byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
[byjek] Moje i kasetki poczatki
Witam, jako ze jeszcze nie mialem okazji a jestem nowy , chcialem przywitac wszystkich forumowiczow, klubowiczow itp. ;-) Fotografia interesuje sie od zawsze nigdy jednak nie mialem czasu i pieniedzy na rozwiniecie tej pasji, zaczynalem od poczciwego pentaxa k1000, uciekajac na chwile do canona (kompakt A70 i analog 300d), 5 lat przerwy..... no i stalo sie niedawno zakupilem kasetke, na te chwile z kitem i 2ma manualami jeszcze od k1000, pomimo ciaglego braku czasu udalo mi sie pstryknac pare fotek, na szybko, kolo domu.

Prosze, nie oceniajcie mnie zbyt surowo, bo jestem amatorem i nie wstydze sie tego.
Pozatym jak to brzmi madre powiedzenie: "JESTESMY PENTAXIANAMI A NIE FOTOGRAFICZNYMI SNOBAMI" :mrgreen:


GALERIA
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
byjek, witaj,
LINK
byłoby świetne, kalendarzowe zdjęcie... gdyby nie ta gałązka w lewym górnym rogu.

LINK
do bólu proste i do bólu dobre [no, może przesunąłbym krowę w kadrze w prawo, żeby wyrównać "wagę" tworzoną przez pochyłą linię chmur, ale niekoniecznie]


tylko wiesz, ja się nie znam :-/
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
byjek napisał/a:
udalo mi się pstryknac pare fotek, na szybko, kolo domu

No to ładne masz ooczenie tego domu :-)

A tak generalnie to zdjęcia mi sie podobają. Te leśne mniej (chyba zw względu na kolory) a te łąkowe bardziej. W tych łąkowych to mi nawet nie przeszkadza, że kadr jest podzielony na pół. Fajne ujęcia.

Zwłaszcza to mi sie podoba (wygląda jak wizualizacja komputerowa).
http://picasaweb.google.c...799904232957394
Gałąź u góry moim zdaniem nie jest potrzebna. Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-05-31, 23:16 ]
a te paprochy na matrycy to mozna by wyretuszować. Zwłaszcza tu
http://picasaweb.google.c...799642239952210
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
Dzieki za w miare pozytywne opinie, myslalem ze mnie opierniczycie ze KB na serwerach marnuje, galaz owszem, kolory coz, ucze sie , paprochy... na wszystko mam jedna odpowiedz... brak funduszy na photoshopa , brak czasu na kombinacje z gimpem, nawet nie mialem okazji przedmuchac matrycy. Ale bedzie lepiej, coponiektorzy tu ciekawe rzeczy pisza, na tym forum mam na mysli, wiec jest skad sie uczyc, a w miare przychylne opinie daja mi jakas motywacje.

ps. widze ze fotka z drzewem sie podoba, wlasciwie drzewa w tej okolicy gdzie mieszkam (devon,UK) sa poprostu swietne, a dodatkowo to moj ulubiony temat, mam jeszcze takich i lepszych i gorszych drzew dziesiatki ale nie chcialem zarzucac wszystkiego na galerie zeby zbytniego smietnika nie robic.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
O, Dan, czy rodzina?

Hmmm, troche przypomina mi wuja Czesława, ale on juz dawno na kebab przerobiony :-/
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
[byjek] b&w - nowe fotki
co myslicie o tym zdjeciu?


lub tym?

 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
ja myślę, że są centralnie skadrowane i coś z kontrastem mi nie gra...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
plastikowe a nie czarno białe:)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
To pierwsze juz prezentowales tylko ze bylo kolorowe :lol:
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
to prawda sa centralnie kadrowane, sa to starsze fotki jedne z pierwszych z kasetki, sa delikatnie plastikowe bo juz edytowane nie raz a orginaly sie zgubily w gaszczu fotek, tak 1 juz tu bylo ;-) :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
plastikowe a nie czarno białe:)


A czy trix na plastiku jest jeszcze czarnobialy czy juz plastikowy? :-P

Cytat
co myslicie o tym zdjeciu?


podoba sie, ale bez rewelacji. Kompozycja kuleje, tonalnosci brakuje pazura...

byjek napisał/a:
lub tym?


to juz bardziej. Ale tez moglbys zwiekszyc kontrast w nizszych srednich tonach... czyli po ludzku mowiac w dolnej czesci zdjecia :-) Ja bym to widzial tak (w skrocie, kilka machniec dodżem w PSie... ;-) ) :


 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
kurcze, to chyba wlasnie problem z cyfra... te czarno biale wychodza jakies takie marniutkie... szkoda. Ale filmik b&w mam juz zalozony w ME ;)
Grzesiek
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
aspius, chodzi raczej o to, ze bez postprocesu, czb z cyfry wychodzi szaroszare. Ciekaw jestem, czy sprawdzaja sie wtyczki do shopa, ktore robi czb udajac jakis konkretny film.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W BibblePro są też bodaj (chyba nie pomyliłem softu) ustawienia udające zarówno filmy jak i papiery. Na podglądzie widać duże zmiany przy przełączaniu kolejnych pozycji ale wydruku nie próbowałem.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
plwk, dokladnie: chodzi o Bibble. Ostanio to odkrylem i bylem bardzo milo zaskoczony. Jak dla mnie daja rewelacyjne efekty.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zy, moglbys zaprezentowac jakis maly przykladzik? :-)
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
moglbym, ale sie wstydze ;-) no dobra... to byla symulacja Agfapan 25 (ta podoba mi sie najbardziej)


 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kurcze, calkiem niezle!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zy, jesli to jest czb prosto z cyfry, to dla mnie ok :-) ide sciagnac Bibla :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach