UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Fotowyzwalacz dla k100D
Czy ktoś z forumowiczów używał z k100D lub k10D coś takiego: http://redfish.pl/fotowyzwalacz ?
Od autora mam zapewnienie, że... " fotowyzwalacz jest przeznaczony dla lustrzanek wyposażonych w gniazdo dla wężyka spustowego typu micro-jack (popularne w aparatach Canon)"... zatem wszystko powinno być OK?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Fotowyzwalacz to profesjonalnie wykonane urządzenie pozwalające na automatyczne wyzwalanie migawki w aparacie. Umożliwia ono wykonanie serii zdjęć bez konieczności ręcznego przyciskania spustu. Dzięki temu za niską cenę uzyskujemy funkcjonalność oferowaną w dużo droższych modelach lustrzanek.

:shock:
jeśli rozumiem to chodzi o zdjęcia seryjne. Tylko pytam się, po co komu funcja zdjęć seryjnych bez patrzenia w wizer [wówczas najwygodniej się wciska spust].
Inna sprawa, że zdjęcia seryjne nie są jakąś specjalnie profesjonalną funkcją i jest dostępna nie tylko w super zaawansowanych modelach.
Cytat
Fotowyzwalacz można wykorzystać do kręcenia filmów poklatkowych (patrz przykłady poniżej), a także robienia zdjęć piorunów i sztucznych ogni,
a czas B?
to już lepszy jest normalny pilot lub normalny wężyk.
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Tu chodzi mi o zdjęcia wykonywane w zadanym okresie czasu, czyli np co 1 sekundę, 10 czy 1800 sekund itp. Trudno jest stać przez godzinę przy pilocie i co sekundę albo dziesięć wciskać przycisk. Chodzi mi o filmy typu obracające się za światłem liście kwiatka itp... Inne przykłady filmów są na stronie tego "wynalazku" (na dole).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
UAz, nawet o tym rozmawialiśmy z l_uką, że taki bajer bez problemu mogłyby mieć cyfrówki. Ale to raczej do bardzo rzadkiego zastosowania.
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nigdy nie miałem kompakta, ale wiem, że jakieś Canony (pewnie seria G) a zapewne i inne firmy - to miały.

A z bajerów - poza tą funkcją - chciałbym wyświetlanie w wizjerze głębi ostrości w postaci napisu, że przy aktualnej przysłonie i odległości - mam ostrość od 1,5 metra do 6 itp...
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Korespondowałem z konstruktorem owego fotowyzwalacza i z korespondencji wynika, że zna się na tym co robi - w grę wchodziła nawet opcja wyposażenia fotowyzwalacza (niedrogo) w nadajnik podczerwieni dostosowany do konkretnego aparatu.

Jeśli chodzi Ci o interfejs od strony aparatu dla podstawowej wersji fotowyzwalacza, to mam zwykły wężyk spustowy z mini-jackiem pasujący do C. i z KaSetką jest on w pełni zgodny.

Zatem "Wszystko powinno być OK".

Nie zakupiłem jeszcze fotowyzwalacza ponieważ większym problemem niż uzbrojenie aparatu jest dla mnie wydzielenie w mieszkaniu kąta o stałym o świetleniu, gdzie zmieści się statyw i fotografowany poklatkowo obiekt przyrodniczy, a ponadto nie zaingeruje weń żona ani kot ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Obejrzalem zdjecia.....nie da sie tego zrobic na jakims wysiwtelaczu ?
Ja jestem BARDZO chetny na to....ale konfig na tych dipach (czy jak to tam sie nazywa) to jakas mordega
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
no tak, trzeba mieć ściągę, by to wszystko ustawić. Ale pomysł niezły. Nawet z l_uką zastanawialiśmy się, czemu nie robią tego w cyfrówkach. Przecież to w dzisiejszych czasach, dla konstruktorów, banalna sprawa.

[ Dodano: 2007-05-31, 22:27 ]
Fafniak napisał/a:
na tych dipach
Dipy, to do chipsów :mrgreen: .
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Fafniak: Ależ ja go nie produkuję ani nie sprzedaję :mrgreen: . Zamierzam kupić i dziś nawet go zamówiłem, choć "producent" na razie nie potwierdził zamówienia.
Na moje "zabawy" powinien wystarczyć taki jaki jest.


Paulos dziękuję za info, już zamówiłem i czekam na efekty :-)

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
UAz, - ja rozumiem...... tez chcialbym kupic tylko instrukcje /rozpiske zgubie w 5 minucie uzywania a w plenerku to jakies 2 minuty po wyjeciu aparatu z plecaka ....
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
A na pamięć nie możesz - powinna być krótsza niż Inwokacja w Panu Tadeuszu :mrgreen:

Na serio, to może pisakiem niezmywalnym na obudowie itp itd...
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Przypominam trochę już zapomniany temat, że w warunkach domowych można próbować wykonywać zdjęcia poklatkowe sterując aparatem z programu Pentax Remote Assistant - dopóki w K100 D nie zupgraduje się firmware'u, potrafi się on dogadać z wersją 1.00, choć uzyskane RAwy są z lekka spsute (jest o tym w innym wątku).
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jeszcze mam stary firmware. Może sprubóję, jak znajdę tego "asistanta".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach