Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
fajne - ale nie mają baterii a kondensator , czyli trzeba przerabiać instalację, a to w moim przypadku jest wykluczone. Nie muszę mieć kamerki za 300 zł - równie dobrze może być 800, ale musi miec baterię i dobrze, żeby był GPS
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
akagi66, a po co Ci ta bateria?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Arti napisał/a:
po co Ci ta bateria?
Żeby rejestrowało jak się wyłączy zapłon? Czasem trzeba wiedzieć co się dzieje z samochodem np. jak stoi niepilnowany na parkingu, nie tylko podczas jazdy.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
właśnie po to :-) problem polega na tym, że wybór jest kosmiczny... w sumie nie wiadomo mi nawet które firmy sa markowe w tej branży. Paczę na te kamerki i nic z tego nie wynika...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
akagi66, baterie montowane w bardzo wielu modelach rejestratorów są tak małe, że wystarczają (zresztą po to są) żeby po wyłączeniu zasilania zamknąć, zapisać plik i się wyłączyć. One nie są po to żeby rejestrator nagrywał godzinami. Mój model ma baterię, nie wiem czy starczy na 5 minut pracy. Może modele z trybem rejestracji "parkingowym" mają więcej pojemności, ale chyba nie za dużo z tego co czytałem. Kondensator spełnia podobną funkcję, też podtrzyma ten czas potrzebny do zapisania pliku.
Tak na szybko spojrzałem na specyfikację kilku kamer z funkcją parkingową (nawet za 2 koła) i one też mają kondensator i wymaga stałego zasilania. Muszę poszukać ile starcza w takim MiVue.

[ Dodano: 2018-07-21, 00:32 ]
Też raczej nie pociągnie na wbudowanej baterii.
"Specjalny zestaw zasilania który bezposrednio podłacza sie pod instalacje elektryczna auta. Wspiera tryb parkingowy rejestratora Mio MiVue gdy silnik zostaje wyłaczony. Zapobiega rozładowaniu sie akumulatora w aucie."
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Zasilacz dedykowany do kamerki kosztuje raptem 30 zł. Jego montaż jest banalnie prosty. Kondensatory w kamerce są dużo lepszym rozwiązaniem.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
ha - czyli rejestracja w trybie parkingowym odpada - nie mogę zmieniać instalacji elektrycznej auta bez utraty gwarancji. Szkoda...
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
akagi66 napisał/a:
ha - czyli rejestracja w trybie parkingowym odpada


Również z innego powodu: mojemu szwagrowi włamali się do nowiutkiego jeepa po to tylko, by ukraść kamerkę...
Wybili boczna szybę.
Pal licho szkody (pokrył je ubezpieczyciel), ale powrót na lawecie ze Szczecina do Torunia nie był fajny :-(
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
galex napisał/a:
Również z innego powodu: mojemu szwagrowi włamali się do nowiutkiego jeepa po to tylko, by ukraść kamerkę...
Wybili boczna szybę.
Właśnie żeby tego uniknąć szukam rejestratora który można ukryć. To co obecnie jest w dostępne pod nazwą "wideorejestrator samochodowy" to urządzenia które swoim wyglądem wręcz krzyczą: "TUTAJ JESTEM I NAGRYWAM!!!" Jeszcze w miarę dyskretne są te montowane na lusterko wewnętrzne ale takiego nie mogę zamontować w moim samochodzie. :roll:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ponoć kamerka Viofo A119s całkiem ładnie się ukrywa w tym czarnym polu pod montaż lusterka wstecznego. I do tego oferuje dobrą jakość nagrań. Ale ja jej nie mam, więc kładę nacisk na słowo ponoć. Aha, jest na kondensatorze.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
Ponoć kamerka Viofo A119s całkiem ładnie się ukrywa w tym czarnym polu pod montaż lusterka wstecznego. I do tego oferuje dobrą jakość nagrań. Ale ja jej nie mam, więc kładę nacisk na słowo ponoć. Aha, jest na kondensatorze.
Do tego stopnia skutecznie ukrywa się, że jej nie zauważyłeś jadąc jako kierowca samochodem, w którym jest zamontowana. ;-) :mrgreen:
Soczewka obiektywu Viofo przykryta filtrem polaryzacyjnym jest prawie niezauważalna, a konstrukcja samej kamerki pozwala ją skutecznie ukryć.

 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Mam A119 (bez s) i z czystym sumieniem mogę polecić. Też szukałem kamerki która nie będzie się rzucała w oczy, jak każda inna na przyssawce. Ta dodatkowo zapewnia bardzo dobrej jakości nagrania.
Jeśli chodzi o tryb parkingowy to jest możliwy z dodatkowym zasilaczem podłączanym bezpośrednio do akumulatora. Tak czytałem ;-) Sam nie korzystam więc szczegółów niestety nie znam.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Niedługo dostępna będzie nowa wersja Viofo A129 Duo.
https://www.banggood.com/...ur_warehouse=CN
I bez Duo
https://www.banggood.com/...ur_warehouse=CN

Viofo 119s z GPS kupiłem za 280 zł z wysyłką. Właśnie odebrałem.
https://www.banggood.com/...ur_warehouse=CN
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Zbynio a ossocho z tym Duo ? Te nowe wersje są jakoś zdecydowanie lepsze ?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
W duo masz dwie kamery na przód i tył. W nowej wersji jest nowszy procesor, większy kąt widzenia, coś tam jeszcze, tryb parkingowy low-bitrate no i wifi.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Miałem kilka, A119S ma najmniejszy profil i najlepszą jakość nagrań z tych, co miałem. Dodatkowo z lenistwa domówiłem moduł GPS, dzieki temu moduł jest caly czas podłączony do prądu (zapalniczka i kabel w słupku i pod podsufitką), a jedynie nasuwam kamerkę. Nie muszę celować kablem w kamerkę.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
dopóki auto na gwarancji nie mogę w nim zmienić nic - a po wyjęciu kluczyków prądu niet :-( Ale pomysł z gniazdem pod podsufitką kupuję ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
zapytam w innym serwisie - może coś da się zrobić

[ Dodano: 2018-08-09, 18:43 ]
Zbynio, banggood to porządna firma ?
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Tak za jakieś pińcet zł.
Zgłębiał któś, ostanimi czasy temat ów ?
Co warto, czego nie, a czego wystrzegać się? Chociaż jakie marki godne polecenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach