Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to wedlug mnie mieli jakis kopniety egzemplarz......
zrobilem dwie testowe foty.....
1 - z wlaczonym noise red.
2 - wylaczony.....

1 - brak czegokolwiek (szumu matryca filet itp.) czas 312 sekund
2 - jest szum - sporo nawet ale te filoteowe plamy....sa niewielkie - czas 236 sekund
acha - ten fiolet widac jak EV (podbije o 4EV)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gator napisał/a:
Na optyczne.pl jest ranking lustrzanek tu
i jak widac na zalaczonym obrazku na pierwszych trzech miejscach sa 3 aparaty ze stajni na P - dziekuje dobranoc.


Pentax ma poprostu fanatycznych wyznawcow. K100 chocby chciala to jednak jest gorsza od Nikona D200. Patrzac obiektywnie.
ktos zafascynowany aparatem da same 5 we wszystkich kategoriach, a ktos obeznany dobrze ze sprzetem znajdzie zawsze jakies niedostatki i je wytknie.

Cytat
po wykonaniu okolo 2000 rawow w przeciagu jednego dnia obraz zupelnie zaczyna się pier... i nie tylko szumiec a i rozmywac w znacznym stopniu.,.. wlasciwie nie wiem czy to się nie kwalifikuje pod serwis.
_________________


pobiles chyba rekord swiata. Trzeba to do ksiegi Guinessa zglosic. :mrgreen:
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
asklop napisał/a:
Patrzac obiektywnie, ktos zafascynowany aparatem da same 5 we wszystkich kategoriach, a ktos obeznany dobrze ze sprzetem znajdzie zawsze jakies niedostatki i je wytknie.


hmm, ja bym zakwalifikował Cie raczej do tej drugiej grupy, no ale jak widac na optyczne.pl jesteś zafascynowany (same 5) :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam małe pytanko:
Czy taborety komentujące ów test na Optyczne o nickach Ernest lub Dark są z naszego forum? Jeśli tak, to szczerze muszę przyznać, że po prostu wstyd mi za nich.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
gator napisał/a:
hmm, ja bym zakwalifikował Cie raczej do tej drugiej grupy, no ale jak widac na optyczne.pl jesteś zafascynowany (same 5)


a bo napisalem tam opinie niedlugo po kupnie aparatu, a sam rozumiesz, ze po przejsciu z manualnego analoga przezylem szok. :mrgreen:
No gdybym teraz tam opinie wystawial, nie zmienila by sie ona bardzo. Ale tym bardziej rozumiem jak nieobiektywne moga to byc opinie.

[ Dodano: 2007-06-01, 09:35 ]
Michu, no sa uzytkownicy z podobnymi nickami ale nie identycznymi. A moze jak ci tak bardzo i ch wypowiedzi przeszkadzaja to zajdz na optyczne.pl i napisz cos od siebie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Asklop - może masz rację.
Lecz uderzyłem tutaj, bowiem uważam, że tacy osobnicy po prostu wystawiają fatalną opinię naszej społeczności. I podejrzewam, że gdyby byli aktywnymi uczestnikami naszego forum, to po prostu zostaliby za wczasu pozbawieni fanatyzmu.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu, uspokój nerwy, w twoim wieku może to być zabójcze (a byłoby szkoda), a na pewno nie wyleczy nikogo z jego fanatyzmu, szkoda zdrowia
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
Michu: czy są z Naszego forum tego nie wiem, ale napewno 90% testu opiera sie na tematach poruszanych wlasnie na forum PENTAX.ORG.PL

A ćwoki dlatego tak dlugo zwlekały z testem, gdyz u Nas na forum bylo malo tematow zwiazanych z wadami K10 i nie mieli sie do czego czepiac. :mrgreen: - to po pierwsze, a po drugi to wg mnie oceny przez nich przyznawane byly mocno zanizone, bo i tak K10 uzyskalo 4.6pkt a D80 4.2 pkt - i jak wytedy wygladalaby sprzedaz nikona jezeli pentax uzyskalby 5.5 pkt ? A jekie ceny szkiel bylyby na allegro do P (18-55 kosztowalby 1500 zł) :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I podejrzewam, że gdyby byli aktywnymi uczestnikami naszego forum, to po prostu zostaliby za wczasu pozbawieni fanatyzmu.


Forum by ich rozmiekczylo? :-D

[ Dodano: 2007-06-01, 10:00 ]
gator napisał/a:
A ćwoki dlatego tak dlugo zwlekały z testem


gator jest zasada, ze nie wyzywamy. 8-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gator napisał/a:
(18-55 kosztowalby 1500 zł)

wypluj szybko, żebyś w złą godzinę nie wypowiedział
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
A wracając do stabilizacji.....

zwykle mam wyłączone SR i jak wyłączę body założę moje manualne tele i włączę body oczywiście zapominając o wcześniejszym włączeniu SR, włączam SR na włączonym body a tu zonk nie pyta o długość butelki dopiero trzeba wyłączyć body i włączyć ponownie dlaczego????
Czyżby przyjmował długość ostatnio zdefiniowaną, używaną długość?? Chociaż by jakies potwierdzenie zrobili... :(

Czy wyłączanie i włączanie SR może odbywać się tylko przy OFF body??? :shock:
no to trochę chyba nie porozumienie.... :evil:

Druga sprawa to mogli by dodać do menu zakres w którym można ustalić czasy przy których się włącza i wyłącza SR chyba by było przydatne nie sądzicie?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
szklanka do polowy pelna, czy pusta?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gator. Po pierwsze, wypowiedzi owych artystów pozbawione były jakiejkolwiek argumentacji. Po drugie to, jak długo trzeba było czekać na ten test ma się nijak z jego zawartością merytoryczną. Po trzecie testerzy mając własny system przydzielania ocen robią to wg niego. Ja np. po przeczytaniu całego testu uwagi nie zwrócilem na noty. Wymowa samego artykułu była jak najbardziej pozytywna i cyferki na podsumowanie robione są albo dla osób mających kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu albo dla tych, którym czytać się nie chce. I w końcu po czwarte, najważniejsze: potrzebujesz jakiekolwiek testy? Mi wystarczają przy testach zawsze sample z puszki dodawane z reguły na ostatniej stronie każdego testu. Plus prześlizgnięcie się po opisie ergonomii, jeśli nie mam możliwości pomacania puszki.

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
Czy wyłączanie i włączanie SR może odbywać się tylko przy OFF body???
no to trochę chyba nie porozumienie....


dlaczego. Wlaczasz i odlaczasz kiedy chcesz.

vivooo napisał/a:
Druga sprawa to mogli by dodać do menu zakres w którym można ustalić czasy przy których się włącza i wyłącza SR chyba by było przydatne nie sądzicie?
_________________


po co? Ustawisz sobie np. 1/125 sek. Dla szerokich szkiel starczy, ale np dla tele juz nie i bedziesz tak latal po menu i przelaczal.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
butelka asklop, pełna, troszkę przykurzona starością... :lol:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
butelka asklop, pełna, troszkę przykurzona starością...


moze byc i przykuzona, zalezy co w srodku?
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
Michu jak zwykle w 100% Cie popieram :-B - tylko mnie juz nie strasz babami z brodami

W kazdym razie Panowie z optyczne.pl sami zaprezentowali swoja - jak zwykle nie najlepszą klase.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
asklop napisał/a:
po co? Ustawisz sobie np. 1/125 sek. Dla szerokich szkiel starczy, ale np dla tele juz nie i bedziesz tak latal po menu i przelaczal.


no nie wiem ja kiedyś tele 200/4 robiłem na 1/30sek z ręki i wyszły spoko zdjęcia oczywiście jak na zenita bez SR ( :mrgreen: ).... Ostatnio tez kadyszką próbowałem i był już problem ale to pewno kwestia tego że starszy już jstem troszkę nerwowy i ręce mi się trzęsą.. :))

Co do menu przecież można by było tak zrobić że zdefiniować np do każdej długości jaka jest dostępna w SR zakres i po krzyku bez przełączania....

Czyli można robić ON OFF kiedy chcemy byle odczekać te nieszczęsne 2sek na odpalenie SR.
Ale co z tą długością gdzie to pytanie????

[ Dodano: 2007-06-01, 10:17 ]
asklop napisał/a:
moze byc i przykuzona, zalezy co w srodku?

nooo..... przesłona....??? :lol:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
nooo..... przesłona....???


w butelce? Piles cos z rana dzisiaj?
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
co do sampli z body na koncu testu: 75% sampli jest wykonana kitem 18-55 (9 na 12 zdjec) jedno pochodzi z sigmy 50 f/2.8 macro i 2 z Tair-3S 300 mm f/4.5.
Dla porownania jak testowali D80 i D50 sample w 75% to 50 f/2.8

Rozumiem, że ze szklami do P nie jest najlepiej, moze groszem nie smierdzieli i nie mieli gdzie pozyczyc ? tak sie zastanawiam skad nazwa optyczne.pl ???

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach