia
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
wariat133 napisał/a:
beckupu


Backupu jeżeli już, a najlepiej : kopii zapasowej ;-)

S.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
Backupu jeżeli już, a najlepiej : kopii zapasowej ;-)

oj tam, aj tam :mrgreen:
 
Crimson  Dołączył: 04 Lip 2012
Reinstal już wykonany. Katalog Lightrooma jak i posegregowane rawy miałem na osobnej partycji nie systemowej, więc po instalacji wystarczyło wskazać odpowiedni folder i informacje o importowanych i obrobionych fotach zachowane. Presety też wrzucone ale ustawienia samego programu utracone. W katalogu Lightróma jak widać się one nie zawierają.
Ale poustawiałem jak było bez problemów.
Dzięki za zainteresowanie tematem. (:
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Crimson napisał/a:
W katalogu Lightróma jak widać się one nie zawierają.

Siedzą w takim dziwnym miejscu, specjalnie tak, aby zwykły, 99.9% procentowy użytkownik MS Windows nigdy tam nie zajrzał, bo i po co. Jeszcze by co popsuł. C:\Users\user\AppData\Local\Adobe oraz C:\Users\user\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom.
 
Crimson  Dołączył: 04 Lip 2012
Lenin napisał/a:
Crimson napisał/a:
W katalogu Lightróma jak widać się one nie zawierają.

Siedzą w takim dziwnym miejscu, specjalnie tak, aby zwykły, 99.9% procentowy użytkownik MS Windows nigdy tam nie zajrzał, bo i po co. Jeszcze by co popsuł. C:\Users\user\AppData\Local\Adobe oraz C:\Users\user\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom.


Do tej drugiej ścieżki dostępu wrzuciłem presety, natomiast katalog "Preferences" jakoś umknął mojej uwadze. W nim jak mniemam siedzą ustawienia samego programu.
Dzięki, będzie jak znalazł na przyszłość. (:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach