foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ricoh wie co robi. Jeżeli by nie wiedział nie był by taką dużą firmą jaką jest.
Pentax nie jest firmą nową i nie ma się co o prestiż martwić. Jest to firma z tradycjami która wdrażała wiele razy bardzo fajne rozwiązania.
Fajnie byłoby jakby wypuścili jeszcze średniego 67 tak żeby w w ofercie były dwa średnie korpusy i ten 67 niech będzie tym OCH i ACH :-B

I wtedy Panowie można powiedzieć, że gitara gra

 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
opiszon napisał/a:
dostanę w Pentaksie coś w stylu SDM 20/1.8 24/1.8 28/1.8 35/1.8 50/1.4 85/1.8
póki co nie ma żadnego takiego obiektywu

Nie są to jednak nowe spostrzeżenia ;-) O tym, że takich szkieł brakuje było wiadomo od zawsze. Co byłoby zatem gdyby zaproponowali korpus za 3000 ojro, nadal bez szklarni?
Ustawienie ceny na takim poziomie, przy aktualnej szklarni, należy oceniać jednoznacznie pozytywnie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
Oj, prestiż nie jest wartością samą w sobie, przynajmniej dla przedsiębiorstwa.
Czyżby?
matzll napisał/a:
Pozycjonujesz coś na "premium" tylko i wyłącznie jeśli ma to przynieść odpowiedni zysk w dalszej perspektywie.
Dokładnie tak. Tak niskie pozycjonowanie cenowe sugeruje nastawienie na doraźny zysk, ale tylko w przypadku, gdy sprzeda się dużo egzemplarzy. Nie buduje w ten sposób nowego wizerunku marki, chyba, że tym wizerunkiem ma być coś a la Bierdonka.
matzll napisał/a:
Mają te przewagę nad C i N bo w ofercie jest 645Z.
Owszem i w pewien sposób chcą zdaje się powtórzyć jego sukces... Zobaczymy, czy to możliwe na skalę, w której będzie to sukcesem w przypadku FF...
matzll napisał/a:
Może pzryzwyczaiłeś się przez te wszystkie miesiące do myśli, że K-1 będzie hi-endowym produktem za ogromne pieniądze i ciężko spojrzeć Ci obiektywnie na to co finalnie pokazują?
Owszem, widziałem sens w opisanych mi założeniach i nie uważam, żeby cena w okolicach D810, czy 5DIII, to były "ogromne pieniądze". :roll:
matzll napisał/a:
Może Ricoh uznało, że nie ma sensu uderzać w rynek, w którym szanse na powodzenie są symboliczne.
W cale w ten rynek uderzać nie chcieli - nikt nie mówił o korpusie konkurującym z 1DX, czy D4/D5. :roll:

[ Dodano: 2016-02-17, 09:24 ]
Update specyfikacji:
PENTAX K-1 specifications
36.4MP CMOS sensor. A low-pass-less
- Realistic resolution. Motion correction by sensing the body to reduce the effects of the synthesis (ON / OFF possible)
- Low-pass selector
- Image processing engine PRIME IV
- Sensor Size: 35.9 x 24.0mm
- Video is full HD (60i / 30p). Recording level of manual setting Allowed
- 4K interval movie
- 14-bit RAW
- DR II
- Can be mounted lens is KAF3, KAF2, KAF, KA, K, there is compatible with power zoom lens
- AF sensor SAFOX12. AF point is 33 points (25 points are cross-type). -3EV Correspondence
- AF assist light
- Viewfinder magnification 0.70 times. 100% field of view
- Focusing screen Natural-Bright-Matte III
- Crop function
- LCD monitor 3.2 inches 1,037,000 dot. Flexible tilting (up and down 44 degrees, left and right 35 degrees, waist-level support)
- GPS built-in. ASTROTRACER. Electronic compass. GPS log
- Wi-Fi built-in. Remote control function
- Shutter unit of the compact new design. Durability is 300,000 times
- Shutter speed is 30 seconds -1/8000 seconds. Synchro speed is 1/200 sec
- Media SD / SDHC / SDXC (UHS-I). Dual card slot
- USB terminal (USB2.0, micro B), HDMI terminal (type D)
- Microphone jack, a headphone jack, X contact
- 5-axis camera shake correction "SR II". Shift shake, corresponding to the rotation shake. Shutter five stages of effect
- Camera shake correction is panning automatically detect the
- Electronic Level
- Photometry sensor 86000 pixel RGB sensor. Real-time scene analysis system
- ISO range is 100-204800
- Continuous shooting 4.4 frames / sec (full size). 6.5 frames / sec. (APS-C)
- The number of pictures 70 sheets in the JPEG, 17 shots at the RAW (at full size 4.4 frames / sec.)
- Automatic horizontal correction, composition fine-tuning
- Clarity control, skin color correction function
- Hand-held HDR function (can be saved in RAW)
- Mount the top, card slot, release the socket, the operating unit assist light to illuminate the back of the monitor
- Control panel customization features
- The battery is D-LI90P
- Battery life is 760 sheets
- Body adopts the exterior to the magnesium alloy of the front and rear and bottom
- Dust and water structure which has been subjected to the 87-point ceiling. -10 Degrees of resistance to low temperature
- Size: 136.5 x110 x 85.5mm
- Weight: 925g (body only). 1010g (battery, including one SD card)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Przeczytałem specyfikację i muszę powiedzieć bardzo krótko. Jest bardzo dobrze. Brawo.
Będzie to super korpus
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Dokładnie tak. Tak niskie pozycjonowanie cenowe sugeruje nastawienie na doraźny zysk, ale tylko w przypadku, gdy sprzeda się dużo egzemplarzy. Nie buduje w ten sposób nowego wizerunku marki, chyba, że tym wizerunkiem ma być coś a la Bierdonka.

Biedronka (i Lidl również) jest akurat przykładem świetnego budowania marki.
jaad75 napisał/a:
Owszem i w pewien sposób chcą zdaje się powtórzyć jego sukces... Zobaczymy, czy to możliwe na skalę, w której będzie to sukcesem w przypadku FF..

A 645 jest właśnie tak samo pozycjonowany na rynku MF jak K-1 będzie na FF. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Widocznie jest w tym metoda.
jaad75 napisał/a:
Owszem, widziałem sens w opisanych mi założeniach i nie uważam, żeby cena w okolicach D810, czy 5DIII, to były "ogromne pieniądze"

Ogromne pieniądze to określenie względne. Skoro górną granicą w tym poletku jest cena 5dsR czy A7RII, a dolną 6D lub D610, to ogromnymi kwotami nazywam te pierwsze.

jaad75 napisał/a:
W cale w ten rynek uderzać nie chcieli - nikt nie mówił o korpusie konkurującym z 1DX, czy D4/D5

Ja nie mam na myśli specyfikacji sprzętu (piksele vs fpsy), tylko o pozycję na rynku. Pentax nie będzie Premium, przynajmniej nie wejdzie w rynek premium rozwijając bieżącą ofertę. Jeśli chcieliby podnieść prestiż swojego towaru musieliby odciąć się grubą kreską od wszystkiego co mają do tej pory i zaproponować zupełnie nową linię (vide Fuji)

jaad75 napisał/a:
matzll napisał/a:
Oj, prestiż nie jest wartością samą w sobie, przynajmniej dla przedsiębiorstwa.
Czyżby?

Dokładnie tak. Nie jest wartością, takie pozycjonowanie potrafi być szkodliwe zarówno dla produktu jak i dla przedsiębiorstwa. Możesz uznać to za puste słowa, ale wiem co mówię. Prowadzę od lat przedsiębiorstwo, zatrudniam 30 ludzi, rocznie sprzedaję kilka milionów sztuk towaru, od paru lat produkuję również własne rzeczy, trochę się już nauczyłem o pozycjonowaniu, od mądrzejszych od siebie, od głupszych, od teoretyków i praktyków, a przede wszystkim na własnych błędach. Strategia Ricoh w tym momencie wydaje mi się być najmądrzejsza. Wg mnie głupim byłoby wypuszczenie modelu w cenie najdroższych konstrukcji konkurencji bez szklarni.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Zaczynam się zastanawiać, czy procesor oznaczony tu jako PRIME IV, to faktycznie nowe Milbeaut 8... To 60i m.in. sugeruje, że mamy do czynienia zarówno ze starszą matrycą, jak i procesorem... Czyli, być może, że plotki o zupełnie nowej matrycy i nowym Milbeaut, to jeszcze nie ten model? Hmm... W sumie nie jest to niemożliwe, kolejny pełnoklatkowiec powinien już być "under development" jeśli chcą go wypuścić za powiedzmy rok z hakiem...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jaad75 napisał/a:
kolejny pełnoklatkowiec powinien już być "under development" jeśli chcą go wypuścić za powiedzmy rok z hakiem...


A kto powiedział, że nie pracowali nad nimi równocześnie? Być może puszczają teraz tani model, żeby Ci co nie mogą się doczekać - kupili. A na jesień, bez zbędnego szumu wcześniej... bach! Wyżej pozycjonowany model, by Ci co już kupili FF znów mogli się do czegoś ślinić.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jaad75 napisał/a:
Chyba, że naprawdę chcą iść na całość z ilością sprzedaży, jak z 645Z i robić zysk w ten sposób - tylko, czy z kolei mają takie możliwości produkcyjne i na tyle wydajną kontrolę jakości, żeby nie zepsuć sobie opinii?


Jeżeli założyć, że w produkcji jest od jesieni tamtego roku to można tak to postrzegać.

opiszon napisał/a:
dostanę w Pentaksie coś w stylu SDM 20/1.8 24/1.8 28/1.8 35/1.8 50/1.4 85/1.8
póki co nie ma żadnego takiego obiektywu


I chyba tutaj starają się zbić ten argument właśnie ceną i dostępnością korpusu na start.

jaad75 napisał/a:
Tak niskie pozycjonowanie cenowe sugeruje nastawienie na doraźny zysk, ale tylko w przypadku, gdy sprzeda się dużo egzemplarzy. Nie buduje w ten sposób nowego wizerunku marki, chyba, że tym wizerunkiem ma być coś a la Bierdonka.


Pamiętaj, że mamy do czynienia tak naprawdę z modelem, który powinien być już od pół roku na półkach...

jaad75 napisał/a:
- Realistic resolution. Motion correction by sensing the body to reduce the effects of the synthesis (ON / OFF possible)


Czyli to Pixel Shift z ręki?

jaad75 napisał/a:
- Mount the top, card slot, release the socket, the operating unit assist light to illuminate the back of the monitor


Lampka od AF doświetla monitor tylny czy jak? :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
Biedronka (i Lidl również) jest akurat przykładem świetnego budowania marki.
Marki, którą wielu z założenia odrzuca, jako syf najgorszego sortu, chociaż produkty tam sprzedawane nie są zasadniczo gorsze od tych sprzedawanych gdzie indziej. Dla mnie przykładem budowania marki w tej branży jest raczej taka Alma.
matzll napisał/a:
A 645 jest właśnie tak samo pozycjonowany na rynku MF jak K-1 będzie na FF. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Widocznie jest w tym metoda.
Owszem, tylko czy dadzą radę również w większej skali przy mniejszej marży?
matzll napisał/a:
Skoro górną granicą w tym poletku jest cena 5dsR czy A7RII, a dolną 6D lub D610, to ogromnymi kwotami nazywam te pierwsze.
Dlatego mówiliśmy o rozsądnej cenie po środku. 6D, czy D610, to jakby nieco inne wyposażenie... :roll:
matzll napisał/a:
Pentax nie będzie Premium, przynajmniej nie wejdzie w rynek premium rozwijając bieżącą ofertę. Jeśli chcieliby podnieść prestiż swojego towaru musieliby odciąć się grubą kreską od wszystkiego co mają do tej pory i zaproponować zupełnie nową linię (vide Fuji)
Chyba muszę się tu zgodzić...
matzll napisał/a:
takie pozycjonowanie potrafi być szkodliwe zarówno dla produktu jak i dla przedsiębiorstwa.
Potrafi też być korzystne. Kwestia względna.
matzll napisał/a:
Strategia Ricoh w tym momencie wydaje mi się być najmądrzejsza. Wg mnie głupim byłoby wypuszczenie modelu w cenie najdroższych konstrukcji konkurencji bez szklarni.
Nie chcieli nic takiego wypuszczać - pułap 5DIII/D810, to nie żaden hi-end.
Zresztą póki co kwestia co chcieli, nie chcieli robić wydaje się nieaktualna - wypuszczają K-1 w takim wydaniu i trudno z faktami polemizować.

[ Dodano: 2016-02-17, 10:10 ]
x4rd napisał/a:
Lampka od AF doświetla monitor tylny czy jak? :-P
Przecież mówiłem, że będzie świecił w ciemności... ;-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie jest źle. Ciekawe czy w końcu pomiar światła w ciemniejszych scenach będzie prawidłowy, bo to dla mnie główna wada body Pentaxa
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75 napisał/a:
Marki, którą wielu z założenia odrzuca, jako syf najgorszego sortu, chociaż produkty tam sprzedawane nie są zasadniczo gorsze od tych sprzedawanych gdzie indziej. Dla mnie przykładem budowania marki w tej branży jest raczej taka Alma.

Ty w kraju mieszkasz? :-) Bo masz chyba bardzo nieaktualne dane, zarówno o Biedronce i Lidlu jak i Almie.

ALe mniejsza już z tym.

Nie wiem jakie Wy macie plany ale ja czekam na premierę bardzo niecierpliwie. Jeśli nei będzie jakiejś katastrofy z AF czy inną ważną kwestią to K-1 zagości w moim domu zaraz po debiucie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll napisał/a:
Ty w kraju mieszkasz? :-) Bo masz chyba bardzo nieaktualne dane, zarówno o Biedronce i Lidlu jak i Almie.
Dane danymi (nie znam ich, szczerze mówiąc), ale wiem gdzie wolę robic zakupy. :-)

matzll napisał/a:
Jeśli nei będzie jakiejś katastrofy z AF
Wiele wskazuje na to, że SAFOX12, to po prostu "uncrippled" SAFOX11 (aktywne wszystkie pary czujników) z tym patentem z lustrem AF poszerzającym pokrycie punktów.

[ Dodano: 2016-02-17, 10:40 ]







[ Dodano: 2016-02-17, 10:41 ]
Widzę, że nadal nie poprawili pozycji przycisku AF na gripie... :roll:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Nie martwił bym się ani o prestiż firmy ani o jej dochody. Na pewno głodni nie będą chodzili spać. K1 to dla mnie przenoszona ciąża. Podejrzewam że zespół pracujący nad kolejnym modelem jest w końcowej fazie prac. Dadzą niższą cenę żeby w miarę szybko pokryć koszty wdrożenia plus jakiś zysk a za rok pojawi się coś nowego. Po pierwszych doświadczeniach z FF kolejne modele znacznie szybciej będą wdrażane.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jeszcze w dużych rozmiarach, jakby ktoś chciał się przyjrzeć:
https://www.flickr.com/ph...in/photostream/
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
matzll napisał/a:
Nie wiem jakie Wy macie plany ale ja czekam na premierę bardzo niecierpliwie. Jeśli nei będzie jakiejś katastrofy z AF czy inną ważną kwestią to K-1 zagości w moim domu zaraz po debiucie.

Wow! Pewnie będziesz pierwszy w Polsce! (I oby nie jedyny :roll: )
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Na pewno nie :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
I oby nie jedyny :roll:
W tej cenie, to będzie się zapewne sprzedawał również w Polsce. :-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Malusieńki górny wyświetlacz, czy tylko takie wrażenie?
Miałem niedawno w ręku K10 - tam jest wybór AF-C, AF-S. MF na przełączniku na body. Teraz w K-3, K-1 pozostał tylko wybór AF lub MF. p***** ale zawsze.
Ładny tak w ogóle, kółek w bród.

Ile czasu od premiery mija do możliwości kupna w Polsce?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
FraZa napisał/a:
Malusieńki górny wyświetlacz, czy tylko takie wrażenie?
Nie, jest bardzo mały. Ale to chyba żadna nowość?
FraZa napisał/a:
Miałem niedawno w ręku K10 - tam jest wybór AF-C, AF-S. MF na przełączniku na body. Teraz w K-3, K-1 pozostał tylko wybór AF lub MF. p***** ale zawsze.
W K-5 też jeszcze był na przełączniku, ale nowe rozwiązanie jest zwyczajnie lepsze.

[ Dodano: 2016-02-17, 11:37 ]
FraZa napisał/a:
Ile czasu od premiery mija do możliwości kupna w Polsce?
Pewnie koniec kwietnia - początek maja, to termin kiedy pierwsza partia dotrze do PL.

 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Zmianę pomiędzy AF-C a AF-S znajdziesz w szybkim menu w K-3 podobnie będzie prawdopodobnie w K-1.
Mały wyświetlacz?
Mały korpus mały wyświetlacz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach