kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Re: W poszukiwaniu Plastyki
philip100 napisał/a:
Ja bym się pisał na konkurs, gdzie minimalna rozdzielczość obrazu to 5400px po dłuższym boku :-P

I gdzie Ty byś chciał wystawę zdjęć w formacie 45x30cm zorganizować? :-P
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Re: W poszukiwaniu Plastyki
kojut napisał/a:
philip100 napisał/a:
Ja bym się pisał na konkurs, gdzie minimalna rozdzielczość obrazu to 5400px po dłuższym boku :-P

I gdzie Ty byś chciał wystawę zdjęć w formacie 45x30cm zorganizować? :-P

Nie robię wystaw. Focę za kasę, dla klientów, a co oni z nimi dalej robią... Żądają => płacą => mają ;-) Jak zażądają zdjęć pod drukowanie kilkunastometrowych bilboardów, które można oglądać z odległości 5cm, to też zrobię (sorry za autoreklamę :oops: jak by co - PW :mrgreen: ) i nie chce mi się pisać czym jest mi łatwiej oraz dlaczego.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
philip100, ale to co, to "Plastykę" widać na pierwszy rzut oka, ale jednak dopiero jak sobie powiększę na monitorze na 100% pełnowymiarowy plik? To onanizm matrycowy czy coś a nie "plastyka" o-)
 

delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
Cytat
Zaproponuj swoją interpretację.


No nie wiem. Plastyka obrazu to może duże spektrum kolorów na fotografii ale wtedy zwycięstwo w konkursie zapewniałoby zdjęcie obrazu kontrolnego z TVP. A tak na serio to plastyka kojarzy mi się z czymś co jest plastyczne czyli łatwo zmienia się w coś innego (czyli taka fotografia, która ma mnogość interpretacji i nie jest oczywistym co na niej się znajduje........no taka moja koncepcja. :mrgreen:
A ta ilość postów hmmm w grzie sieciowej typu FPS, nazwałbym to haxami :D (trzeba jakoś się wtopić w społeczność forum, będąc na nim krótko hehe )
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Mi plastyka zdjęcia kojarzy się z jej malarskością. Na to hasło od razu widzę prace panny o ksywce anielica-libra, np. http://plfoto.com/166212/zdjecie.html
Ale pewnie co człowiek to inna interpretacja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proszę przysyłać swoje zdjęcia, a nie pokazywać czyjeś.

Sądzę, że dobrym pomysłem będzie przywiezienie odbitek wyróżnionych zdjęć na PPD.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Marooned,akurat na przytoczonym w linku zdjęciu ta "malarskość" została skutecznie zniwelowana efektem "zza czerwonej szyby" - zabrakło tutaj różnorodności barw i czegoś, co oddawałoby wrażenie trójwymiarowości, czyli głównych składników tego, co - najczęściej instynktownie - jesteśmy skłonni nazywać "plastyką obrazu".
Nawet po pobieżnej lekturze tego wątku widać wyraźnie, jak trudno jest zdefiniować pojęcie "plastyka" w odniesieniu do obrazów uzyskanych za pomocą aparatu fotograficznego. Trudno, gdyż obiektywnie rzecz ujmując jest to kategoria raczej wybitnie subiektywna.

[ Dodano: 2015-01-21, 11:52 ]
jorge.martinez napisał/a:
Sądzę, że dobrym pomysłem będzie przywiezienie odbitek wyróżnionych zdjęć na PPD.


Nie wszyscy jeżdżą na PPD. Cóż to za pomysł?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Penteusz napisał/a:
Nie wszyscy jeżdżą na PPD. Cóż to za pomysł?
Zdam relację z dyskusji na temat plastyki wydrukowanych zdjęć.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Proszę przysyłać swoje zdjęcia, a nie pokazywać czyjeś.
Na razie, jak widać, jest generalny problem ze zrozumieniem tematyki, więc skorzystanie z przykładu wydało mi się dość naturalne. No ale już znikam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie trzeba rozumieć tematyki w sposób uniwersalny. Jak kto zrozumie, tak przesyła. Trzeba pokazać plastykę obrazu. Li i jedynie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
Nie wszyscy jeżdżą na PPD. Cóż to za pomysł?
Ale tradycją już stało się pokazywanie odbitek na PPD. Dlaczego więc w tym roku nie pokazać konkursowych? Przecież prace i wyniki zabawy i tak będą zaprezentowane na forum. Odbitki to taki bonus.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Penteusz napisał/a:
Nie wszyscy jeżdżą na PPD. Cóż to za pomysł?
Ale wszyscy mogą. Na XIII PPD, bo na XII miejsc chwilowo brakło. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zresztą - jak w inny sposób pokazać odbitki, jak nie na spotkaniu w "realu" :?:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jak z wędrującym aparacikiem. Wędrująca odbitka.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jeżeli z takim samym skutkiem jak wędrujący aparacik, to obawiam się, że mógłby być problem ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A nie wystarczy zrobić zdjęcie odbitki i wstawić na forum ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wuzet napisał/a:
A nie wystarczy zrobić zdjęcie odbitki i wstawić na forum ?

Nie. Magia zginie na krótszym boku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wuzet napisał/a:
nie wystarczy zrobić zdjęcie odbitki i wstawić na forum ?
ha
powinno wystarczyć

na tym opiera się koncepcja Web 0.1

http://thedailywtf.com/articles/Web_0_0x2e_1
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
delissimo napisał/a:
A może ktoś przybliżyć pojęcie owej "plastyki obrazu" ?
To jest tak jak z Yeti. Wszyscy o tym mówią ale nikt tego nie widział :-P
Nie ma (jednej) definicji plastyki obrazu.
Np.
Cytat
Plastyka na zdjęciach to coś takiego co choć trochę pozwoli poczuć trzeci wymiar.
Głębia, gra cieni i światła, odpowiednie ułożenie przedmiotów, sylwetek itp. względem siebie i względem tła to jest plastyka. Czyli to coś co pozwala zajrzeć głębiej i lepiej poczuć klimat

 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
AgikoS napisał/a:
Czyli to coś co pozwala zajżeć głębiej i lepiej poczuć klimat


Byłoby też właściwe, gdyby autor tegoż tekstu mógł czasem zajrzeć do słownika ortograficznego. Poczułby lepiej klimat i plastykę polskiego języka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach