Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Sid Gotama napisał/a:
Wie ktoś co to za obiektyw?


SMC Pentax-DA 40mm F/2.8 XS
 
MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
Sid Gotama napisał/a:
komtur napisał/a:
MaAstro napisał/a:
wymianie całego bloku na blok innego producenta

Blok sterownia przysłoną innego producenta? :shock:
Może raczej chodzi o zastosowanie słynnego solenoidu od innego producenta?


Podejrzewam że to może być szumna nazwa "solenoidu" :-P , przecież lepiej brzmi. Daj 300 stówy bo wymieniliśmy blok niż daj trzy stówy bo wymieniliśmy element za 5zł :mrgreen:


Nie wnikam w kwestie techniczne. Podaje informację którą otrzymałem w serwisie, który to robił (z tego co pamiętam, element miał pochodzić z Sony). Nie mam czasu (a w chwil obecnej tymczasowo również warunków), aby bawić się samemu w szukanie części, rozbieranie, lutowanie i ponowne składanie. Istotna informacja jest taka, że istnieje serwis, który potrafi naprawić niedoświetlające K-30:
1) taniej (o prawie 200 zł) niż opto-technika
2) skutecznie (przynajmniej w tym zakresie, jaki przetestowałem)
3) ma części na stanie i może to zrobić w kilka dni (zdecydowanie szybciej niż opto-technika)
i tym doświadczeniem się dzielę z rozmówcami. Jeśli przypadkiem, za jakiś czas problem powróci, to oczywiście dam znać.

Myślę, że jeżeli ktoś jest ciekawy szczegółów technicznych to może popytać dokładniej przed zaniesieniem tam swojego sprzętu.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Fenol napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
Wie ktoś co to za obiektyw?


SMC Pentax-DA 40mm F/2.8 XS


Faktycznie widać na początku :oops: , widząc że gościu na filmie traktuje go jak zatyczkę, pomyślałem że to samoróbka :roll:

MaAstro napisał/a:
...

I Ok. Ja też wielu rzeczy nie potrafię zrobić sam i fachowcy po robocie, przy płaceniu też opowiadają jakich to kosmicznych technologi musieli użyć by wykopać dziurę, takie życie.
Tu chodzi chyba o to Sony o którym wspomniałeś i o to że raczej żadnego "bloku" od aparatu Sony nie wmontowali do Pentaxa i bardzo prawdopodobne że pod pojęciem blok kryje się "solenoid" ktory wlaśnie może być produkcji Sony. A czy to dobrze czy źle to czas pokaże.
Takie moje przemyślenia w tym temacie :evilsmile:
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Witam!! i niestety i mnie dopadł temat solenoidu, qwa mać........gwarancja upłynęła 30 czerwca tego roku. Mam raptem 6 k klatek. dziadostwo. NIe wiem czy jest sens naprawy ....400 zł naprawa.....
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
400 serwis ricoh? Bo kilka postów wstecz ktoś pisał, że robią to free i to nawet po gwarancji.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
w Tech-foto sprawdzałem........czyli odezwać się do Ricoha mimo nie posiadania juz gwarancji? ok spróbuje
edyta:
nikt nie wie o tym, aby serwis Ricoha naprawiał apraty po gwarancji.....no i to tyle........
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nie oglądaj się na serwis tylko albo zrób sam albo zleć komuś. W serwisie włożą to samo co wyjmą tylko że sprawne. I wróci...
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Problem polega na tym, że nie posiadam zdolności manualnych i znając życie złożyłbym z 1 aparatu 3 i jeszcze by części zostały. Dzwoniłem do serwisu , jak już wspominałem, tech-foto i mi tam powiedzieli, że używają nieoryginalnych części i sprawdzonych. Podobno nie było żadnej reklamacji.Że to musiało sie stać [przed wakacjami :/ We wrocławiu serwisu nie znalazłem jakiegoś sensownego ( albo winszowali sobie 600 albo nie robią Pentaxów bo nie mają dostępu do części) NIe znam kogoś, kto by to robił (Grzechotnik , to jedyna osoba którą znam ...ale On się nie zajmuje takimi sprawami) Mam (chyba) nawet dawce, tj Mz 10.
mam w sumie 3 możliwości:
1. To pojechać na wakacje z tym szmelcem i moze jakies mi fotki wyjdą....ale na dobrą sprawę zraziłem się do niego i jakoś 400 nie chce mi sie wydawać, szczególnie, ze nie jest powiedziane, że za jakiś czas problem powróci
2. sprzedać wszystko w cholerę, choc na tym starce znając życie...
3. kupić k 3 II.....
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Spokojnie. Po korespondencji z panią Kamilą dzisiaj wysłałem moje K-30 do opto-techniki.
To serwis (a nie Ricoh) ma podjąć decyzję czy naprawa będzie bezpłatna - dam znać jak zostanę potraktowany.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Kuba Nowak, czyli piłka w grze :-D Czekamy na wieści.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Mma pytanko, czy w k 70 jest ten sam problem z solenoidem?
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
mrnobody1 napisał/a:
Mma pytanko, czy w k 70 jest ten sam problem z solenoidem?

Może wystąpić.
https://www.pentaxians.de...-70-t26801.html
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Czyli trzeba wydłużyć gwarancję do 7 lat, a wtedy cena osiągnie pułap wyższej półki - Pentax'ie/Ricoh'u dlaczego idziesz tą drogą !?
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
Wilgotne powietrze plus obiektyw zmiennoogniskowy i możemy mieć kłopoty.
Canon też.
https://youtu.be/PzjW9Y0WcuI?t=63
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W przypadku Canona AE-1 wydłużenie gwarancji do 7 lat nic już raczej nie da :mrgreen:
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
boR napisał/a:
mrnobody1 napisał/a:
Mma pytanko, czy w k 70 jest ten sam problem z solenoidem?

Może wystąpić.
https://www.pentaxians.de...-70-t26801.html


nie kumam kompletnie niemieckiego.....wynika z tego , że ten sam elektromagnes dali?.....acha :/
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
fuen napisał/a:
W przypadku Canona AE-1 wydłużenie gwarancji do 7 lat nic już raczej nie da :mrgreen:


Nooo... mam go akurat od jakichś 20 lat i to z komisu... Tak długo stoi w szafie, że solenoid musi być już na stałe zaspawany :shock:
Jak go kupowałem, to sprzedawca zachwalał olympusa OM, że lepszy, bo działa bez prądu...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
mrnobody1 napisał/a:
wynika z tego , że ten sam elektromagnes dali?

Może nieco inny, ale mechanizm jest bliźniaczo podobny do tego "słynnego" od czasów K-30. Możliwe, że jakoś zminimalizowali awaryjność. Ale fatum wciąż ciąży nad "budżetową" serią...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Dziwne, bo awaria w tym przypadku nastąpiła bardzo szybko. :-? W kazdym razie, facet dostał nowy korpus, nie bawili się w naprawy w serwisie. 8-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Kerebron napisał/a:
Dziwne, bo awaria w tym przypadku nastąpiła bardzo szybko.

Niewykluczone, że na jednoznaczne ustalenie czy problem jest wyeliminowany całkiem, czy tylko trochę, trzeba zaczekać ze 2 lata ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach