jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szybkiparowoz napisał/a:
albo zabawa
IMHO jeśli to ma być np. pokaz 12 przypadkowych zdjęć, których łączy to, że to jest robione MF, to nie ma sensu.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz napisał/a:
A to nie tak, że albo projekt, albo zabawa?


Zabawa o charakterze projektowym "nauka poprzez zabawę", jaki problem by te elementy połączyć w jedno? ;-)

jorge.martinez napisał/a:
IMHO jeśli to ma być np. pokaz 12 przypadkowych zdjęć, których łączy to, że to jest robione MF, to nie ma sensu.


Taką formę zabawy mamy już w małym obrazku i duplikowanie tego jota w jotę, tylko po to by zrobić zdjęcia średnim, to trochę mija się z celem. Zgadzam się z jorge.martinez. Z resztą można śmiało założyć, że osoby, które chcą robić MF są dość świadome fotograficznie (a jak nie to trudno :mrgreen: ), więc warto podnieść poprzeczkę. Narzucenie sobie samemu (każdy sobie indywidualnie!) tematu przewodniego serii zdjęć to chyba nie aż tak dużo? A jednocześnie wiele zmienia w podejściu do takiej zabawy, bo nie wystarczy już tylko robić zdjęć przy okazji - trzeba wykazać się pomysłem i planowaniem. Ja bym w coś takiego wszedł, dobra motywacja, by w końcu zrobić jakąś całościową, spójną pracę :-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Dla mnie pomysł z projektem to bardzo dobry pomysł. Mam kilka koncepcji w głowie, ale brak mi mobilizacji. A przekonałem się na własnej skórze, że uczestnictwo w tutejszych konkursach mobilizuje jak cholera. Dlatego na pewno piszę się na taką "zabawę".

PS
Rolka wywołana, ale do skanowania nie mogę się zabrać :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Fenol napisał/a:
"tytuł swojej serii", a następnie miałby przez rok nie tylko regularnie fotografować i pokazywać efekty, ale i trzymać się wybranego przez siebie tematu.


Wchodzę :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja w paźdierniku naswietliłem tylko ok. 20 klatek. Stało się tak z powodu ciągłego braku czasu i wielu innych niesprzyjających okoliczności. Mam nadzieję, że wlistopadzie pójdzie lepiej. Tak więc ten miesiąc odpuszczę.
P.S.
Co do nowej serii zabawy to może zaproponowałbym, aby można fotografować dowolnym aparatem, dowolnym obiektywem (nawet każda klatka innym), byle zrealizować założone zamierzenia. Co do filmu to należałoby się zdeklarować na początku zabawy: B&W czy kolor. Pzdr.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
powalos napisał/a:
zaproponowałbym, aby można fotografować dowolnym aparatem, dowolnym obiektywem (nawet każda klatka innym), byle zrealizować założone zamierzenia.
W Jeden Aparat nie chciałbym ingerować do tego stopnia. Bo to zaprzeczenie idei.

powalos napisał/a:
B&W czy kolor
Tylko BW.

Wiem, oba założenia się dość ideologiczne, ale właśnie taki jest zamysł i moim zdaniem silny punkt całej zabawy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez, aparat może być jeden, ale wymienność obiektywów podniosła by - moim zdaniem - atrakcyjność zabawy. Zdarza się, dość często, że nie można inaczej wyodrębnić fotografowanej sytuacji jak tylko poprzez zastosowanie teleobiektywu. Co do materiału fotoczułego to też nie będę się upierał. Może uda mi się zmobilizować i zrealizować pewien cykl, który od dawna "chodzi mi po głowie". Taki bardziej dokumentalny, ale zawsze brak mi nań czasu. Pzdr.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Październikowe poszło.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proponuję przenieść dyskuję o Projekcie średniego formatu tutaj: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1207569
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zdjęcie poszło ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja też wysłałem..
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Mamy szansę ujrzeć zdjęcia wcześniej, czy trzeba czekać do 15tego?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Dziś wrzucę, najpóźniej jutro rano. Chyba że jacyś maruderzy chcą jeszcze coś nadesłać? :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czekam jeszcze na zdjęcie jednego z uczestników, który podsumowanie napisał, ale załącznika nie dodał ;-)
 

earl  Dołączył: 21 Wrz 2009
Wow, wyjątkowo dobry miesiąc, po raz pierwszy wszystkie zdjęcia mi się podobają, a większość bardzo.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zdecydowanie zgadzam się z earlem, widać owocny miesiąc był! :-) Z wielką przyjemnością obejrzałem zdjęcia, jeszcze się im poprzyglądam, a potem coś pokomentuję :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Elo, Die Hardzi. Dziś wystarujemy z naborem do drugiej edycji Jednego Aparatu :-) Szykujcie aparaty.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Już drży mi ręka, już obiektyw w dłoni się telepie, bo nie mogę się doczekać, gdy mi lustro znów zaklepie!
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Jeśli znajdę nowszą puszkę o gabarytach ME to podepnę pod nią unlimiteda i zapakuje 400-tkę :-D w przeciwnym razie zostaje z tym co mam
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A jak Wam poszły rolki listopadowe? :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach