jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
W poszukiwaniu Plastyki
Regulamin konkursu "W poszukiwaniu Plastyki"

Inspirując się konkursem organizowanym przez Sebastiana pod nazwą "Kitowy Portret" i kontynuując zamysł udanego konkursu GO GO 16 postanowiłem zaprosić Was do wzięcia udziału w konkursie. Celem jest odkrycie plastyki. Celowe jest zatem nadsyłanie zdjęć, które będą w pełnej krasie okazywały plastykę obrazu i magię formatu, w którym zdjęcie jest wykonane.

Zasady zgłoszeń

Każdy uczestnik może wysłać na konkurs maksymalnie cztery zdjęcia w czterech kategoriach (a więc po jednym w kategorii):

1) Portret
2) Pejzaż
3) Reportaż
4) Przyroda


Zgłaszamy zdjęcia wykonane w ciągu ostatnich 12 miesięcy przy użyciu dowolnego aparatu, z dowolnym obiektywem, o dowolnej ogniskowej, w dowolnej technice. Prace nie mogą być wcześniej publikowane na forum. Zdjęcia nie mogą posiadać widocznego podpisu autora ani żadnego znaku wodnego.

Sposób zgłoszenia

Zdjęcia w formacie JPG i rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku proszę wysyłać na adres jorge.martinez / dada / pentax org pl do 28 lutego 2015 roku. Pełny EXIF lub informacja o tym, jakim aparatem zostało wykonane zdjęcie jest warunkiem udziału w konkursie, zostanie on jednak wycięty w wersji pliku umieszczonej do oceny. Zgłaszający oświadcza, że jest autorem zdjęcia i zgadza się na publikację zdjęcia w wątku konkursowym.

Pliki nazywamy wg szablonu:
plastyka_kategoria.jpg (np. plastyka_jorge.martinez_portret.jpg, plastyka_jorge.martinez_pejzaż.jpg, plastyka_jorge.martinez_reportaż.jpg, plastyka_jorge.martinez_przyroda.jpg,

W temacie emaila, proszę napisać:
Plastyka nick (np. Plastyka jorge.martinez)

Głosowanie

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze głosowania powszechnego. W galerii konkursowej nie będzie ujawniony autor zdjęcia. Głosujemy na maks. 4 najlepsze nadesłane fotografie bez względu na kategorię.

Finał konkursu – głosowanie na najlepszą plastykę ogółem oraz w każdej kategorii będzie trwało od 1-15 marca.

Nagroda - w trakcie ustalania...

Postanowienia ogólne

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia wybranych zgłoszeń. Dotyczy to w szczególności zgłoszeń o niskiej jakości oraz zgłoszeń przekraczających granice dobrego smaku. Organizator gwarantuje, że ta furtka będzie używana tylko w skrajnych przypadkach, po konsultacji ze zgłaszającym.

 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Cytat
Finał konkursu – głosowanie na najlepszy portret będzie trwało od 1-15
marca.

A w pozostałych kategoriach? Czy już przyjęto z góry, że portret wygra? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
kojut, poprawione, dzięki :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Nagrodą powinno być Fu-Fu. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no, ja już swoje wysłałem :-P
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
O, szykuje się coś w stylu "Pokaż swoje 3D"? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
opiszon, nic nie dostałem.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Benek napisał/a:
Nagrodą powinno być Fu-Fu. :-P

Jak nie sprzedam, to przeznaczę dla zwycięzcy swojego zx-50 z 35-80 ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
espresso napisał/a:
12 mcy od pstryku
Od zdjęcia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Hmm

Sprawdź spam może. ..
 

delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
A może ktoś przybliżyć pojęcie owej "plastyki obrazu" ? Bo wysłałbym fotkę na konkurs ale nie jestem pewien czy się nadaje ;) ( zwlaszcza po przeczytaniu tego http://forum.fotoblogia.p...ojecie-plastyka )
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
delissimo napisał/a:
A może ktoś przybliżyć pojęcie owej "plastyki obrazu" ?
Zaproponuj swoją interpretację.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
delissimo
Cytat
dla mnie taki termin zapychacz -nie wiesz co więcej napisać o fotce napisz ze ma super plastykę, albo zwaloną plastykę i będzie git.

Najlepiej zrób zdjęcie(a), wyślij na konkurs i się przekonasz.
Ja bym jeszcze zaproponował, żeby każdy głosujący krótko opisał zdjęcie(a), na które oddał głos. Co rozumie pod pojęciem "plastyka obrazu" i co takiego plastycznego jest w wybranej fotografii.

PS
delissimo, skąd Ci się wzięło szesnaście milionów siedemset siedemdziesiąt siedem dwieście piętnaście postów?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
kojut napisał/a:
Ja bym jeszcze zaproponował, żeby każdy głosujący krótko opisał zdjęcie(a), na które oddał głos. Co rozumie pod pojęciem "plastyka obrazu" i co takiego plastycznego jest w wybranej fotografii.
Pogadamy o tym po głosowaniu, a przed ujawnieniem zwycięzców i aparatów, jakimi zrobili zdjęcie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
kojut napisał/a:
skąd Ci się wzięło szesnaście milionów siedemset siedemdziesiąt siedem dwieście piętnaście postów?
Plastyka, Panie, plastyka :-P .
Cytat
Co rozumie pod pojęciem "plastyka obrazu" i co takiego plastycznego jest w wybranej fotografii.
No, bez jaj. :mrgreen: To mało kto wystartuje przy takich wymaganiach.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mnie się plastyka kojarzy z nauczycielką ze szkoły podstawowej która jedyną rzeczą jaką potrafiła nas nauczyć było słowo: piniądzory.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Plastyka to mi sie z martwą naturą kojarzy, szkoda, że zabrakło takiej kategorii :-/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zdjęcie martwej sarny będzie pasowało do czwartej kategorii.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Też tak mi się wydawało. Czyli OKo, znaczy w temacie się łapie.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Re: W poszukiwaniu Plastyki
jorge.martinez napisał/a:
(...)Celowe jest zatem nadsyłanie zdjęć, które będą w pełnej krasie okazywały (...) magię formatu, w którym zdjęcie jest wykonane.
(...)
Zdjęcia w (...) rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku(...)


Konkurs na najlepszą kiełbasę:
Proszę o nadesłanie etykiet od kiełbas na adres: bezsensowne.konkursy@O.o.kom

:-B

Ja bym się pisał na konkurs, gdzie minimalna rozdzielczość obrazu to 5400px po dłuższym boku :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach