Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Co do katalogowania zdjęć?
Migruję właśnie ze starego kompa na nowy. Wcześniej do katalogowania zdjęć używałem Picassy- natomiast mam wrażenie, że program został porzucony przez Google. Pytanie zatem, czy jest coś, co może z Picassą powalczyć? Cudów nie oczekuję- ma działać pod Win7, i być darmowe. Irfana znam :-D , więc może coś innego ktoś poleci?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robur napisał/a:
mam wrażenie, że program został porzucony przez Google

Co jakiś czas go aktualizują. Używam Picasy i pod Windowsem, i pod Linuksem. Nie znalazłem zastępcy. Fakt, że coś z przekazywaniem zdjęć na bloga i do galerii jest nie teges ale jako przeglądarka nadal się sprawdza.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Używałem Picasy (ale dawno temu), i jednak przesiadłem się na digiKam.
Jakoś sprawniej mi się wybiera/oznacza/wysyła zdjęcia, choć ma też swoje "uciążliwości" :-)
Na Windowsie działa, ale na stronie piszą że mniej stabilnie niż na Linuksie.
Najczęściej używam oceny, flag (odrzut, może być, zostaje), etykiet, dostosowania czasu (jak 2 aparaty mają różnie ustawiony zegar) i geokodowania.
A potem wyszukiwania wg tego wszystkiego i eksportuję m.in. do Picasy/Google+/innych.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Może lightroom? Podobno jak się wgryziesz to rewelacja.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
SlicaR napisał/a:
Może lightroom? Podobno jak się wgryziesz to rewelacja.
Raczej na pewno. :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, jak to wygląda dla użytkownika nie posiadającego oprogramowania Adobe, ale mając u nich konto, mogłem legalnie ściągnąć sobie darmowego Bridge CC.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba mieć konto aby go pobrać. Można je utworzyć bezpośrednio przed pobraniem.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Na stronie widzę, że Bridge jest dostępny tylko jako trial, ale nigdzie nie znalazłem info o cenie. Swoją drogą....wymagania ma niemałe :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Robur - ale zakładałeś tam konto? Mi pokazuje, że mogę go pobrać i nie jest to trial:

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie jest tak samo.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Też mam tak samo jak Michu, ściągnąłem sobie właśnie Bridge i tzw. wolnej chwili będę go oswajał.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Też ściągnąłem. I w związku z tym mam pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby Bridge nie 'ulepszał" zdjęć? Bo on mi na siłę, wg adobowego gustu, podciąga kontrast i kolory w gotowych jotpegach. A ja bym chciał, żeby one wyglądały tak, jak po wyjściu z wywoływarki.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
"Napotkaliśmy następujące problemy: Serwer obecnie nie odpowiada. Spróbuj za jakiś czas (kod błędu 207)". Nie brzmi to dobrze...

[ Dodano: 2014-11-27, 12:42 ]
Dziś jest promocja: Cyberlink za darmo . IMHO ten Bridge strasznie paskudnie wygląda (tak, wiem, nie wolno sądzić książki po okładce, programu po GUI, może dobrze gotuje i ma dobre serce)- bawił się ktoś tym programem?
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ok, cyber pobrany. Pierwsze odpalenie i jest nieźle. Suwaczki takie lightroomowe :D . Ale, korekta obiektywu nie działa w tej wersji. Trzeba zakupić hiper pro ultra wersje za 35 zielonych. Skasowałem...
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
U mnie korektę robi DxO, więc nie boli. Problem w tym, że w przypadku dodawania większych folderów program się wysypuje. Napisałem do pomocy technicznej, i czekam na info. Bo wygląda ładnie :-) , a poza tym pyta się, gdzie się zainstalować (a to lubię).

[ Dodano: 2014-12-10, 10:18 ]
Pobawiłem się Bridge. Zalety- działa szybko, fajne możliwości tagowania zdjęć. Wady- instaluje się tam, gdzie chce. Włazi do autostartu, a tego wyjątkowo nie trawię. Uruchamia wagon jakiś tajemniczych usług przy okazji. Wygląd- lekko starawy. Pomoc na stronie- w większości nie działa, albo kieruje to dokumentów z napisem "Pomoc dla tego programu nie jest dostępna w języku polskim" (i po to musiałem PDF-a ściągać?). Najważniejsza wada- brak możliwości stworzenia jednej bazy danych dla wszystkich fotek. Zakładam bowiem, że przez lata zdjęcia wpadały mi w różne katalogi. Chciałbym wszystkie zdjęcia posegregować chronologicznie. Niestety- tutaj trzeba dłubać w każdym z folderów z osobna.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Da się toto "ulepszanie" wyłączyć w Bridge? też szukam czegoś do katalogowania w zamian za picasę. Znalazłem "daminion" ale darmowa wersja ma ograniczenie 15000 zdjęć w jednej bazie - można to powiększyć publikując tutorial na youtube albo test na blogu. Można też zrobić kilka baz np osobno dla zdjęć prywatnych, zarobkowych i zachodami słońca. Dawno temu (gdy pierwszy raz spotkałem się z tym programem) wersje alfa/beta nie miały ograniczeń. Nie wiem jak jest teraz
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niestety ja mam informację przy Bridge, że mogę pobrać wersję próbną... Oczywiście konto założone od dość dawna.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pyciar - ale o jakich "ulepszeniach" piszesz? U mnie nic takiego nie występuje. Jesteś pewien, że to działanie programu, a nie fakt, że Bridge wyświetla zdjęcia z profilem kolorystycznym?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Michu - sugerowałem się wpisem Korba powyżej. Bridge-a jeszcze na oczy nie widziałem ;-) ale opisy są zachecające
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Posiadam Bridge jako jeden z elementów całej adobowej suity.
W przypadku całości oprogramowania jest to niejako centrum koordynacyjne dla całej reszty. Między innymi tutaj można ustawić preferencje Camera RAW, profile kolorów dla całej reszty programów itp.
Piszecie o automatycznym "poprawianiu" przez program miniaturek - trzeba zajrzeć do Edycji - Preferencje - Miniaturki - i tam domyślnie jest ustawione "Konwersja do wysokiej jakości podczas podglądu". Jeśli komuś się to nie podoba, to może sobie w tym oknie pozmieniać.
Ogólnie program bardzo szybki, pożyteczny i och i ach :shock: ;-)

[ Dodano: 2014-12-14, 15:29 ]
Robur napisał/a:
Najważniejsza wada- brak możliwości stworzenia jednej bazy danych dla wszystkich fotek. Zakładam bowiem, że przez lata zdjęcia wpadały mi w różne katalogi. Chciałbym wszystkie zdjęcia posegregować chronologicznie. Niestety- tutaj trzeba dłubać w każdym z folderów z osobna.


To akurat nieprawda.
Masz z lewej strony panel pod nazwą "Filtr" w zakładce "Ulubione"
I tam (teraz u mnie, bo wielość danych zależy od wybranego katalogu):
Dokument binarny
Dokument Excel
Dokument tekstowy
Ink
Obrazek TIFF
Obrazek JPEG
Dalej:
Słowa kluczowe
Dalej:
Data utworzenia
Dalej:
Data modyfikacji
Dalej:
Orientacja
Krajobraz
Pionowo
Dalej:
Proporcje
3:4
16:9
Kwadrat

Te dane dotyczą akurat mojego pulpitu, więc są absolutnie niepełne, ale podaję to jako przykład. Program sortuje pliki według rożnych kryteriów - dodam do tego choćby czułość, rozdzielczość itp. rzeczy w plikach graficznych (zdjęciach)

[ Dodano: 2014-12-14, 16:20 ]
Robur napisał/a:
Pomoc na stronie- w większości nie działa, albo kieruje to dokumentów z napisem "Pomoc dla tego programu nie jest dostępna w języku polskim" (i po to musiałem PDF-a ściągać?).


Pomoc działa w samym programie i w dodatku po polsku.
Po kliknięciu otwiera się okno " Adobe Help Viewer".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach