Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja to wszystko czytam... i notuję. Konsekwencje w stosunku do pewnych osób zostaną wyciągnięte. ;-)

A na serio, to więcej napisze wieczorem, tera czasu nie mam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
E tam. Ludzie sa leniwi. Juz samo to, ze wywolaja samodzielnie film to dla nich duzy wysilek i pozniej nie starcza im energii na skanowanie i obrobke. Dlatego wiekszosc zdjec zachowuje te charakterystyczne cechy danego negatywu.


Sam chciales. Zrobimy tescik... taki z fotek z sieci. Ale wieczorem, ok? :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
taki z fotek z sieci. Ale wieczorem, ok?
tak, tak, ja się w tym tygodniu 2 razy już dałem nabrać, z chęcią dam się nabrać po raz 3ci! :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
[quote="alkos"]
dan napisał/a:
mozna wylapac jego charakterystyczne cechy, niezlaeznie od oborbki, oswietlenia sceny, sposobu wolania. Przynajmniej ja to zauwazam


hihi
dokładnie - zdaje ci się :)

ewentualnie można wyłapać charakterystyczne błędy w obróbce

[ Dodano: 2007-05-31, 18:28 ]
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
E tam. Ludzie sa leniwi. Juz samo to, ze wywolaja samodzielnie film to dla nich duzy wysilek i pozniej nie starcza im energii na skanowanie i obrobke. Dlatego wiekszosc zdjec zachowuje te charakterystyczne cechy danego negatywu.




a przeciez zeskanowany negatyw taki szaro szary bez obróbki to już w ogóle wygląda jak każdy film nie do rozpoznania nic :) chyba że z perforacją skanowany, to już jakiś punkt wyjścia do charakterystyczności :D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, nic mi sie nie zdaje... Obejrzalem juz na flikrze nascie tysiecy fot BW z roznych materialow, i jakims niewielkim procencie z nich moglem powiedziec "tak, ta fota pokazuje charakterystyczna tonalnosc negatywu X". Bawilem sie tez w odgadywanie materialu i wydaje mi sie, ze zgadywalem czesciej niz gdybym strzelal i liczyl na fart.

[ Dodano: 2007-05-31, 18:49 ]
Aha, wiem ze to mozna dosc latwo podwazyc, obsmiac itp. ale po co? :-P Nawet jesli to zludzenie, to lubie je i dobrze mi z nim :-P

Dla przykladu:



Wg mojej pseudo-analizy zdjecie typowe dla Neopana 400. Dlaczego?
- zdecydowana czern, z mala iloscia szegolow
- duzo jasnych, miekich szarosci

:-P :-P :-P

[ Dodano: 2007-05-31, 18:53 ]

Typowy trix, czyli:
- mnostwo odcieni szarosci
- charakterystyczny "blask"

:mrgreen: ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ok, do wyboru: delta 100, neopan 400, polypan. Strzelaj.
1.

2.
3.

4.

5.
6.

7.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
1. neopan
2. polypan
3. delta
4. neopan
5. neopan
6. polypan
7. delta

Nie wiem czy cos ustrzele, bo Ty majstrujesz przy skanach :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kuzwa, niezly jestes. Ale i tak:

1.neopan
2.polypan
3.delta
4.neopan
5.delta
6.delta
7.delta

:-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:

7. delta

Nie wiem czy cos ustrzele, bo Ty majstrujesz przy skanach :-P


to że 7 delta jest out of competition dlatego że było to zdjęcie na forum i sam pamiętam że to delta :)
tak więc ten strzał jest ślepy.


e, to w ogóle jest bez sensu!przecież film poznasz z tych co dałęs do wyboru Alkos po samej GO w stosunku do tego gdzie w jakim świetle było zdjęcie zrobione, tzn. w pomieszczeniu nie przymkniesz szkła na poly do f8 etc. :)

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Nie wiem czy cos ustrzele, bo Ty majstrujesz przy skanach


No to zaraz cos zarzuce z pbase'a.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
przy 5 sie zawahalem, czy nie obstawic delty :-P

[ Dodano: 2007-05-31, 19:41 ]
guerilla, przeciez to zabwa!

Pamietam ze Alkos linkowal juz to zdjecie (7), ale specjalnie nie chcialem go sprawdzac :-)

Kwestii oswietlenia nie bralem pod uwage - tylko tonalnosc :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1.
2.
3.
4.

ok, do wyboru: fp4, hp5, trix, apx400.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
to ja też chcę, a nóż Dan masz oko trzecie które widzi więcej kurcze..


1.


2.


3.


4.


5.


6.



7.


jak zgadniesz to respect duży i przyznaję ci rację!!

do wyboru polypan, trix, tmax, across, neopan
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Uuu bedzie ciezko, bo na pierwszy rzut oka nie widze tych typowych cech. No ale sprobujemy ;-)

Alkos:
1. apx400
2. fp4
3. hp5
4. trix

Guerilla:
1. acros
2. tmax
3. acros
4. polypan
5. trix
6. neopan
7. trix
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
z mojej strony, to juz ci napisalem :evilsmile:

czyli:
1. fp4 (jak mogles pomyslec ze to apx400, to nie wiem. Przecie to najbardziej ziarniste bydle ze wszystkiego....)
2. hp5
3. trix
4. apx400

No i co? :-) W moim przypadku miales latwiej, bo mam jeden workflow ze skanowaniem i obrobka... ale tak jak pisalem - ludzie partacza swoja zdjecia na tyle rozmaitych sposobow, ze nigdy nie zgadniesz... ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
no cóż.niestety bez wyróżnień ten konkurs:))
a oto poprawne odpowiedzi:

1.across
2.across
3.tmax
4.tmax
5.trix
6.polypan
7.neopan



no to ładnie, pomylic polypana z neopanem:P

ha!miałem rację, tmax 100 nie do rozpoznania z acrossem jak wywołane tak samo (1:3 xtol). tak samo neopan z trixem ,również 1:3 wolane, tylko że neopan pchany na 800:))

jednym słowem - film ma swoje klasyczne cechy rozpoznawalne ale tylko w parze z danym wywoływaczem, i zazwyczaj widać je dopiero jak sie dowiesz jaki film i jaki wywoływacz:)

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
No i co? :-) W moim przypadku miales latwiej, bo mam jeden workflow ze skanowaniem i obrobka... ale tak jak pisalem - ludzie partacza swoja zdjecia na tyle rozmaitych sposobow, ze nigdy nie zgadniesz... ;-)

No to pojechalem teraz ;-)

Podtrzymuje to co napisalem wczesniej - czasem mozna rozpoznac material, bo widac jego charakterystyczne cechy. Czemu ma to sluzyc? Np temu, ze mozna z przyblizeniem przewidziec efekty, jakie sie uzyska stosujac dany material w danych warunkach. Ale do tego to i tak jest lepsze robienie zdjec niz ogladanie sampli w necie - wlasnie ze wzgledu na swoj wyrobiony workflow.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
No to zobaczymy czy to zgadniesz.





celowo wybrałem podobne tonalnie :P

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
7.neopan
guerilla, ta fota jest rewelacyjna! Gratuluję!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Czemu ma to sluzyc? Np temu, ze mozna z przyblizeniem przewidziec efekty, jakie się uzyska stosujac dany material w danych warunkach.


czyli doświadczenie własne co i jak wygląda w taki sposób w jaki dany materiał robisz:)
czyli film jest o tyle charakterystyczny o ile charakterystyczny jest fotograf robiący na nim zdjęcia..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach