foto  Dołączył: 03 Maj 2013
informacje o obiektywach podczas załadowania zdjęcia
Witam, mam pytanie podczas wrzucania swoich zdjęć na flickr przy niektórych obiektywach nie wyświetla mi się informacja o obiektywie. Kupiłem ostatnio HD 15/4 Limited i nic się nie wyświetla myślę że to może nowe szkło i w bazie mojego K-5II go nie ma. Taką samą przypadłość mam z DA* 55/1.4 a to szkło już kilkuletnie. Pozostałe szkła czyli DA 17-70, DA 55-300 i FA 43/1.9 Limited są wyświetlane.

Jeżeli ktoś wie o co chodzi to proszę o info
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ja mam tak samo z "nowym" HD 55-300 :-|
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Dzwoniłem do Apollo i powiedzieli, że to zależy od operatora serwisu na który wrzucamy ale wydaje mi się to mało logiczne. Przy K-3 jest wyświetlane a przy K-5 nie widziałem i przy innych modelach też nie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
W exifie zdjęcia (tu jest informacja o szkle) jest tylko numer (tak jak opisano w kolumnie value: http://www.sno.phy.queens....html#LensType) i tylko od oprogramowania zależy czy ma kompletne i aktualne dane szkieł (nazwy).
Najlepsze info ma chyba ExifTool (program z linii poleceń), są do niego nakładki gui, np. XnViewPM posiada zakładkę "ExifTool".
Inną sprawą jest to że Pentax nie udostępnił numerów dla wszystkich szkieł producentów niezależnych i czasem programy sobie nie radzą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach