modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Są (były?) jeszcze Sigmy 70-200/2.8, jak z faktyczną dostępnością nie wiem - kwestia sprawdzenia.FraZa, to żeś się obudził z tym Redcoonem ;-) Firma działa od kilku lat i dość szybko wyszło że mają własne kanały importu i stąd zazwyczaj niższe ceny.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
FraZa kupując z fotoni.pl też pytałem z jakiej mają dystrybucji okazało się ze z niemieckiej. Więc zadzwoniłem do Polskiego dystrybutora Fototechniki, pytając czy gwarancja i ewentualna kalibracja będzie przeprowadzona u nich bez dodatkowych kosztów. Pani sprawdziła dowiedziała się co i jak, oddzwoniła i powiedziała że bez problemu.
Pisałem już o tym w Innym wątku o 70-200
Pozdrawiam
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Uzupełniając temat, bywa że nie tylko Redcoon ciągnie poza oficjalną polską dystrybucją, chociaż oni chyba praktycznie wszystko. Moja Sigma 70-200 także pochodzi od niemiaszków, a kupiona była w dużym sklepie internetowym. Nazwy tak z głowy nie jestem pewien, także ewentualnie podam dopiero jak będę mógł sprawdzić. Cena była wtedy naprawdę dużo niższa i dość szybko wyszło dlaczego, ale mimo to ją nabyłem.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak, ale w redcoon mieli taką samą cenę jak wszędzie - ok. 2499 zł
Mi w Fototechnice powiedzieli że trzeba by wysyłać do Niemiec kupując w redcoon
Nabrałem się bo jedyni "mieli" obiektyw, a zależało mi na szybkim zakupie

modrzew - o której Sigmie piszesz? one chyba sporo droższe od tego Tamrona
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Ja mam 70-200/2.8 II. Ostatnia wersja to chyba 70-200/2.8 OS, chociaż nie wiem czy nie wypuścili czegoś jeszcze bo nie siedzę w tym temacie. No i wersji z bagnetem K może nie być, dlatego napisałem wyżej że temat do sprawdzenia. Za swoją zapłaciłem ~2400zł, nowa ze sklepu.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
modrzew napisał/a:
Za swoją zapłaciłem ~2400zł, nowa ze sklepu.


Bardzo dobra cena jak za taką Sigmę i do tego nówkę.

MiBac napisał/a:
Pentax-D 70-200 2.8f można by rozważyć gdyby nie ponad 3-krotnie wyższa cena od tamrona.


No i jeszcze nie ma w sklepach, dopiero po nowym roku :roll:

A co do Tamrona 70-200/2.8 to jedne z najlepszych szkieł jakie używałem pod względem jakości obrazka, doskonała ostrość od pełnej, tyle tylko, że relatywnie wolny, głośny i ciężki :evil:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
podobno jeden z lżejszych 70-200/2.8
pentax generalnie nie jest do sportu, mi z K-3 przyzwoicie ostrzy, specjalnie się nie gubi (na razie mało nim robiłem, tylko testy)
tyle że dźwięku to ma :)

ciekawe jak wypada w porównaniu z nowym, ultradźwiękowym - na pewno lepszy af ale czy coś poza tym?

ciekawe, teraz takie sigmy 3500-4000 zł kosztują, to może jakaś starsza wersja jest?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Przecież podałem wyżej jaka to jest wersja :-P
Pełna nazwa mojego szkła to 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG Macro HSM, a ostatnia wersja to 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM - optycznie ponoć dużo lepsza, choć do Pentaksa pewnie z wyciętym OS.

Też kiedyś myślałem nad Tamronem, ale bez ciśnienia, aż trafiła się ta Sigma. Cena była ok, HSM zamiast śrubokręta, niestety dość miękka na kombinacji 200/2.8. Tylko to już było spory czas temu i szkło jest z niemieckiej dystrybucji.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Redcoon to redcoon, Saturn to Saturn a Media Markt na przecież też swój sklep internetowy.

To ze sklepy mają jednego właściciela to nie znaczy ze ti jest to samo.

Oprócz tego w MM masz sprzęt z krajowej dystrybucji.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
FraZa napisał/a:
ciekawe jak wypada w porównaniu z nowym, ultradźwiękowym - na pewno lepszy af ale czy coś poza tym?

Poza tym to Tamron na razie nie wypuszcza najnowszych szkieł bagnetem K, więc sprawa kończy się na gdybaniu jak by to mogło wyglądać... ;-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Nawet jak Janusz ma dwa mięsne na Pradze, to nie znaczy że do obu sprowadza salceson ze Zgierza. ;-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
espresso napisał/a:
FraZa napisał/a:
na pewno lepszy af ale czy coś poza tym?
Lepszy, masz na myśli celniejszy czy szybszy? Na pewno cichszy. Poza tym cena...

Cytat
Redcoon ciągnie poza oficjalną polską dystrybucją
Redcon to nic innego jak netowa sprzedaż Media Markt, czyli niemiecka sieć handlowa.


nie wiem :), nie sprawdzałem ale pewnie i szybszy i celniejszy, tak by wynikał z ceny :)
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Ma ktoś wieści, gdzie na dzień dzisiejszy można kupić Tamrona 70-200? Podobno dystrybutor ma pusto w magazynie.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ebay
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
I Amazon ale z UK.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Ebay odpada. Boję się ryzyka.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
MieCz, na "znanym portalu aukcyjnym" pojawiła się dziś oferta T70-200, "nówka nieśmigana" z polskiej dystrybucji.

espresso, no co Ty, frajera szukasz? :mrgreen:
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
W kilku sklepach pojawiły się nieliczne egzemplarze z mocowaniem P. Chyba jakiś outlet czy cóś
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Po prostu kilka sztuk trafiło do Polski ot i tyle... jak kupowałem to szkiełko w styczniu było dokładnie tak samo.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Mówiąc szczerze ja z zoomów "gwiazdek" byłem zadowolony. Trafiłem na dobry egzemplarz 16-50, a 50-135 też dawał śliczny obrazek. Niestety do czasu jak chciało się zrobić fotkę pod słońce...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach