fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
RPM napisał/a:
Albo i nie

Wizerunkowo jednak wtopa. Egzemplarzy, w których usterka wystąpiła, jest całkiem sporo, sama usterka, w wielu wypadkach, ujawniała się dość szybko, pomimo tego P wciąż wykorzystywał wadliwy element w blokach, które wymieniał w ramach napraw gwarancyjnych, w K-50, nie przedsięwziął żadnej akcji serwisowej, nie przedłużył gwarancji... Winnetou tak by nie postąpił.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
RPM napisał/a:
iwasherebefore napisał/a:
Te niedoświetlanie zdjęć, to mocna wtopa Pentaxa.


Albo i nie - vide poduszki powietrzne firmy Takata - winna Toyota BMW i inne czy Takata?
Pentax nie był winny wystąpienia problemu ale był i nadal jest winny tego jak ten problem "rozwiązał".
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
fuen napisał/a:
Winnetou tak by nie postąpił.

Ani Zorro nawet...
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
fuen napisał/a:
Winnetou tak by nie postąpił.

... pamiętny przykład migawek w d600, gdzie firma oferuje bezpłatną wymianę nawet po gwarancji. A tutaj marzenie.

Pytanie:

Ile zajmuje serwisowi czas naprawy? Po ilu dniach od wysyłki już macie sprzęt?
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
w ciągu ok tygodnia miałem w domu.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Bogdan napisał/a:
w ciągu ok tygodnia miałem w domu.


To całkiem szybko, - szkoda, że serwis pentax odpowiada baaaaaaaaaardzo wolno.
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
iwasherebefore napisał/a:
Bogdan napisał/a:
w ciągu ok tygodnia miałem w domu.
To całkiem szybko, - szkoda, że serwis pentax odpowiada baaaaaaaaaardzo wolno.


Długa kolejka oczekujących?

Biorąc za przykład przypadki występujące w motoryzacji, firmy obawiając się ewentualnych odszkodowań wymieniają wadliwe podzespoły nawet w kilkunastoletnich samochodach (z autopsji). W przypadku tytułowej awarii nie ma obawy zagrożenia życia, więc chociażby ze względu na koszty i trudności wygrania sprawy sądowej pojedynczego poszkodowanego powoduje, że brak obawy Ricoha przed zasądzonym odszkodowaniem powstrzymuje ich przed jakimkolwiek systemowym działaniem. Jedynie pozew zbiorowy i wygrana sprawa mogłyby sprowadzić ich na ziemię.

Na pewno brakuje: kochamy użytkowników naszych lustrzanek i za to, że wybraliście nasze produktu zrobimy dla was wszystko - Ricoh-Pentax.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poza tym nie wiemy jakiego procenta sprzedanych aparatów to dotyczy.
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
plwk napisał/a:
Poza tym nie wiemy jakiego procenta sprzedanych aparatów to dotyczy.

No jak to?
plwk patrz na diagram z pentaxforums; z badanej próby K30, K50, KS1, KS2 145 z awarią bloku na 305 bez awarii = 32,22..%
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
juzer napisał/a:
plwk napisał/a:
Poza tym nie wiemy jakiego procenta sprzedanych aparatów to dotyczy.

No jak to?
plwk patrz na diagram z pentaxforums; z badanej próby K30, K50, KS1, KS2 145 z awarią bloku na 305 bez awarii = 32,22..%


Ja ^^^... ;-) nie wierze.

Dobra, to pytanie własciwe:
- czy po naprawie bloku problem powtarza się, czy te, które wymieniono, zastąpiono lepszym modelem bloków i nie występują już awarie?

Bo znalazłem taką odpowiedz z serwisu poza-Pentax'owego.

Cytat
Having your aperture control block replaced by Pentax may not guarantee it won't fail again. This part appears to fail over time and use. It is likely a quality control problem, meaning some aperture controls will function indefinitely while others will fail. We believe our solution is better because it is a permanent fix and at around half the cost of having Pentax replace the control block.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
juzer napisał/a:
plwk napisał/a:
Poza tym nie wiemy jakiego procenta sprzedanych aparatów to dotyczy.

No jak to?
plwk patrz na diagram z pentaxforums; z badanej próby K30, K50, KS1, KS2 145 z awarią bloku na 305 bez awarii = 32,22..%

Taka informacja niewiele ma wspólnego z odsetkiem wszystkich sprzedanych aparatów.
Założyłbym, że większość użytkowników jest poza forum. Faktem jest też, że wielu użytkowników aparatów z usterką właśnie ta usterka skłania do zaistnienia na forum (szukają pomocy). To powoduje jeszcze większe zakłamanie danych.

Osobiście, miałem K-30, który musiałem wysłać do serwisu (na gwarancji), ale przy zmianie body zakupiłem K-S2. Taką fantazję miałem :)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
plis napisał/a:
juzer napisał/a:
plwk napisał/a:
Poza tym nie wiemy jakiego procenta sprzedanych aparatów to dotyczy.

No jak to?
plwk patrz na diagram z pentaxforums; z badanej próby K30, K50, KS1, KS2 145 z awarią bloku na 305 bez awarii = 32,22..%

Taka informacja niewiele ma wspólnego z odsetkiem wszystkich sprzedanych aparatów.
Założyłbym, że większość użytkowników jest poza forum. Faktem jest też, że wielu użytkowników aparatów z usterką właśnie ta usterka skłania do zaistnienia na forum (szukają pomocy). To powoduje jeszcze większe zakłamanie danych.

Osobiście, miałem K-30, który musiałem wysłać do serwisu (na gwarancji), ale przy zmianie body zakupiłem K-S2. Taką fantazję miałem :)


Sądze, ze Pentax jest dość specyficznym produktem, więc odsetek problemów nie jest zawyżony przez rejestracje po problemie.

Jak tam u Ciebie się trzyma K-S2 i jaki przebieg?

Powracam z pytaniem co wyżej dałem, czy te bloki wstawione przez serwis przedłużają gwarancje i już nie będzie problemów?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Już pisałem wcześniej: problem powtarza się. Pierwszą awarię miałem po ponad 8000 klapnięć, aparat naprawiono w ramach gwarancji. Druga po kolejnych 5000 zdjęć. Aparat leży, podobnie dawca elektromagnesu - MZ50.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
"Dobra, to pytanie własciwe:
- czy po naprawie bloku problem powtarza się, czy te, które wymieniono, zastąpiono lepszym modelem bloków i nie występują już awarie? "

Pisałem wcześniej- po naprawie problem wystąpił za jakiś czas (jeszcze na 3 letniej gwarancji) ale oba problemy po okresie 2 lat.
Drugi problem nie związany był z ilością pstryków (może 1tys) lecz z czasem.
Chociaż jak wcześniej pisałem, pierwszy problem również po dłuższym leżakowaniu.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Bogdan napisał/a:
"Dobra, to pytanie własciwe:
- czy po naprawie bloku problem powtarza się, czy te, które wymieniono, zastąpiono lepszym modelem bloków i nie występują już awarie? "

Pisałem wcześniej- po naprawie problem wystąpił za jakiś czas (jeszcze na 3 letniej gwarancji) ale oba problemy po okresie 2 lat.
Drugi problem nie związany był z ilością pstryków (może 1tys) lecz z czasem.
Chociaż jak wcześniej pisałem, pierwszy problem również po dłuższym leżakowaniu.


Jaaa. To mnie pocieszyliście. :-(
U mnie "kwiczy" po 4mc używania. Jeżeli założymy 3 letni okres gwarancji, to się okaże, że przynajmniej 3-6 razy będzie w naprawie (po odliczeniu straconego czasu na naprawę). :-P
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Color napisał/a:
RPM napisał/a:
winna Toyota BMW i inne czy Takata?

Gdybyś samochód kupił od Takaty, to winna byłaby Takata.


To dlaczego Takata ma do zapłacenia 25 mld USD, między innymi Toyocie?
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
RPM, zdaje się, że mowa jest o tym w czyją stronę zgłaszać swoje pretensje, a nie czy winny jest producent airbagów / elektromagnesów. Ja nie kupiłem aparatu od producenta solenoidu, tylko od Ricoha. Nawet umieścił swoje logo na sprzęcie. Natomiast loga producenta elektromagnesu nie dostrzegłem (może mało spostrzegawczy jestem).

Toyota nie zwaliła winy na producenta poduszek tylko wezwała użytkowników do bezpłatnej wymiany i wytoczyła proces Takacie. Pentax czegoś takiego nie zrobił i już nie zrobi...
 
janusz29  Dołączył: 30 Mar 2017
Witam, tak w skrócie:
-Pentax K-30
-3 lata
-10.000 fotek
-najpierw pojedyncze czarne fotki, później już większość, strzelenie serii pomaga na kilka fotek i znowu trzeba kolejną serię
- rozkręciłem aparat chcąc przeszlifować podkowę (metodą rosyjską ;-) ) ale niestety poległem na śrubie mocującej elektromagnes. Nie da się tam wprowadzić wkrętaka pod kątem prostym ze względu na przeszkadzający uchwyt gripa, no i wyrobiłem gniazdo w łebku śruby. (Prawdopodobnie jest tam końcówka PH000 ? )
No i teraz proszę o jakiś pomysł jak można odkręcić taką mikroskopijną śrubkę z wyrobionym gniazdem, (rozwiercić? - jakoś nie podoba mi się perspektywa opiłków metalu latających we wnętrzu aparatu), może są jakieś inne sposoby? :roll:
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
janusz29 napisał/a:
Witam, tak w skrócie:
-Pentax K-30
-3 lata
-10.000 fotek
-najpierw pojedyncze czarne fotki, później już większość, strzelenie serii pomaga na kilka fotek i znowu trzeba kolejną serię
- rozkręciłem aparat chcąc przeszlifować podkowę (metodą rosyjską ;-) ) ale niestety poległem na śrubie mocującej elektromagnes. Nie da się tam wprowadzić wkrętaka pod kątem prostym ze względu na przeszkadzający uchwyt gripa, no i wyrobiłem gniazdo w łebku śruby. (Prawdopodobnie jest tam końcówka PH000 ? )
No i teraz proszę o jakiś pomysł jak można odkręcić taką mikroskopijną śrubkę z wyrobionym gniazdem, (rozwiercić? - jakoś nie podoba mi się perspektywa opiłków metalu latających we wnętrzu aparatu), może są jakieś inne sposoby? :roll:


Podłóż na śrubkę gumkę recepturkę i spróbuj odkręcić, - jak to nic nie da to tylko przewiercenie śrubki.

- 10.000 zdjęć - widzę, że to bariera nie do obejścia przez pentaxa.
Co z tego, że migawka na 100.000 klapnięć, jak w tym czasie zmienisz 7 razy bloki. ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
iwasherebefore napisał/a:
- 10.000 zdjęć - widzę, że to bariera nie do obejścia przez pentaxa.
Pitolicie Hipolicie... https://www.pentaxforums....ey-results.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach