Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
AF e K-5II vs d600
Witam

Czy ma ktoś porównanie jak spisuje się w af w nikonie d600 w stosunku do k-5II, chodzi mi o przykłady z życia, a nie wykresy z optycznych.
W mojej k-5IIs jest bardzo celny i dość szybki w trybie af-s, natomiast dość kiepski w af-c.
Bardzo proszę bez wojenek systemowych...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
D600 to raczej okrojona puszka jej zaletą nie jest topowy AF tylko matryca FF.
Wątpię wiec czy AF_C tej puszki będzie jakiś powalający.
W kwestii AF powinieneś szukać czegoś co ma układy bazujące na tych z D300/300s.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Mam ten sam problem. Niestety trudno o jednoznaczną odpowiedź... Idealnie byłoby, gdyby K-3 dorównywało pod względem AF-C N, ale po lekturze wątku o K-3, nie jestem przekonany czy tak jest w rzeczywistości. Raczej interesuje mnie APS-C, więc porównanie do AF-C w D7100.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Właśnie słyszałem od kolegi o d600, że af w nim jest naprawdę dobry i niewiele ustępuję d700 (którego też był użytkownikiem).
NA pentaxforums, przy teście k-3, d600 w af-c też zostawił pentaxy z tyłu.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
D600 miałem na jednym ślubie. Wróciłem do D700 między innymi przez AF. W półmroku D600 sobie średnio radził, a ja lubię pracować bez lampy, więc to dla mnie priorytet.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Fatman potestował D750 - AF się obronił.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
d750 ma inny układ af niż d610
nie miałem k5II, ale w porównaniu do k5 to jest różnica ;-)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Rozumiem, że na plus w stosunku do pentaxa?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Bawiłem się dzisiaj d600 kolegi.
Jakość wykonania k-5IIs niszczy nikona.
AF - podobnie, w trudniejszych warunkach pentax lepiej, w dobrych tutaj troszkę lepiej nikon (szybciej, mniejsze punkty ułatwiają też celowania).
Ergonomia, mi lepiej pentax leżał w dłoni, dostęp do ustawień, też wg. mnie pentax ma lepszy.
Obrazek, porównywałem sigmę 85 na pentaxie z nikonem 85 1.8g: Ostrość, jak się dobrze trafi, to odrobinę wygrywa pentax(ale dużej różnicy nie ma), kontrast - trochę lepiej nikon. Obrazek z pełnej klatki daje też taki jakby obraz bardziej 3D.
ISO - lepiej nikon, ale wcale nie aż tak dużo jak można usłyszeć od użytkowników FF.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jakiś wadliwy musiał być ten Nikon. Jak Pentax może być lepszy.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Motyl napisał/a:
Obrazek z pełnej klatki daje też taki jakby obraz bardziej 3D.
A średni format daje efekt 4D?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A m4/3 1D
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
W telewizji po 12 puszczają 80D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Motyl fajnie, że sprawdziłeś to na własną rękę. Zastanawiasz się nad zmianą, czy Ci przeszło? :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wuzet napisał/a:
Jakiś wadliwy musiał być ten Nikon.

Panowie z DigitalRev też jakiś felerny model trafili https://www.youtube.com/watch?v=CJ9MsmECULw
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
x4rd, Troszkę się zastanawiam (bo obrazek jednak bardziej mi się podoba z FF), ale troszkę po "macanku" mój zapał zmalał. Nad FF myślę. dlatego, że na wiosnę startuję z budową domu, więc ze względów finansowych ciężko będzie sobie na ten zakup pozwolić, a w pentaxie na razie FF nie ma, a jak wyjdzie to pewnie tanie nie będzie, a nikona d600 można już za 4000 kupić i do tego bdb. 85 1.8g.
Aha, jeszcze jedno - wizjer w d600 wcale nie jest dużo większy w stosunku do k-5, większą różnicę widziałem po przejściu z k-x na k-30.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
akurat 85/1.8 to nie jest szkło którego nie można w Pentaxie zastąpić (55/1.4)

Motyl napisał/a:
nikona d600 można już za 4000 kupić
używkę z dużym przebiegiem i niewymienioną łuszczącą się z farby migawką ?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
opiszon, Tak nie do końca, używane z gwarancją poniżej 4400 idzie kupić. Na migawkę jest dożywotnia gwar., jeżeli naprawa nie skutkuje wymieniają na d610, więc w sumie nie jest tak źle.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
espresso napisał/a:
Motyl napisał/a:
(bo obrazek jednak bardziej mi się podoba z FF)
po czym rozróżniać jaka matryca wypluła obrazek. Wahadełko czy fusy?


Po zastosowanej optyce, która nie ma alternatywy na cropach i została wykorzystana w szczególny sposób.
Np widziałem dużo foci z "taniego" Canona 6d i 35/F1,4 - mają swój urok.
Aby na DX takie efekty uzyskać z tej samej perspektywy trzeba by mieć 23/F1 a na micro 4/3 i mniejszych to już mission impossible.
Można przy tym domniemywać że koszty wcale na cropach nie będą niższe bo 23/F1 tani nie będzie a np standardowa 50/F2 na FF da to samo co 35/F1,4 na cropie - cenowo też crop nie wygrywa.
Kilka szkieł w zestawie i w ten sposób cropowa puszka staje się droższa przy założeniu utrzymania takich samych możliwości o ile są w ogóle możliwe of course.

Myślę że obecny D750 jest dobrym kompromisem pomiędzy ceną a możliwościami.
Owszem jeżeli dla kogoś kontrola GO plastyka, duza oferta szkiel akcesoria itd. nie są istotne to możę sobie d..y nie zawracać klamotami z lustrem bo są dziś spor tańsze małe aparaty oferujące dobrą jakość.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Np widziałem dużo foci z "taniego" Canona 6d i 35/F1,4 - mają swój urok.
Aby na DX takie efekty uzyskać z tej samej perspektywy trzeba by mieć 23/F1 a na micro 4/3 i mniejszych to już mission impossible.

Mylisz się. Właśnie w przypadku GO-wych ekwiwalentów 35mm/f1.4 na FF, system m4/3 oferuje coś, czego nie ma APS-C. Konkretnie rzecz biorąc Wojtka 17.5mm/f0.95. GO będzie tu mniejsza niż w wypadku 24/f1.4 przypiętych do APS-C. Niewiele mniejsza ale jednak mniejsza.

Do czasu kiedy wszedł na rynek Fuji 56/f1.2 także jedynie system m4/3 nawiązywał jakoś walkę na GO z odpowiednikiem 85mm/f.4 na FF. Znowu mowa o Wojtku, 42.5/f0.95.

Mała matryca nie zawsze oznacza mniejszą GO.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach