dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
  Pytanie o wartość lampki AF 540 FGZ
Zakupiłem własnie fajny aparacik wraz z lampką w komplecie. Jest to AF 540 FGZ.
Mam już lampkę, która ma własną automatykę i wystarczający manual. Świecę lampką przeważnie raz w roku w święta i stąd powstaje pytanie - ile może być taka 540 warta?
Nie jest to młody model, ale lampka jest w całkiem fajnym stanie. Z tego co wyczytałem, to jest najwyższy model i parę złociszy pewnie bym za nią dostał. Wolałbym zamiast niej jakieś jasne szkiełko, tylko czy fundusze uzyskane za nią pzowolą na zakup takowego :?: Nie mówię o limitedach, bo to jest inna bajka.
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę Zdrowych Radosnych Świąt.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Nie sprzedawaj. Dzięki niej będziesz miał HSS i możliwość doświetlania zdjęć przy krótkich czasach typu 1/1000 sek. Dodatkowo ta lampa może być sterowana zdalnie lampą wbudowaną w trybie Wiereless. Ustawisz ją sobie na półce czy statywie i masz zupełnie inne możliwości niż pstrykanie lampą założoną na aparat.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Niby fakt, że może i by sie czasami przydała, tylko to jest bardzo rzadkie czasami. Przez ostatnie trzy latka pomijając święta jakiejkolwiek lampki użyłem może ze dwa razy. Nawet jak robię w pomieszczeniach to pewna ręka i wyższe iso. Może jednak czas zacząć bawić się lampą? :?:
Inaczej, jeśli jej wartość to powiedzmy 300 - 400 zl, to nie sprzedam, bo nic za to nie kupię, jeśli więcej, to już można coś przytulić, jakiegoś Tamiego 17-50 2,8 czy Sigmę 17-50 2,8 albo 18-50, może nawet jakieś FA 50 1,4 (czy 1,8?)
Muszę zagłębić się w instrukcję obsługi, jak piszesz, że ma HSS to w lato mógłbym doświetlić portreciki, nie musiałbym tachać blendy. Moja się śmieje, że biegam na starość z latawcem :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na DA50/1,8 to powinno starczyć i jeszcze trochę zostać. Ale.... lampa typu 540 FGZ ma spore możliwości i daje dużo radochy, zwłaszcza HSS i wireless. A nie używałeś , bo nie miałeś. Lampa z automatyką własną, to tylko do podstawowych celów się nadaje.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Krzychu, kiedyś się może spikniemy na jakieś foto w terenie, jeżdżę parę razy do roku z moją Połówką do Mosiny, mam tam znajomych, mieszkają nie daleko działek.

[ Dodano: 2014-12-10, 20:23 ]
Ot i wodę z mózgu robią, a już na szkiełka patrzyłem. Choć fakt, że nie kupowałem takiej lampki bo po prostu było mi żal kasy. Ale jak już ją mam... sam nie wiem.

W każdym bądź razie ciekaw jestem ile jest warta.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dargry napisał/a:
Wolałbym zamiast niej jakieś jasne szkiełko,


dargry, nie śpiesz się ze sprzedażą. W ciemnościach i dziura F 0,7 ci nie pomoże. A lampion fajny, odwdzięcza się za rozumne :!: traktowanie użytecznością w każdych wręcz warunkach.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Qrcze, sporo w tym prawdy co piszecie... W sumie to dwie lampki mam, uniwersalną na fotocelę, tę na Slave (tak się to nazywa?)... może popróbuję. Sprzedać zawsze można. A święta idą, łatwiej będzie z nią niż z tamtą się pobawić i lepiej doświetli... i nie trzeba bedzie wszystkiego ręcznie ustawiać...
Zaraz procesor mi się przegrzeje od ilości myśli :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso napisał/a:
latawiec da lepszy efekt
Zależy gdzie. W dodatku blenda wymaga jednak światła, żeby miała co odbić.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Nadal pozostaje otwarte pytanie - ile to jest warte. Wtedy zacznę się zastanawiać - czy rzucę się na tę niewyobrażalną masę kasy w celu wydania jej na moje różne dziwne pomysły, czy też spokojnie usiądę przy kubku mleka rozkoszując się czytaniem instrukcji obsługi w/w lampki.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
dargry napisał/a:
Nadal pozostaje otwarte pytanie - ile to jest warte.

http://allegro.pl/listing...&string=540+fgz
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Dzięki wielkie. Mądra głowa to mądra głowa. Do głowy mi nie przyszło by kopać w archiwum Allegro.
Ślubów nie robię, fotki strzelam rekreacyjnie gdzieś na spacerze, czasami jakaś mała imprezka w klubie, ot i wszystko.
Pewnie wrzucę ją na sprzedaż, pozbędę się kita, sprzedam Tamiego 70-300 i przy dobrym układzie zakupię Sigmę 17-50 2,8 os hsm, cena oscyluje w okolicach 1500 złociszy. Chyba, że trafiłby się jakiś niezły Tami 17-50 lub 28-75. Na moje potrzeby to co mam wystarczy, a jasne szkiełko się przyda.
W każdym bądź razie dzięki wszystkim za pomoc i rady :-B :-B :-B

[ Dodano: 2014-12-11, 12:28 ]
Odebrałem sprzęt od gościa. Lampa troszkę poprzycierana na obudowie ale palnik czyściuteńki i śmiga jak burza.
I teraz odwieczny dylemat - co dalej??? Przydałoby się i lampkę zostawić i Tamiego kupić tylko jak 😞
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dargry napisał/a:
Przydałoby się i lampkę zostawić i Tamiego kupić tylko jak 😞


Na kredyt. ;-) W opcji 10-20x 0% nie odczujesz tak bardzo, a sprzęt nówka z gwarancją.
Chociaż zdarzyło mi się wymienić FA 2/35 na sigmę 2,8/18-50 i żałować tego. :evilsmile:
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Jam jest biedny bezrobotny 😉 Kto mi kasę pożyczy??? Może Provident...
Wrzucę na Giełdę zamianę może ktoś się znajdzie. Na siłę nie będę sprzedawać.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dargry napisał/a:
Kto mi kasę pożyczy??? Może Provident...


Potem odbiorą podwójnie razem z FGZ 540 i gaciami. :evilsmile:
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
MarWoj napisał/a:
Potem odbiorą podwójnie razem z FGZ 540 i gaciami. :evilsmile:


I skarpetkami 👀
Coś się wymyśli...

[ Dodano: 2014-12-11, 19:05 ]
Pobawiłem się w domku troszkę, w stosunku do tej mojej starszej to bajka.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
witam
na ile moge wycenic taka lampe? uzywana w stanie bardzo dobrym.
na allegro czy olx nie ma ich wogole.
z gory dziekuje :)

a sorki, znalazlem cos w archiwum allegro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach