bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 380
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc380.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 08.02.2015 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc380_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc380_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc380_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc380_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc380.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc380.zip

1. -Tomek-
RawTherapee: auto levels, exposure compensation 0.00, balans bieli z aparatu


2. hitman1986


3. mr.ra66it


4. rafi
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Wersja hitman1986 podoba mi się najbardziej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czuję tak samo jak poprzednik.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
A mi bardziej podoba się wersja 3. mr.ra66it
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Wersja 3. mr.ra66it
hitman1986 pojechał za bardzo z kolorami.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
maderos, mógłbym jedynie powtórzyć to, co napisałeś.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
A ja docenię precę kolegi -Tomek- - świetny klimat przez tą mgłę/dym myślę, że przy tej ilości zniczy właśnie tak mogłoby to wyglądać. Popracowałbym tylko troszkę na kolorem. I tu podoba mi się praca refi'ego. Sam osiągnąłem coś podobnego do mr.ra66it'a ale stwierdziłem, że mi się nie podoba i nie mam innego pomysłu więc nie wysłałem nic. Walkower.
 
-Tomek-  Dołączył: 11 Cze 2013
Tylko cztery prace?!

Jeśli exif nie kłamie, to o godzinie 18:53 niebo nie mogło być granatowe :!:
Tam musiała być żółtawa łuna nad miastem!

...dlatego jedynym zwycięzcą może być rafi :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
-Tomek- napisał/a:
eśli exif nie kłamie, to o godzinie 18:53 niebo nie mogło być granatowe

A jeśli kłamie? ;-) Albo nawet nie...
Pozwolę sobie ze stopki:
SlicaR napisał/a:
W fotografii szukam wrażeń - natury mam pod dostatkiem w naturze

Co kto lubi...
Ja wolałem faktycznie godzinę według exif. I jeśli moje oczy widzą żółte światło (lamp czy świec), to zazwyczaj nie staram się na siłę go wycinać w obróbce... Swoją drogą dopiero teraz zauważyłem (przy obróbce nie porównywałem), że moja wersja jest bardzo bliska temu co na podglądzie wprost z aparatu - ze zwiększeniem żółtego.

Trzymając się jednak godziny wg exif...
SlicaR napisał/a:
-Tomek- - świetny klimat przez tą mgłę/dym myślę, że przy tej ilości zniczy właśnie tak mogłoby to wyglądać.

A ja myślę, że raczej nie. Głównie chyba przez to, że za mało kontrastu (może też podniesiona jaskrawość?) - to przede wszystkim... Mgłą/dym w takiej wersji (też próbowałem - nic lepszego mi się nie udało i z kierunku "dym" zrezygnowałem) raczej nie jest zbyt udana. Czyli wydaje mi się inaczej niż Tobie ;-)

Co mi się nie podoba w mojej wersji? Co bym zmienił, traktując inne wersje jako wskazówki? Nie kolorystykę. Ta wysłana mi odpowiada. Ale struktury (wyostrzanie) wyszły mi zbyt grube. Może zbytnio nie razi na tym zdjęciu (u typowanego na zwycięzcę hitman1986 są one jeszcze mocniejsze), ale gdy się cofnąłem do swoich wcześniejszych wersji widzę, że drobniejsze szczegóły jednak bardziej mi pasują... No i druga rzecz, czyli "kolory", a raczej "obwódki" (w sumie artefakty chyba?) wokół zniczy... Tu miałem dylemat. Czy zostawić je jak w wersji hitman1986 (wtedy jest bardziej "kolorowo"), czy z nimi walczyć? Postawiłem na to ostatnie choć bez wielkiego przekonania z uwagi na charakter zdjęcia...
I co jeszcze mi się nie podoba? Pierwszy raz chyba takie wrażenie odniosłem, ale... moja miniatura (700 pikseli) po zmniejszeniu oryginału zupełnie mi do gustu nie przypadła. Na szczęście tylko miniatura...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
-Tomek- napisał/a:
Tylko cztery prace?!

Dziwi Cię to? Zdjęcie było dość trudne w obróbce, jeśli ktoś nie ma z takimi fotografiami doświadczenia... Mnie nie dziwi ilość prac, obstawiałem że będzie jakieś 5, max 6.
olejx, plwk, dzięki, choć uważam, po obejrzeniu prac innych, że rzeczywiście mogłem lekko przesadzić z kolorkami (jak to zwykle u mnie z tym bywa ;-) ). Jak na moje to mr.ra66it chyba lepiej poradził sobie z tym zdjęciem. Chyba, bo nie mi to oceniać, skoro biorę udział w zabawie :roll:

-Tomek- dobrze szedł, ale minusem wg mnie jest to, że nie poprawił balansu bieli. Takie żółcie to na Wenus mogłyby być, ale nie u nas na Ziemi ;-) To samotyczy się pracy rafiego imo.

Tak jak mówię - zdjęcie nie należało do najprostszych i jestem pewien że w edycji numer 381 będzie o wiele więcej prac do oceny.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
hitman1986 napisał/a:
Takie żółcie to na Wenus mogłyby być, ale nie u nas na Ziemi ;-) To samotyczy się pracy rafiego imo.

To ja chyba na jakieś "dziwne" świeczki trafiam, bo te "moje" w nocy/mroku zawsze dają zółtawy poblask (zafarb) ;-)
Ale przy tym świetle jak w tym RAW tradycyjnie już pojawiają się różne podejścia. Jedni starają się całkowicie wyeliminować "obcy" kolor, ja staram się trzymać tego, co odbierają moje oczy, inni próbują wypośrodkować...
Zdaję się, że z piszących/oceniających w rc większość skłania się ku pierwszej opcji...

hitman1986 napisał/a:
zdjęcie nie należało do najprostszych i jestem pewien że w edycji numer 381 będzie o wiele więcej prac do oceny.

Nie było trudne IMHO. A że mi się nie do końca udało, to już moja wina, a nie RAWa.
Natomiast 381 już otworzyłem i... Na razie widzę, że ciężko zdjęcie jakoś szczególnie popsuć, ale... jeszcze ciężej coś ciekawego z niego wyciągnąć. Jak na razie 381 wydaje mi się więc "trudniejsze", ponieważ zupełnie nie mam pomysłu na nie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach