vestel  Dołączył: 29 Sie 2007
firmwaree 1.30? warto to wgrać zamaist 1.00?
hejka w sumie szukałem na forum czegoś innego, a znalazlem problemy po wgrywaniu softu 1.10 albo 1.11 ;(
Obecnie mam ze stanow K10d z softem 1.00, mam ściagnięte z neta 1.30
Teraz pytanko czy ktos juz wgrał bezpośrednio z 1.00 soft na 1.30 i jakie byly tego plusy a jakie minusy? tzn co dali kosztem czego i czy sie to oplaca?
W sumie tez nasuwa sie nastepne pytanie który soft jest najlepszy? (nie chcodzi mi o to co pisza na stronach pentaxa co daje dany soft, a raczej co daje kosztem jakich funkcji a czego nie pisza na oficjalnych stronach.
Z góry dzieki za szczegółowe odpowiedzi ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vestel napisał/a:
Obecnie mam ze stanow K10d z softem 1.00, mam ściagnięte z neta 1.30
Chyba najwieksza zmiana była z softem 1.10. Pomijam wejście do menu serwisowego. Ale było dołożonych parę przydatnych funkcji. Tylko teraz nie ma tej wersji na stronie Pentaxa. Chyba 1.11 to to samo, tylko wywalono dojście do menu serwisowego(pewnie jest, ale nieznane :-) ).
Sam mam 1.10. Nie interesowałem się na razie 1.30
 
vestel  Dołączył: 29 Sie 2007
a masz gdzies na dyzku ta wersje 1.10? i czy bys mógł ja udostepnić?
Pamietasz moze co ci dala ta wersja a co zabrała? jesli cos zabrała?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tutaj masz zmiany w każdym firmware

Pentax Support

[ Dodano: 2007-09-02, 11:48 ]
vestel napisał/a:
a masz gdzies na dyzku ta wersje 1.10
Mam
vestel napisał/a:
czy bys mógł ja udostepnić?
Mogę
vestel napisał/a:
Pamietasz moze co ci dala ta wersja a co zabrała? jesli cos zabrała?
Raczej dała. Nawet parę fajnych funkcji.

tutaj masz nawet zdjęcia menu, w którym coś dołożyli
nowe funkcje w menu 1.10

[ Dodano: 2007-09-02, 11:51 ]
Ale w wersji 1.11 jest to samo i coś dodatkowo dołozyli. Podstawowa różnica między 1.10, a nastepnymi wersjami, to brak dostepu do menu serwisowego. A nie każdy chce się w to bawić. Więc, jeśli nie masz zamiaru wchodzić do tego, to możesz śmiało ładować 1.11 lub nawet 1.30. Będziesz miał dodatkowo SDM( w 1.30)
 
vestel  Dołączył: 29 Sie 2007
to jesli bys mógł to wyslij mi ta wersje 1.10 na PW bede wdzieczny :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
vestel napisał/a:
wyslij mi ta wersje 1.10 na PW bede wdzieczny :)
To ma 1,5GB. lepiej na pocztę. Podaj na PW.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
To ma 1,5GB.
Ooo, coś ci się wersja nieznacznie rozrosła. :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Ooo, coś ci się wersja nieznacznie rozrosła. :mrgreen:
he he, 1,5 MB :mrgreen: :oops:
 
vestel  Dołączył: 29 Sie 2007
oki dzieki serdeczne za softa :D :-B :-B :-B :-B
 
RP1969  Dołączył: 22 Lip 2007
Czy mogę również poprosić o to firmware? Bardzo dziękuję - Romek.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
wersja 1.20 IMHO jest ważna, chociaż oficjalnie dodali tylko możliwość zdalnego sterowania aparatem z kompa, to moja kadyszka po wgraniu zaczęła lepiej pracować AF-em. Żeby nie było nieporozumień nie szybciej ale lepiej tzn. w porównaniu z 1.11 o wiele wcześniej włącza wspomaganie AF w trudnych warunkach (włącza spawarkę wbudowanej lampy lub wzorek na zewnętrznej lampie).
1.30 nie zauważyłem na razie jakichś zmian poza obsługą SDM (tą mam wczytaną)

oczywiście każda następna wersja zawiera zmiany wersji poprzednich czyli nie ma znaczenia na jaką wersję wgrywasz aktualny soft końcowy efekt będzie ten sam
 
vestel  Dołączył: 29 Sie 2007
jak narazie pełen napięcia i zdenerwowania wgrałem soft 1.10

długie chwile niepewnosci, gdy aparat wgrywał sobie oprogramowanie, a potem haslo complieted z nieustajaco mrugajaca diodą ;P ech ta dioda mnei wkurzałą ale wolałem poczekac jeszcze z 5 minut zanim sie odwazyłem na wyłaczenie kadyszki :)

Jak narazie (odpukać) wszystko chodzi :mrgreen: :mrgreen: :lol:
dzienk wszystkim za pomoc :-B :-B :-B
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
RP1969 napisał/a:
Czy mogę również poprosić o to firmware?
http://jerz.info/index.php?id=68
Link na dole.

Google mym pasterzem, niczego mi nie brak ;-)

Ja mam za to pytanie - co poza korekcją focusa można zmajstrować w service menu?
Zaraz pewnie sam tam zajrzę [oryginalnie mam 1.0], ale to pytanie (a raczej odpowiedź na nie) może pomóc też przyszłym zaglądaczom do tego wątku.

[edited]
za wiele nie popatrzyłem, bo chwilę potem wrzuciłem 1.30 by obadać sterowanie z kompa - brakuje jeszcze długiej lufy i sterowania pozycji aparatu by zrobić protoplastę terminatora :mrgreen:
 
icelander  Dołączył: 03 Cze 2007
nowe latki do k10
sluchajta ludzie nie jestem mocny w cyfrze moje ulubione od 30 lat to ciemnia i czarno biale mam k10 czy warto wgrywac nowe latki i jak to zrobic zaznaczam ze jest to moja pierwsza cyfra i podchodze do niej jak kot do jeza chyba zglupialem kupujac cyfre do tej pory bylo wszystko proste jestem tradycjonalista przyslona migawka kadr ale przed nowym sie nie obronisz pomocy dla kompletnego ignoranta bo trace wiare w swoja inteligencje (komputer obsluguje jak przyslowiowa blondynka zato rzezbie w drewnie i kamieniu)help
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
icelander, wszystko już było! Przeszukaj forum, bo jest tego masa. A zacznij od tego wątku, bo jak widzisz takie pytanie już padło. A jeżeli w nim nie ma odpowiedzi, to kontynuuj wątek, a nie zakładaj nowy.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Odnoszę wrażenie , że DA 50-200 lepiej mi ostrzy z nowym softem 1.3, ale aktualizowałem z 1.0. Być może to subiektywne odczucie. Mam stosunkowo krótko k10 ale patrząc na fotki jest lepiej. A może dopiero zaczynamy się rozumieć z kadyszką?
Dzielę się tym spostrzeżeniem bo chciałbym poznać Wasze zdanie.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
W łaśnie aktualizuję i doszedłem do takiego stanu:
Czarne tło, na górze po lewej UPDATING
Na środku PHASE2/2 pasek postępu do końca.
W dole po lewej COMPLETE.
Dioda pomarańczowa miga.
Tak już jest kilkanaście minut i pytanie - czy on jeszcze coś robi czy już jest stan docelowy? Bo nie wiem, czy już można wyłąćzyć a nie chciałbym czegoś zepsuć.
Ten napis COMPLETE na dole mnie myli...
Jak ktoś jest online niech pomoże...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
yacek13, - czytales instruckje aktualizowania?
wpisz slowo COMPLETE np. tutaj :
http://www.ling.pl/index.jsp
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Owszem. Nawet mam przetłumaczoną"
"Postaram ci sie to przetlumaczyc z tej angielskiej instrukcji:
1) naladuj na 100% baterie w aparacie, bo jak wysiadzie w trakcie to bedzie DUZY problem.
2) sformatuj karte pamieci,
3) skopiuj plik fwdc162b.bin do katalogu glownego na karcie, najlepiej przy pomocy czytnika kart i windows explorera,
4) wsadz karte do aparatu i wlacz go z wcisnietym przyciskiem MENU,
5) wyswietlacz pokaze NOW LOADING a potem: PROGRAM UPDATE wybierz YES,
6) UPDATING - program jest wgrywany, bron Boze nic nie ruszaj i nie wylaczaj!!!
7) COMPLETE - pokazuje ze nowy firwmare jest zaladowany. Mozna wylaczyc aparat.
8) wyjmij karte pamieci z aparatu! Bo inaczej znowu bedzie chcial wgrywac soft.
9) wlacz aparat z wcisnietym MENU by sprawdzic jaka wersje softu ma teraz zainstalowana
10) wykasuj z karty te pliki instalacyjne"

Słowo COMPLETE rozumiem, ale myli mnie ta migająca dioda, jakby coś się robiło jeszcze.
Jak możesz to napisz jednoznacznie, czy już mogę wyłączyć aparat czy nie...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
spokojnie wylacz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach