dragon2123  Dołączył: 23 Cze 2014
  Wideorejestrator do samochodu
Czy ktoś z Szanownego Grona miałby (najlepiej z własnego doświadczenia) coś godnego polecenia w tej kwocie? Podobno wideorejestrator kupuje się wg zasady "mądry Polak po szkodzie" i tak jest w moim przypadku... :-/
Przestudiowałem już rozmaite testy, porównania itp i wydaje mi się że im więcej czytam tym mniej wiem. Z dotychczasowych obserwacji wynika że w tej cenie lepiej zakupić chinola z lepszą matrycą, optyką i wdr niż (podobno) przereklamowane mio. Ale z drugiej strony z chinolami wiadomo jak jest. A raczej nie wiadomo.

Z góry dzięki za wskazówki i rady.
 
uniks  Dołączył: 20 Lut 2012
To może ja odpowiem.
Osobiście po przestudiowaniu tego co można kupić i co spełnia moje oczekiwania (HD+GPS), kupiłem w chinach mini 0803. Przy wyborze posiłkowałem się m.in. stroną https://dashcamtalk.com/, różnymi innymi testami i recenzjami jak i obejrzałem filmiki na YT. Co do samej kamerki to jest dostępna w wielu wersjach ja kupiłem taką z 32GB kartą i modułem GPS. Koszt zabawy 85ojro, oczywiście trzeba mieć świadomość, że kupując w Chinach można polec na cle i dopłacić jakieś 80zł. Tak czy owak, obraz rewelacyjny, mnogość funkcji, z których w większości nie korzystam :-) . Jedno ale... to brak znacznika GPS na samym filmie, jest za to zapisywany track gps w osobnym pliku, więc software'owo da się nałożyć jedno na drugie.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Ja przez prawie rok kombinowałem co kupić, bo te tańsze zestawy jakoś mi nie pasują. Generalnie stresują mnie kable w polu widzenia, a już opcja z dodatkowym GPS-em i dodatkowymi kablami jest dla mnie nie do przyjęcia ( każdorazowy montaż :evil: ). Kolejna sprawa to: WDR, HD, jasna optyka i możliwie szeroki kąt widzenia. I kolejna sprawa to proste i intuicyjne oprogramowanie. Ostatnia rzecz to rozmiary (nie chce czegoś wielkości projektora ). No i ostało się tylko to ( HP F310 ):
http://www.carcamwarehous...car_camera.html
I tak kupiłem taniej, bo z ebaya ( można sobie nawet wybrać kolor: czarny, granatowy, czerwony lub biały ), ale swoje zapłaciłem ( 150$ ) :cry: . Rewelacyjną, wbudowaną opcją dla leniwych jest wczytywanie czasu z satelity.
Trochę taniej można kupić starszy, podobnie wyposażony model: HP F210 ( trochę ciemniejsza optyka, zamiast 1,9 jest 2,4 ). Jeszcze starszego HP F200 ( albo podróby za 70 euro typu Rollei CarDVR-100 ) chyba się nie opłaca ze względu na brak GPSa.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
berpa napisał/a:
chyba się nie opłaca ze względu na brak GPSa.
Pytanie, czy GPS jest do czegokolwiek potrzebny w takiej kamerze. W mojej ocenie to w najlepszym razie zbędny gadżet a w najgorszym, potencjalny kłopot. Dlaczego? W razie ewentualnego zdarzenia drogowego, koordynaty nie są do niczego potrzebne (przecież na nagraniu widać, gdzie jesteśmy), a zapis prędkości może być szkodliwy, jeśli by miało się okazać ze mamy 56 km/h w terenie zabudowanym...

kasz
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Też się nad tym zastanawiałem. :roll: Ale znając układy na policji ( zwłaszcza za granicą ) w razie "jakbyco" wolę dostarczyć do sądu kompletne nagranie z dokładnym umiejscowieniem wypadku na mapie, przejechaną trasą i dokładnym czasem i podaną prędkością mojego pojazdu. Inaczej zostawiamy drugiej stronie zbyt szeroki margines do interpretacji ( np. że ty jechałeś za szybko ). W najgorszym przypadku nie musisz udostępniać nagrania. Albo udostępniasz częściowo, np. tylko avi bez koordynatów ( ojej, nie wiedziałem, że moja kamerka ma GPS :evilsmile: ). Tym bardziej, że do odczytania tych danych musisz jeszcze udostępnić oprogramowanie HP.
 
dragon2123  Dołączył: 23 Cze 2014
berpa, bardzo ciekawa propozycja (parametry) - nie przewinęła mi się nigdzie ta kamerka. Ogólnie polecasz? Dotychczas wywnioskowałem, że za dnia w większości kamer jakość jest podobna. Sytuacja zmienia się diametralnie po zmroku, wspomniane wcześniej mio kładą się po całości. Dlatego szukam czegoś z WDR, z nagrań z youtube faktycznie wygląda jakby to faktycznie działało.

kasza, to samo przyświeca mi przy zakupie. W przypadku zabezpieczenia nagrania przez policję - oczywiście na oryginalnym nośniku, powołany biegły może odczytać z danych zapisanych na karcie trochę "za dużo" :roll: np. wspomniane 56 km/h...

zastanawiałem się nad tym z alledrogo:
http://allegro.pl/kamera-...4739693118.html
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
W nocy, przy ogromnych kontrastach ( lampy uliczne i samochodowe ) spokojnie można odczytać tabliczkę rejestracyjną ( optyka f1,9 ). Z ciekawostek: gdy zostawisz samochód na parkingu pod supermarketem i ktoś cię trzepnie, to kamerka nagrywa ze swojej baterii kilka minut.
HP F210 kosztuje na Amazonie 480 zł z przesyłką, więc nie wiem czy warto przysępić 50 zł.

PS Mam nowy samochód i zamierzam go wyeksploatować na maxa ( ok. 8 lat ), więc mam nadzieję, że kamerka się zestarzeje razem ze samochodem i nie umrze przedwcześnie :-P . Ostatnim powodem była możliwość kupna kamerki w kolorze samochodu :mrgreen: .
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Chłopaki, po pierwsze w razie wypadku wina i tak leży po stronie tego, kto zajechał drogę, nawet jeśli drugi przekraczał prędkość (o ile ktoś nie jechał 130 po mieście, jak niedawno jeden pan w Warszawie, a tego mam nadzieję nie robicie).
A jeśli chodzi o wydarzenia na szosie to myślę sobie, że z nagrania i tak można dość dokładnie oszacować prędkość po częstotliwości mijania rozstawionych co 100 metrów słupków.
Zresztą podobnie w mieście, gdzie jest mnóstwo punktów odniesienia tylko że nie w stałych odległościach.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Wszystko można, ale do tego potrzebne są chęci i biegły ( $$$$ ).
PiotrR napisał/a:
o ile ktoś nie jechał 130 po mieście, jak niedawno jeden pan w Warszawie
Ale i tak potem się okazuje, że ten pan nie stworzył żadnego zagrożenia w Warszawie... :-/
Ja tam i tak nie udostępnię nagrania policji. Chce sobie popatrzeć jeden z drugim? Zapraszam do sądu.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie, mnie chodzi o tego pana, który wjechał na skrzyżowaniu w skręcający w lewo samochód i zabił kilka osób, po czym sąd pierwszej instancji uznał, że choć pan miał pierwszeństwo, to jednak skręcający miał prawo nie przypuszczać, że ktoś będzie pruł 130 po mieście i orzekł winę tego prującego. Nie wiem tylko jak to się rozwinęło w dalszych instancjach.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Poszukaj czegoś o wideo rejestratorach DOD (droższe niż podałeś).
Tutaj jest link do konkretnego sklepu tylko dlatego, że można obejrzeć filmy porównawcze:

http://www.sklep.hadron.p...p-Warszawa.html

1. Z mojego doświadczenia wynika, że w dzień każdy rejestrator daje radę a w nocy niekoniecznie. To może dotyczyć też tego zalinkowanego przeze mnie.
2.
berpa napisał/a:
gdy zostawisz samochód na parkingu pod supermarketem i ktoś cię trzepnie, to kamerka nagrywa ze swojej baterii kilka minut.

Opcja "wykrycie ruchu" lub jakoś tak może być niekompatybilna z nagrywaniem w pętli

To tak na szybko, może coś jeszcze sobie przypomnę
 
dragon2123  Dołączył: 23 Cze 2014
Kocur, bardzo dużo pozytywów słyszałem o DODach, jednak nie na moją kieszeń póki co :-|
Swoją drogą ten GT 680W który zalinkowałem wyżej jest chińskim odpowiednikiem tego DODa. Ten sam chipset i sensor (zachwalana Aptina). Nawet wyglądają tak samo. Nie mogłem znaleźć porównania tych kamer. Zastanawiam się czy cena wynika z tego że DOD jest kanadyjski, a shadow chiński i bebechy faktycznie mają te same czy może jednak diabeł tkwi w szczegółach :?:
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A czy spotkaliscie sie kiedys z sytuacja, ze camcoder zakloca dzialanie gpsa? :shock: Mamy Navigona 70 przyklejonego na srodku i idealnie pasowalby nad nim nasz (gow...ny) GoClever DVR FHD2 (prezent, sam bym nie popatrzyl nawet na ten model). Kabel camcodera idealnie by sie schowal pod gorna krawedzia szyby. Ale niestety: nawigacja nie jest w stanie zlapac sygnalu w takim ukladzie. Kamerka jest w prawym dolnym rogu szyby, ale ulomny system regulacji nie pozwala jej ustawic tak jakbym sobie tego zyczyl.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Mam na środku szyby przyklejone jedne obok drugiego i u mnie nie ma problemu. ( Garmin, HP )
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
zanim zdecydujesz sie na zakup konkretnego dowiedz się na temat awaryjności tego modelu bo zakup z chin to w praktyce =brak gwarancji. Sporo tego sprzedaję i szczególnie niektore modele są mocno awaryjne.
berpa napisał/a:
Ja tam i tak nie udostępnię nagrania policji.

policja może uznać to za dowod w sprawie i tyle z Twojego gadania
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
podbijam temat - możecie polecić jakiś wideorejestrator ? W moim wypadku musi mieć swoją baterię bo po wyłączeniu stacyjki odcina prąd z gniazda. No i szeroki kąt "widzenia"
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
A widzenie w nocy na tyle dobre, że rejestracje ładnie widać?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
akagi66 napisał/a:
możecie polecić jakiś wideorejestrator

Mam Yi Dash Cam, bardzo przyzwoita w tej cenie. Z tym, że raczej polecałbym z polskiego sklepu. Kupiłem i Chinoli w sumie 4 sztuki (dla kumpli) i 2 okazały się uszkodzone, mają coś nie tak z optyką i obraz jest nieostry. W sklepie bym wymienił, tu mi kasę oddali prawie całą, ale mam uszkodzoną.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
arekzg napisał/a:
A widzenie w nocy na tyle dobre, że rejestracje ładnie widać?
O taką nie łatwo i też chętnie bym się dowiedział które rejestratory spełniają ten warunek.

Ja też szukam rejestratora ale zależy mi na takim którego można gdzieś ukryć a więc sam rejestrator musi być oddzielony od kamery która powinna być mała - oczywiście w granicach rozsądku żeby też obraz był w przyzwoitej jakości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach