MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
P=4500 PLN, T=2500 PLN i nie ma chętnych na zamianę?

Cytat
Fana Pentaxa szukam.
Na pentax.org.pl??? :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
espresso - upoluj nowego tamiego, sprzedaj gwiazdkę i jeszcze zarobisz :)
ten tamron to taki dziwny obiektyw że nie ma się do czego przyczepić /bo za tą cenę do wiertarki nie wypada się czepiać/
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Paffcio napisał/a:
MieCz, na "znanym portalu aukcyjnym" pojawiła się dziś oferta T70-200, "nówka nieśmigana" z polskiej dystrybucji.

to chyba licytacja, ciekawe jak wysoko dojdzie, poskąpiłem kilka dni temu 1800 zł aby przelicytować a teraz trzeba słono płacić
Cytat
espresso, no co Ty, frajera szukasz? :mrgreen:

e nie czyje się frajerem :evilsmile:
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
idzi napisał/a:
to chyba licytacja

"kup teraz" 2499

idzi napisał/a:
e nie czyje się frajerem :evilsmile:

da*50-135 to bdb szkło, ale optycznie (całokształt) Tamron IMHO wypada lepiej
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Tamron 70-200 nie ostrzy w trybie Live View. Miał ktoś taką przygodę?
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
MieCz napisał/a:
Tamron 70-200 nie ostrzy w trybie Live View. Miał ktoś taką przygodę?

Ja mam tą przygodę ,pisałem o tym na forum ale temat chyba mało nośny bo tylko arQ zabrał głos.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Napisz coś więcej, albo daj linka do tematu.
Czy poradziłeś sobie z tym problemem?
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
Niestety nie poradziłem, obdzwoniłem w zeszłym roku serwisy penta i tamrona mieli się zorientować czy to jakiś znany w "centrali" jak to określili temat i skontaktować się . Wiadomo zlali temat a i ja też zlałem. Były też sugestie o wysłaniu body i obiektywu wiadomo do przeciwnika (pentax <=> tamron)
ale tak czuć było że odpychają temat bo nie mogli uwierzyć że na LV źle ostrzy a normalnie ok. Pewnie jakiś niedouczony "nie umi a się czepia" :mrgreen:
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
jak nie zapomne to zrobie test na K3 jak to pomoże
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Ja wysłałem do foto-techniki i czekam na wynik.
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
Najlepiej to widać na odległościach do kilku metrów, zadaję papudze LV ostrzę w jakiś punkt podgląd LV powiększenie x2 przy w pełni otwartej przysłonie głębia ostrosci ślycznie pojawia się 30-40 cm przed punktem w który celuję.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
A przez wizjer ostrzy idealnie, czy robiłeś korekcję w body?
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
Przez wizjer jest ok (mam wrażenie że korekty z body jakoś niewielki wpływ mają :mrgreen: czy daję w plus czy minus bywa podobnie). Raczej upatruję własnej winy przy rozmytych fotach , bo jak już trafi to brzytew że łooo ;-)
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
offfan napisał/a:
mam wrażenie że korekty z body jakoś niewielki wpływ mają

Mają niewielki wpływ, bo są precyzyjne i o to chodzi.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
offfan napisał/a:
(mam wrażenie że korekty z body jakoś niewielki wpływ mają :mrgreen: czy daję w plus czy minus bywa podobnie).
Nie powinny mieć wpływu bo one są przeznaczone do czujnika fazowego.
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
Zgadzam się z Tobą - są do precyzyjnej korekty. Akurat mnie tak napadło że większość kadrów z tego tamiego robię z odległości kilku metrów i wtedy to i przy 2,8 ta głębia nie jest taka znowu "szczupła" ;-) .
Tak czy inaczej potwierdzam wizjer OK! na LV do dupy całkiem... :evil:

[ Dodano: 2016-03-30, 20:43 ]
ZbyszekB, nie nie piszę tu o LV tak się trochę pomieszało, chodziło mi o pomiar fazowy . LV jak napisałem powyżej - nie do użycia - chiba że MF :-/
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
A może może masz w LV włączony jednak czujnik AF a nie pomiar fazowy i body przy okazji nie korzysta z korekcji? Taka hipoteza.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czujnik AF korzysta z pomiaru fazowego. LV domyślnie korzysta z detekcji kontrastu, ale można również użyć pomiaru fazowego. Objawy wskazują na coś takiego. Sprawdź w menu jaki rodzaj pomiaru masz włączony w LV.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
U mnie też nie trafia AF w trybie LV :-( Ale mam to szkło od kilku dni i nie sprawdziłem jeszcze wszystkiego dokładnie. Przy kolejnych ostrzeniach w trybie LV mam na przemian FF i BF. Korpus to K-3. Do tego jak wyostrzę manualnie w trybie LV i zrobię fotkę po przymknięciu do F/5.6 to nie jest tak ostra jak być powinna. Dopiero jednoczesne włączenie optycznego podglądu głębi ostrości i ostrzenie manualne w LV daje precyzyjne ustawienie ostrości. Niestety wygląda na to, że mój obiektyw cierpi na lekki focus shift.

 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
plwk napisał/a:
Sprawdź w menu jaki rodzaj pomiaru masz włączony w LV.

z trzech opcji tj.:
1. Automatyka ostrości wykrywania twarzy
2. Kontrast AF
3. Automatyka ostrości różnicy fazy
mam ustawioną 2 - kontrast AF

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach