sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Mój Tamron 70-200mm F2.8 Di LD Macro w trybie LV z K-3II nie potrafi poprawnie ustawić ostrości . Ktoś , kiedyś na tym forum napisał że "ten typ tak ma" i nic się z tym nie da zrobić .
Zapewne coś w tym jest skoro większość użytkowników tak opisuje swoje doświadczenia .
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
plwk, Jakbyś miał cierpliwość to podpowiedz gdzie w k50 taki bajer odnośnie wyboru :detekcja fazy \ kontrast . W menju :lol: podgląd na żywo mam tylko tryby aż 4 ale do kontrast AF
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
offfan napisał/a:
W menju podgląd na żywo mam tylko tryby aż 4 ale do kontrast AF

Jakie 4 tryby? Wymień je.
 
offfan  Dołączył: 28 Kwi 2014
MieCz,Ok!Poprawiam się, nie tryby a opcje: detekcja paszczy,ruchomy cel,wybór obszaru i punkt jako podmenju Kontrast AF. A tryby nie do wymiany, często trochę smaru wystarczy. :-D

 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Sprawdziłem przed chwilą i mój Tamron 70-200 również strasznie pudłuje w trybie LV. Praktycznie na wszystkich ogniskowych. Najmniejsza odchyłka jest na 70mm ale powyżej 85mm to już straszne mydło wychodzi. Za to ostrzenie w trybie detekcji fazy działa w miarę OK. Dla porównania założyłem starego Tamrona 70-300 i ten w trybie LV ostrzy dobrze. Czy wszystkie Tamrony 70-200 tak mają czy są może jacyś użytkownicy, którym dobrze ostrzy w trybie LV? Zostało mi kilka dni na ewentualny zwrot do sklepu i nie wiem co teraz robić. Cholera, tyle kosztują te szkła a z każdym mam jakieś problemy. Jedynie z najtańszymi szkłami nie miałem dotąd kłopotów bo kit 18-55 i Tamron 70-300 trafiają w punkt.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może jest jakiś problem z oprogramowaniem obiektywu.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Być może. Zapomniałem dodać, że mam korpus K-3. Może z K-5II nie ma tego problemu. Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Z moim K5II AF w trybie LV nie dziala. Sprzęt wyslany do Foto-Techniki. Czekam na diagnozę i naprawę gwarancyjną. Nie przyjmuję do wiadomości, że ''ten typ tak ma'' bowiem w instrukcji obslugi i opisie obiektywu na stronie Tamrona nie ma ani slowa o tym. Jest za to cena identyczna jak dla systemu C i N z ktorymi AF w LV dziala.
Na zwrot towaru do sklepu masx mnóstwo czasu. Poczytaj o niezgodnosci towaru z umową.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Przeglądając Google to rzeczywiście jest sporo przypadków niedziałania tego obiektywu z puszkami Pentaxa. Tutaj nawet ktoś pisze, że dostał odpowiedź z serwisu, że ostrzenie w trybie LV nie będzie działało z K-5IIs: http://www.pentaxforums.c...ers-needed.html
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Najpierw miałem Kr i jak kupiłem T 70-200 tez nie ostrzył w LV. Wizyta w Foto -Technice (mam blisko) nie załatwiła sprawy. Gdy kupowałem 35 2,8 od znajomego sprawdziłem Tamiego na jego K5 i LV działało. Teraz mam K5IIS i z ciekawości sprawdziłem - wszystko śmiga. Czyli można.
Życzę powodzenia!
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
MieCz napisał/a:
Nie przyjmuję do wiadomości, że ''ten typ tak ma'' bowiem w instrukcji obslugi i opisie obiektywu na stronie Tamrona nie ma ani slowa o tym.
Tylko co zrobić jeśli serwis nic na to nie poradzi? Jest jakaś alternatywa dla tego szkła? Pentax 70-200/2.8 jak dla mnie jest zbyt drogi a Sigmy już nie produkują.

[ Dodano: 2016-03-31, 23:41 ]
apemantus napisał/a:
Teraz mam K5IIS i z ciekawości sprawdziłem - wszystko śmiga.
Ale jaki masz ustawiony tryb AF w LV?
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Cytat
Tutaj nawet ktoś pisze, że dostał odpowiedź z serwisu, że ostrzenie w trybie LV nie będzie działało z K-5IIs: http://www.pentaxforums.c...ers-needed.html

2. The Tamron service informed me that the CD AF (live view) doesn't work with K-5IIs! So those of you that have lenses which properly AF on live view can consider yourselves lucky!

Jeżeli nie naprawią -przecena
 
slanko  Dołączył: 28 Lis 2010
Rzadko uzywam trybu LV a jesli juz to ostrzylem manualnie z ciekawosci poszedlem sprawdzic jak af w T70-200 dziala w LV z K-s2 i co? mydlo przepasc do detekcji fazy.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
[ Dodano: 2016-04-02, 21:09 ]
Grzenio,
AF oczywiście ustawiony na detekcję kontrastu.
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Odpowiedź Serwisu w sprawie Tamrona.
W obiektywie Tamron AF 70-200mm f/2.8 Di LD IF Macro Pentax
autofokus w trybue LIVE View NIE DZIAŁA i usterki tej nie da się usunąć.
Obiektyw jest stary, wychodzący z produkcji, a LV to nowość stąd problem.

W związku z powyższym mamy do czynienia z wciskaniem bubla przez firmę TAMRON Europe GmbH.
Czas przestudiować przepisy konsumenckie i ruszać na wojnę z koncernem.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Ciekawe, że stary tani Tamron 70-300 jakoś potrafi działać w trybie LV a ten nie. Ciekawe też, że obiektywy Tamrona z Canonami też nie chciały współpracować w trybie LV ale wypuścili odpowiednią poprawkę firmware o czym Tamron pisze w swoich FAQ: http://www.tamron.eu/pl/serwis/faq/
Wygląda na to, że mają po prostu "gdzieś" użytkowników Pentaxa :-/
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Hmmm... ciekawy jestem wyniku tej wojny... niby Tamron nigdzie nie pisze, że LV będzie działać, z drugiej strony nie pisze, że działa nie będzie...
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Grzenio napisał/a:
Ciekawe, że stary tani Tamron 70-300 jakoś potrafi działać w trybie LV a ten nie. Ciekawe też, że obiektywy Tamrona z Canonami też nie chciały współpracować w trybie LV ale wypuścili odpowiednią poprawkę firmware o czym Tamron pisze w swoich FAQ: http://www.tamron.eu/pl/serwis/faq/
Wygląda na to, że mają po prostu "gdzieś" użytkowników Pentaxa :-/

Tamron przyznaje, że obiektywy 70-200 mają wadę fabryczną i w związku z tym podjęli się stworzenia nowego oprogramowania, które jest w nowych modelach instalowane fabrycznie. DOkonali tego wyłącznie w zakresie systemu Canon. Sprzedając obiektyw do Pentaxa oferują go jako w pełni funkcjonalny, bez żadnych ostrzeżeń. Nabywca ma prawo spodziewać się, że oferowany do sprzedaży obiektyw jest wolny od wszelkich wad. Gdy okazuje się co innego ma prawo do 1. odstąpienia od umowy kupna i zwrotu wszystkich poniesionych kosztów, albo 2. obniżenia ceny. Zastanawiam się nad drugą opcją. Nie wiem tylko jaka cena byłaby odpowiednia. A może ktoś z forumowiczów już kiedyś dochodził swoich praw konsumenckich?

[ Dodano: 2016-04-07, 08:51 ]
Odpowiedź serwisu po konsultacji z niemieckimi zwierzchnikami:
Obiektyw Tamron 70-200 f/2,8 Di LD IF nie obsługuje funkcji Live View w aparacie Pentax K-5II.
Wiedzieliście o tym przed zakupem?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Mam K5IIs i rzeczowego Tamrona i u mnie w LV wszystko ładnie działa ......
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
BartekKw - Napisz czy LV działa w trybie detekcji fazy i w detekcji kontrastu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach