plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
KAF3 to zdaje się oznacza rozbrat z wiertarką - żegnajcie Limitedy... to ja podziękuję

Brak wiertarki nie uniemożliwia ostrzenia manualnego. Przy wielkości wizjera nie powinno to stanowić jakiegoś problemu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, ale szczerze - jakbyś miał FA limitedy i hajs do wydania, to kupiłbyś korpus za circa 10tys. żeby ostrzyć manualnie?

ja bym wtedy zakupił pełnoklatkowego bezlusterkowca i przejściówkę do bagnetu K

funkcjonalność praktycznie taka sama za połowę ceny (i do tego poręczniejszy korpus)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
plwk, ale szczerze - jakbyś miał FA limitedy i hajs do wydania, to kupiłbyś korpus za circa 10tys. żeby ostrzyć manualnie?
Ja bym się rozstał z Pentaksem i zaprzyjaźnił z C lub N, gdyby zrobili taki numer.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ja bym się rozstał z Pentaksem i zaprzyjaźnił z C lub N, gdyby zrobili taki numer.

Ja też, w imię zasad :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za bardzo się podniecacie w godzinach pracy :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nie wydaje mi się, aby wywalili wiertarę. To raczej byłby samobój, zresztą kłócący się z filozofią firmy, która chwali się że od 40 z górą lat nie zmieniała bagnetu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
KAF3 nie oznacza braku śrubokręta. :roll:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
jaad75 napisał/a:
KAF3 nie oznacza braku śrubokręta. :roll:
http://www.dpreview.com/forums/post/29677748
Cytat
KAF3 stands for KAF mount with SDM contacts but without Screw-Drive AF.

Oczywiście Zebooka może nie mieć racji.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie zmienili ?

a kto wykastrował bagnet dzięki czemu używanie szkieł bez pozycji A jest znacznie utrudnione ?

kompatybilność wsteczna ?
a co lampami TTLowymi?

;-)

kompatybilność wsteczną to ma Nikon df z obsługą szkieł od 1959 :evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
plwk napisał/a:
Za bardzo się podniecacie w godzinach pracy :mrgreen:

W domu na L-4 siedzę 8-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
kompatybilność wsteczną to ma Nikon df z obsługą szkieł od 1959 :evilsmile:

I tylko Nikon Df, faterze Vejderze: http://www.kenrockwell.co...bility-lens.htm :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wiem

ale ma ;-)


//ależ mi dzisiaj popcorn smakuje ;-)
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
opiszon napisał/a:
kbyś miał FA limitedy i hajs do wydania, to kupiłbyś korpus za circa 10tys. żeby ostrzyć manualnie?


Spokojnie...wyjdzie nowa linia limitedów bez wiertarki i Pentax będzie prowadził akcję darmowej wymiany dla tych, którzy mają stare wersje...
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
A teraz spójrzcie na to biznesowo: sprzedadzą z 1000 tych korpusów na świecie i niech zarobią 100 Euro na każdym. Jak sobie wyobrażacie zrobić te wszystkie cuda, roadmapy nowych szkieł itp. za 100 tys. Euro?
Rynek klasycznych DSLR'ów się kurczy. Po co kolejny FF? Czas pokaże.

 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Na wszystko da się marudzić :roll:
To ile na tym zarobią to na szczęście nie nasze zmartwienie. Myślę że zarząd Ricoh trochę lepiej się w tych kwestiach orientuje niż internetowi "eksperci"
Może im ten FF po to, żeby nie było marudzenia, że ich system jest jego pozbawiony i nie warto w niego inwestować? Ile takich opinii, że nie warto wchodzić w Pentaxa bo nie ma możliwości zrobienia upgradeu do FF? Oczywiście nie mówię, że to jedyny powód dla którego ludzie odradzają Pentaxa, ale był to zazwyczaj koronny argument, przynajmniej w polskich internetach.
Zresztą ja naprawdę nie pojmuję jak można marudzić na coś, o czym jeszcze nic nie wiadomo...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja mam kita do tego tego korpusu ;-)
Tamron 28-75 / F 2.8
Chociaż pewnie i tak zostanę na APS-C...
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
a ja mam sigme 35 Art i 50 :P kupię pewnie 85 mm kryjące FF i będe prawie zadowolony.... Tylko coś naprawdę szerokiego będzie mi brakować
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też mnie nie stać ale mam pokryty zakres 19-300 :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciekawe czy będzie można np. ustawić stały tryb cropowania na pełnoklatkowych szkłach ? lub czy poprawnie będą działać szkła innych producentów niż Pentax której kryją maksymalnie APS-C ?
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Chwała za to, że w końcu doczekamy się FF. Zastanawiam się tylko ile osób z forum będzie stać na to cudo. Myślę, że cena w granicach 6 tys. byłaby odpowiednia. 10 tys. wyda na sprzęt ten, kto zarabia na fotografii, niemniej należy się cieszyć że w końcu będzie wymarzone, wyczekane FF. Nastawiam się na zakup w 2017 roku, wtedy używkę kupię za 5 tys. :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach