Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
precelik napisał/a:
Jest jakas lista starszych modeli któr emaja ten elektromagnes?


Jest, na wcześniejszych stronach.

[ Dodano: 2017-03-26, 18:34 ]
mszkudlarek36 napisał/a:
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, gdyż mam ten sam problem tyle, że z modelem K50.
...


Nie musisz zakładać bo to, to samo, zresztą różnica między K30 a K50 to żadna różnica.
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Trzy dni temu wysłałem zapytanie o możliwość naprawy tej usterki
do Opto-Technika /Warszawa.
Brak odpowiedzi.
Przyjdzie wyrzucić ten złom pentaxowy na śmietnik.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
Przyjdzie wyrzucić ten złom pentaxowy na śmietnik.


Twój sprzęt . Twoja sprawa .

Vorn napisał/a:
Brak odpowiedzi.


Ręce opadają . Zadzwoń i wyjaśnij czemu nie dostałeś odpowiedzi .
Gdybyś raczył cofnąć się do strony 9 tej tego wątku do uzyskałbyś wiedzę że tą usterkę naprawiają i nawet poznałbyś koszt tej usługi ( na rok 2016 )
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Vorn napisał/a:
Przyjdzie wyrzucić ten złom pentaxowy na śmietnik.

Napisz gdzie będziesz wyrzucać, albo możesz podarować mnie. Odwdzięczę się jakąś dobrą "rudą" :D
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hej

Firma Opto-Technika Sp. z o.o. ma adres mailowy, dostała maila, więc powinna, jak mi się wydaje,
odpowiedzieć. Przecież wysyłkę trzeba uzgodnić, ceny tez ulegają zmianie, itd.

Brak odpowiedzi w Polsce oznacza brak zainteresowania/zgody. Oznacza to że takich napraw tam nie robią.

Vorn
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Sprawdź w spamie moze tam wylądowała odpowiedź. Ja pisałem do nich w innej sprawie dwa dni temu i odpowiedzieli w ciągu kilku godzin, może dlatego że nic mi nie mogli pomóc ale odpowiedzieli bardzo szybko.
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hej-
Nie mam z serwisu odpowiedzi. Nie chcą zatem tej naprawy robić.

Ide w kierunku prywatnej naprawy. Mam zamówiony korpus MZ-50,
Na razie na maile nie odpowiada kolega forumowicz, który tutaj
oferował naprawę o ile ma się część do wymiany.

Jestem zatem w trakcie załatwiania.
Pozdrawiam/Vorn Torun
 
slawekc76  Dołączył: 15 Lis 2013
W styczniu za naprawę mojej K-30 w serwisie OPTO-TECHNIKA zapłaciłem 480 zł .
Przebieg około 16 tyś.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Vorn napisał/a:
Nie mam z serwisu odpowiedzi. Nie chcą zatem tej naprawy robić.

Jeśli mowa o mailu, to może być tak, jak napisał gezeb. Możliwe, że nie wiedzą o tym, że w ogóle coś do nich napisałeś. Skąd więc mogą wiedzieć, że coś chcesz naprawiać? :-> Próbowałeś jakiegoś innego kontaktu poza mailem?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi wszystkie maile zawierające w nazwie cyfry wrzuca do spamu.
 
Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Szanowni koledzy pentaxowicze
Dziękuje za porady.

Nawiązałem kontakt z kolega, który oferował tutaj naprawę.
Będę miał korpus MZ-50 czyli części do wymiany.
Tak zamierzam rozwiązać problem usterki mojego K-30.

Firma Ricoh/Pentax zachowuje się fatalnie. Jeżeli usterka jest
masowa, jako wynik użycia wadliwych części naprawa powinna być
gratis. Niech wnioski z tego zachowania wyciągną potencjalni nabywcy
sprzętu tej firmy.

Pozdrawiam/Vorn/Torun
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Vorn, firma Ricoh nie pierwszy raz dała ciała i zapewne nie ostatni :evilsmile: Ale jak ze sprzętem jest wszystko ok to sam mniód i orzeszki ;-)
Koniecznie napisz później jak się ma Twoja K-30
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Vorn napisał/a:
Nie mam z serwisu odpowiedzi. Nie chcą zatem tej naprawy robić.
A masz potwierdzenie, że w ogóle Twoja wiadomość doszła? Jakby Ci zależało, to byś się tematem zainteresował. Zadzwonił, napisał jeszcze raz, napisał do sklepu gdzie kupiłeś z pytaniem ci zrobić, gdzie się udać... Przyjąłeś strategię, ze lepiej sobie pogadać i popisać - ok, Twoja wola. Wyrzuć ten sprzęt, tak jak to zapowiadasz i będziesz miał spokój. Po co go naprawiasz nie wiadomo gdzie i marudzisz. Za chwilę znów się popsuje i znów będziesz narzekał. Tylko wiesz, wówczas to już na pewno na siebie.
 
MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
Moją K-30 dopadła też ta przypadłość. Szczęśliwie na razie, moja puszka potrzebuje tylko na początku rozgrzewki, czyli serii kilku zdjęć a poźniej działa porawnie. Problem powraca po każdej przerwie i widzę jak długość tej przerwy ulega skróceniu. Około rok temu, objawy pojawiały się po około dwóch tygodniach, teraz pojaiwają się po około 12 godzinach. Obawiam się, że czeka mnie naprawa puszki. Z tego co widać w tym wątku, są dwie drogi:

Wymiana mechanizmu przysłony przez serwis (wycena sprzed kilku miesięcy z Opto-Technika na 455 zł).
Wymina metodą "rosyjską": koszty to zakup używanego analoga (pewnie ze 100-200 zł) i trochę roboty we własnym zakresie (co ostatecznie razem może oznaczać podobne koszty)

Teraz pytanie do szanownych wielbicieli Pentaxa: Które z rozwiązań pozwala na bardziej ostateczne rozwiązanie problemu. Wiemy, że problem potrafi powrócić po wymianie w serwisie. Czy problem również powraca po zastosowaniu metody "rosyjskiej"?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
MaAstro napisał/a:
...

Jak wiesz z której strony trzymać lutownicę i nie boisz się wkrętak to zdecydowanie metoda rosyjska (polecam z wydrukowaniem kartek ze zdjęciami body do odkładania śrubek, to bardzo uproszcza późniejsze składanie).

MaAstro napisał/a:
Czy problem również powraca po zastosowaniu metody "rosyjskiej"?

U mnie powrócił ale powodem było moje lenistwo, za pierwszym razem wymieniłem sam trzpień bez żadnych dodatkowych prac nad nim.
Gdy problem powrócił wymieniłem całość, czyli cały solenoid z trzpieniem, aparat działa do dziś.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
MaAstro napisał/a:
koszty to zakup używanego analoga (pewnie ze 100-200 zł)

ILE?
Sprawny MZ-50 to koszt 50 zł, egzemplarz na części ze sławetną zębatką to połowa tego.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Te niedoświetlanie zdjęc, to mocna wtopa Pentaxa.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Były na alle po 10-15zł. "egzemplarz na części ze sławetną zębatką" Trzeba pilnować.
Wziąłem 1 na wszelki wypadek
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
iwasherebefore napisał/a:
Te niedoświetlanie zdjęć, to mocna wtopa Pentaxa.


Albo i nie - vide poduszki powietrzne firmy Takata - winna Toyota BMW i inne czy Takata?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
RPM napisał/a:
winna Toyota BMW i inne czy Takata?

Gdybyś samochód kupił od Takaty, to winna byłaby Takata.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach