cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Gwiazdor napisał/a:
cypis napisał/a:
Mój prosty tok myślowy mówi, że jeśli nie ma wstrząsów, SR nic nie niweluje i tyle.
Pewnie próbuje niwelować nieistniejące drgania. Dziwne jest to, że przy czasach, powiedzmy 0,1/f, czyli bardzo krótkich, aparat mógłby sam SR wyłączać, a tego nie robi.


w takim razie niwelując nieistniejące drgania musi drżeć bardzo intensywnie skoro na tak krótkich czasach porusza :-/ Ja tam w kasetce nie widzę problemu SR, bo może sam go omijam. Jak jest jasno to wyłączam SRa. Jak czasy mam dłuższe (albo obiektywy) wtedy odpalam i jest git. Nie jest to może cud świata, ale i tak jest cud - sprawdza się. A mój kolega z canonem wzdycha z zazdrością, bo ISO 1600 w canonie wcale nie jest aż tak słodziutkie, jak to się czasami słyszy, a rączki koledze trochę drżą ;-) .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cypis napisał/a:
Ja tam w kasetce nie widzę problemu SR, bo może sam go omijam. Jak jest jasno to wyłączam SRa. Jak czasy mam dłuższe (albo obiektywy) wtedy odpalam i jest git.

Cypis, a co na ten temat mowi instrukcja Kasetki? Moze wlasnie zalecaja wylaczanie SR-a przy dobrych warunkach oswietleniowych?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
m1b2c3 napisał/a:

Wypluj te slowa, ja wlasnie zanabylem kasetke droga kupna i dzisiaj odbieram z poczty...


masz jeszcze wybór ! oddaj od razu ! co zrobisz jak się okaże w teście, że robi zdjęcia gorsze niż myślałeś ?? :evilsmile:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dan napisał/a:
cypis napisał/a:
Ja tam w kasetce nie widzę problemu SR, bo może sam go omijam. Jak jest jasno to wyłączam SRa. Jak czasy mam dłuższe (albo obiektywy) wtedy odpalam i jest git.

Cypis, a co na ten temat mowi instrukcja Kasetki? Moze wlasnie zalecaja wylaczanie SR-a przy dobrych warunkach oswietleniowych?

nie wiem, gdzie utknęła moja instrukcja w burdelu, jaki mnie otacza, ale pamiętam, że coś tam było, żeby na statywie chyba nie używać (a przy dobrych warunkach to nie pamiętam). Tak jak pisałem, dla mnie to nie problem. Bardzo lubię ten aparat i ciesze się nim ze świadomością jego ograniczeń i ułomności, ale przecież każdy sprzęt jest w czymś ułomny - no chyba, że kogoś stać na Canona Marka trzeciego i stabilizowane szkła (choć obawiam się, że i w tej opcji możnaby znaleźć jakieś minusy, jakby się przyjrzeć).
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Instrukcja do K10D bardzo wyraźnie zwraca uwagę, aby wyłączać SR kiedy aparat jest ustawiony na statywie.
SR może nie zniwelować w pełni drgań korpusu jeżeli fotografowany obiekt jest za blisko (zbliżenia).
Zaczyna działć w pełni 2 sekundy po włączeniu aparatu. Należy odczekać ten czas zanim naciśnie się spust migawki do połowy. W tym czasie SR sie stabilizuje.
Sprawdziłem te zalecenia w praktyce. Faktycznie tak jest.
Powyższe może być przyczyną poruszonych zdjęc w przypadku włączonego SR, oczywiście w granicach czasów migawki, kiedy SR działa.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan napisał/a:
Czepiasz się


gdziez bym smial sie czepiac experta. :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop napisał/a:
gdziez bym smial się czepiac experta. :mrgreen:

Odezwal sie ten co ma 1219 postow :-P
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
a mnie ten test, tylko uswiadczyl w przekonaniu zeby kupic taira, bo w koncu zobaczylem jakies fotki z niego , wczesiej byly same teorie, co do kadyszki wcale mnie nie zachwyca, nie sadzac tylko po tym tescie i gdybym mial kupic cos lepszego niz moja kasetka byloby ciezko z wyborem :-/
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan, czepiasz sie :evil:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
dan, nie wiem czy zauważyłeś, ale zdewaluowałeś asklopa o 72 posty. :mrgreen:

Chłopcy :-B :-B
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
dan, nie wiem czy zauważyłeś, ale zdewaluowałeś asklopa o 72 posty.


wlasnie dan ty szelmo. ;-)

mcgyver, my tylko tak z danem zartujemy. Przeciez nikt tu nie ma zamiaru sie na nikogo obrazac. A piwo i tak sie przyda :mrgreen:
 
Datman  Dołączył: 26 Kwi 2007
kos napisał/a:
siemka,

czy ktoś z Was ma doświadczenia w zakupach w sklepach: fotoceny.pl bądź fotozakupy.pl???
mały OTcik ale będę wdzięczny za odpowiedź :-B


Kupowałem miesiąc temu "kasetkę" w fotozakupy.pl.
Szybka, bezpłatna dostawa kurierem. Polecam.
PS
Zajrzałem do nich przed chwilą i od tego czasu cena K100D z kitem spadła o ponad 100 PLN :)
Pozdrawiam
Datman
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
dla mnie wyniki tego testu sa dosc dziwne. Wiele witry i serwisow zachodnich ma odmienne zdanie niz optyczne.pl na temat K10. K10 porownywany jest tam do D200 a nie do D80 jak to czyni sie u nas.

Jezeli w tescie na optyczne.pl testujacy dali K10 3,5 pkt-a za jakos obrazu w RAW, a w JPG 5,1 gdyz "podejrzewają, ze szum moze byc generowany w znaczny sposob przy dluzszym uzytkowaniu aparatu" to dla mnie opieranie sie na podejrzeniach a nie na faktach jest malo miarodajnym wynikiem.


Na optyczne.pl jest ranking lustrzanek tu
i jak widac na zalaczonym obrazku na pierwszych trzech miejscach sa 3 aparaty ze stajni na P - dziekuje dobranoc.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
dobrze ze sa powinny byc :)

ps. co do samego testu, jak piszesz ze porownoja do d200 prawda, ale prawda tez jest ze kadyszka jest zaokraglajac blizej d80 niz d200 wdlug mnie, natomiast porownanie do alfy... to juz kasetka jest lepsza :) co do szumow generowanych przez zmeczenie aparatu, to zauwazylem to u siebie na kasetce, i niestety jest to prawda, po wykonaniu okolo 2000 rawow w przeciagu jednego dnia obraz zupelnie zaczyna sie pier... i nie tylko szumiec a i rozmywac w znacznym stopniu.,.. wlasciwie nie wiem czy to sie nie kwalifikuje pod serwis.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gator napisał/a:
K10 porownywany jest tam do D200 a nie do D80 jak to czyni się u nas.
A co to za różnica? Czy jak porównają kadyszkę do D200, to nagle zaczniesz robić lepsze zdjęcia?
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
Jarek: nie chodzi mi porownanie K10 do D200 tylko o to ze K10 porownują do sony. Co do zdjec to napewno nie bede lepszych robil po porownaniu K10 do D200, chyba ze wydam na szklo tyle co wart jest D200.
Wg mnie duzo lepszymi i bardziej miarodajnymi sa testy, gdzie kazdy czytajacy/ogladajacy sam moze dokonac wizualnego porownaia, tak jak np na Twojej stronie porownanie kilku szkiel (18-55, 50...) Wtedy kazdy moze wg wlasnego "widzi mi sie" dokonac analizy czy autor testu w posumowaniu mijal sie z prawda czy nie.


Wydaje mi sie ze jezeli by zrobic porownenie szkiel do pentaxa np:
1 test: 18-55, 17-70. 16-45, 24-70, 28-70
2 test: 18-200, 28-300, 50-200, 100-300, 80-320, 70-300
3 test: 28, 50, 77, 100, 105

wtedy kazda osoba majaca dylemat nad kupnem szkla sama porownuje co jest dla niej jakosciowo najlepsze i czy mnie na dane szklo stac czy nie. Tylko pytanie gdzie znalesc osobę/by z taka iloscią szkla ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
gator napisał/a:
Jarek: nie chodzi mi porownanie K10 do D200 tylko o to ze K10 porownują do sony.
Nie wiem, czy to Cię pocieszy, czy nie - kiedyś też się takimi rzeczami przejmowałem. Nie warto. Jak dla mnie kadyszkę mogą nawet porównywać do odkurzaczy Zelmera.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
byjek napisał/a:
po wykonaniu okolo 2000 rawow w przeciagu jednego dnia obraz zupelnie zaczyna się pier... i nie tylko szumiec a i rozmywac w znacznym stopniu.,.. wlasciwie nie wiem czy to się nie kwalifikuje pod serwis.
- matko kochana ....2000 jednego dnia ?!?!?!!?
czlowieku ja po bardzo intensywnej sesji foto mialem 400 zdjec.....natrzaskanych.....
co ty z tymi RAWami zrobiles...przejrzales wszystkie.....?
Moze lepiej kamere video kup....
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
mnie denerwuje tylko ze jakas banda ciapków na optyczne.pl porownuje wlasnie K10 do odkurzacza zelmera. Ale mniejsza o to, gdyz ja jestem bardzo zadowolony z zakupu K10, i jezeli mialbym znow wybrac lustro to moze zastanowil bym sie na SIGMĄ SD10 lub K10 nic poza tymi apartatami nie wchodzi dla mnie w rachube.


Po 2000 RAW-ow pewnie napis SD na karcie sie na czerwno pali

Fafniak: przegladałem wczoraj twoje foty i doszedlem do wniosku ze zdjecia sa w deche, i wg mnie powinienes foty wezy "snake" zgloscic do konkursu National Geographic - mi sie naprawde podobaly :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
2000 rawów w jeden dzień - kasetka jest aparatem amatorskim i nie sądzę aby projektanci przewidywali i testowali takie szaleństwa. Po roku z DL-em mam około 7000 pstryknięć z tego 2/3 albo i więcej niepotrzebnych i nie mogę sobie wyobrazić 2000 amatorskich fotek dziennie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach