bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
olejx, niczego nie ma, ani w skrzynce odbiorczej, ani w spamie, ani nigdzie… Ostatnia wiadomość do Ciebie jest z 31 lipca i dotyczy odcinka nr 353.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ok adres zły wpisałem (zjadłem 2) :-/
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
bakulik napisał/a:


pyciar napisał/a:
Kerad ładnie dobrał kolor skóry niestety posłużył się nieregulaminowymi technikami

Jakie masz podejrzenia?


Lewy kolczyk i plamka światła obok zniknęły, poznikała też większość pieprzyków, plamka pod brodą i na szyi... Wiem że można ukryć "drobne niedoskonałości skóry" suwakami (np w rawtherapee w zakładce "kontrast wg precyzji" - ja tak zrobiłem) ale one działają na cały obraz natomiast bez stempelkowania/warstw nie da sie zrobić tego co pokazał Kerad.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
pyciar napisał/a:
bez stempelkowania/warstw nie da sie zrobić tego co pokazał Kerad

Tak, przyznał się do stemplowania i lokalnego wyostrzania.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Nie mam kompletnie pojęcia jak to u was wygląda ale ja oglądam i obrabiam zdjęcia na matrycy Chi Mei N173HGE-L11 w podstawowych Windowsowskich ustawieniach - nie w gamma 2.2. Może to nie półka Eizo ale żeby mnie oskarżać o krem samoopalający?

Zupełnie inaczej wyglądają zdjęcia w "Blackbox" a zupełnie inaczej w świetle dziennym oczywiście uwzględniając rodzaj matrycy - matowa/błyszcząca no i gamut.
Jak dla mnie to widzę imitację HDR u powalos albo przepały, zażółcenia i desaturacje u pozostałych prócz latarnik, który odbił w drugą stronę Temperatury.

Poza tym - zmorą na tym zdjęciu był błękitny odcień na gałkach ocznych.
No i fajnie by było odsłonić naszyjnik który współgra z kolczykami i szminką.
W sumie po to modelka to założyła - małe uszczypliwości do fotografa ;)

Nie wiem, może coś z moją matrycą nie tak.

Czy ktoś w ogóle patrzy na Histogram przy obróbce?

Możecie mnie "zjeść" za to co napisałem - smacznego ;)
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
errorbypixel napisał/a:
Możecie mnie "zjeść" za to co napisałem - smacznego ;)

Na "uspokojenie"? :-B

I tytułem wstępu...
Oczywiście miło, gdy komuś akurat moja wersja przypadnie (też - czasem, bo nie zawsze nawet mnie się podoba :D) do gustu, ale dla mnie rc ma być przede wszystkim nauką i wszelkie uwagi, które pod kątem głównie mojej obróbki się pokazują, staram się analizować. Niektóre są oczywiste, inne mniej, z innymi się czasem nie zgadzam...

Chyba już wszyscy zauważyli, że Blesso wali bez ogródek (trzeba przywyknąć - nie można się poddawać) i... czasem ma rację nawet ;-) Osobiście dość często się zgadzam z jego uwagami...
Niestety w przypadku Twojej wersji jestem skłonny też się z nim zgodzić. Ściągnięta jasność i nasycenie mogą powodować takie właśnie wrażenie... No a dłoń wygląda prawie jakby z wrzątku przed chwilą została wyjęta...
Dlaczego tak jest? Może Twoja matryca jest bardzo jasna? Może, jak wspomniałeś, gamma nie ta? Bo po rozjaśnieniu zdjęcia kolory są u mnie inne w odbiorze... I nie widzę efektu "samoopalacza" (jak to Blesso określił...

Przyznam, że sam wcześniej wysłałem inną wersję niż tu oglądana właśnie po obejrzeniu w świetle dziennym - też mi się ta moja zbyt "opalona" wydawała...

No i na koniec. Postanowiłem przeczekać, ale... nic się nie zmieniło od wczoraj (w świetle dziennym obejrzę w weekend dopiero - może będzie inaczej?). Co prawda jesteś(my) rasą białą, a nie żółtą, lecz... nie odpowiada mi wersja kolorystyczna pokazana przez latarnik - dla mnie modelka jest zbyta "blada". A i kolory chyba też są nieco przestrzelone... Wiem, jestem w mniejszości, ale to jest moje zdanie na temat tej obróbki. Być może to też kwestia mojego monitora (jednak go nie zmienię) i wieczornego, ciepłego oświetlenia sztucznego (zmiana w weekend ;-) )
A może to tylko mój "spaczony" gust? Wolę swoje "ciepłe" kolory (zażółcone). Może się pokuszę nawet o wydruk i wtedy jeszcze raz spojrzę? Jeśli się coś zmieni, na pewno dam tu znać ;-)

Edit: errorbypixel - poglądowo TUTAJ Twoja wersja rozjaśniona ze zdjętym nasyceniem czerwieni - dłoń nadal wpada w czerwień, ale oprócz niej skóra imho jest teraz zdecydowanie bardziej naturalna. A jak Ty widzisz u siebie tę wersję? Aha - "niestety" ta Twoja tak delikatnie w sumie zmieniona wersja podoba mi się chyba bardziej niż moja wersja "poprawiona" m.in. po uwagach na temat innych obróbek...
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
bakulik napisał/a:
Tak, przyznał się do stemplowania i lokalnego wyostrzania.


Zgadza się :( Czas mnie gonił - wysłałem w niedzielę o 20:00 a zabawę z plikiem zacząłem kilkanaście minut wcześniej - nie doczytałem zasad zabawy i trochę mnie poniosło ;-)
Śmiało można usunąć.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi też najbardziej podeszła wersja latarnika. Biłem się tu między sensownym kontrastem a przepaloną twarzą. Teraz widzę, że moja wersja nadal za mocno przepalona.

powalos ?! sroga obróbka...

errorbypixel - na moich obu monitorach też widzę efekt "samoopalacza" na Twojej wersji
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
kerad napisał/a:
nie doczytałem zasad zabawy i trochę mnie poniosło
Śmiało można usunąć.

spoko - raz się może przytrafić (ale tylko raz :evilsmile: )

errorbypixel napisał/a:
No i fajnie by było odsłonić naszyjnik który współgra z kolczykami i szminką.
W sumie po to modelka to założyła - małe uszczypliwości do fotografa ;)

Dobrze odgadłeś - to było zdjęcie testowe/próbne, przygotowywaliśmy się właśnie do kadrów/zblizeń z tą biżuterią. Początkowo nie zauważyłem przepaleń (wyłączone w menu) i niestety na kilku zdjęciach musiałem odzyskiwać czoło i policzek co nie wyszło najlepiej. Wysłałem do RC bo chciałem zobaczyć czy innym pójdzie lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach