bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 378
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc378.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 25.01.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc378_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc378_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc378_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc378_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc378.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc378.zip

1. beardolar


2. latarnik
Nie dałem rady z przepałem na niebie - szara połówka konieczna do takich fotografii.


3. misiakuu
Kliki w LR:
1. Temp 6100 K
2. Tint +5
3. Exposure + 0.20
4. Highlights -100
5. Shadows +20
6. Whites -30
7. Black +18
8. Vibrance +20
9. Saturation +3
10. Region Highlights -50
11. Region Lights +15
12. Sharpening Amount 100
13. Vignetting -10
I to by było na tyle...


4. mr.ra66it
Obróbka: ACR 8.7.1 (głównie balans bieli i ekspozycja) + PSE 13 (kontrast tonalny, winieta, neutralizacja bieli).


5. powalos
Pomyślałem sobie, że pora była wczesna, swiatło rozproszone, mgła, więc mogło to wyglądać tak:


6. rafi
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Żadne nie powala, jednak z tych wysłanych nr 6 wyszło imo najlepiej, zaś nr 1 to jakaś totalna pomyłka.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
hitman1986 napisał/a:
Żadne nie powala


Zgoda.
Spośród tych prac wyróżniłbym jednak pracę powalosa.
Dlatego, że spróbował "wejść" w zdjęcie i wczuć się w uwieczniony tam moment.
Jednak nie do końca zmierzył się ze światłem, dlatego wyszło mu zbyt blado (chociaż niemalże "eterycznie"), a i nasycenie i kontrast mogły być ciut większe. Może dla zachowania nastroju z nasyceniem jednak bym bardzo uważał. Za to najlepiej sobie poradził z przepałem tej dziury w niebie.
Reszta kolegów poszła niemal na całość i dołożyła saturacji, oraz kontrastu. O wiele za dużo i kompletnie bez wyczucia.
Choć i tutaj są znaczące różnice. Kolega misiakuu na czas cofnął palec z suwaka i aż tak drastycznie tego nie zrobił.

PS. Jedynka faktycznie nie powinna się tu (ściślej mówiąc: w takiej postaci) pojawić.
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Mój pierwszy RAW challenge i od razu zagwozdka, jak bez filtra poradzić sobie z takim przepałem. Z drugiej strony kadr mi leżał ze względu na charakter miejsca, światło i klimat.

Pomysł był, jak u Powalosa, aby zostawić zdjęcie w miarę nietknięte i oddać dość subtelną atmosferę. Nie wyszło, ale świetna nauka!

Jeśli chodzi o nadesłane prace, to praca Powalosa również jest mi najbliższa, ale chyba nikomu nie udało się trafić choćby w 8-kę.

Do następnego!
 
KacperB  Dołączył: 19 Kwi 2009
Tak się składa, że jestem autorem zdjęcia i fajnie, że poświęciliście czas na obróbkę. :-) Potwierdzam, że propozycja powalosa w pewnym sensie przypomina okoliczności fotografowania, chętnie poznałbym krok po kroku jak wyglądał post processing, zwłaszcza te wrażenie mgły i dużego natężenia światła jednocześnie. Ciekawy jest też efekt mr.ra66ita, dość dużo udało się wyciągnąć z przepaleń, ale to bardziej ciekawostka niż zdjęcie do publikacji wg mnie. Ostatnia fotka taka neutralna i podobna do tego co mi udało się osiągnąć (pomijając cropowanie) https://500px.com/photo/93757761/swan-lake-by-kacper-bukowski
ale nie zadowala w 100% :roll:
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Przyznał bym 2 pierwsze miejsca: rafi za wyciągnięcie wszystkiego co się dało bez odrealniania zdjęcia i powalos za pójście w dobrą stronę tj. pod prąd. Myślę że obie fotografie można było jeszcze podrasować gdyby nie ograniczenia RC ale to zadanie dla autora zdjęcia.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Wybieram wersję nieobrobioną.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
powalos wg mnie na 1 miejscu.
mr.ra66it za kompleksową obróbkę :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
KacperB, nie zapisałem wszystkich danych, ale spróbowałem uzyskać podobny efekt. Wołane w LR 5.7.1
Balans jak z aparatu
expo (+1.5)
kontrast (-100)
hightlits (-100)
shadows (+5)
whites (-60)
blacks (+30)
wyeksportowane jako TIFF
Nie pamiętam czy jeszcze coś zmieniłem w IrfanView przy zapisie do jpg.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach