Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Każdą rewolucję robi ten co dostarcza dany sprzęt użytkowy tanio...
Tak że staje się on dostępny prawie dla każdego amatora fotografii.
Kolejny korpus za 10 tys. nie będzie żadnym przełomem w historii fotografii.
Przyszłość należy do dobrych i tanich sprzętów...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
blade74 napisał/a:
10 tys. wyda na sprzęt ten, kto zarabia na fotografii
Oni już kupili sprzęt, którym zarabiają.
 
lordshaitis  Dołączył: 06 Kwi 2012
Właśnie dostałem maila ;) wybaczcie daruje sobie tłumaczenie moje umiejętności są na poziome translatora google.

Sehr geehrter Herr Matecki,

nächste Woche findet in Japan die CP+ als eine der größten Fotomessen Asiens
statt. Zu diesem Anlass informiert RICOH IMAGING Sie bereits heute über die
zu erwartenden Messeneuheiten.
Es werden zwei neue Zoomobjektive der PENTAX-D FA Baureihe vorgestellt, die
nicht nur das Objektivsortiment der aktuellen PENTAX K-Serie beachtlich
erweitern, sondern auch speziell für den Bildkreis des KB-Vollformats
ausgelegt sind. Damit bereiten diese innovativen Objektive den Weg für eine
strategische Neuankündigung von RICOH IMAGING. So wird im Rahmen der Messe
der Prototyp einer digitalen PENTAX KB-Vollformat-Kamera ausgestellt. Diese
Kamera wird kompatibel zum PENTAX K-Bajonett und in diesem Jahr im Handel
erhältlich sein.

Wir wünschen beim Lesen und auch beim Fotografieren weiterhin viel Spaß.

Ihr RICOH IMAGING Team






Lichtstarkes Premium-Telezoom-Objektiv
HD PENTAX-D FA★ 70-200 mm F/2,8 ED DC AW

RICOH IMAGING präsentiert mit dem HD PENTAX-D FA★ 70-200 mm F/2,8 ED DC AW ein
Telezoom-Objektiv der Premiumklasse für die PENTAX K-Serie, welches für den Bildkreis
digitaler KB-Vollformat-Kameras ausgelegt ist. Als Objektiv der ★-Baureihe ist das HD PENTAX-D FA★ 70-200 mm F/2,8 ED DC AW konsequent auf eine hohe Abbildungsleistung ausgerichtet und erweitert das Sortiment für das PENTAX K-Bajonett um ein weiteres Premium-Objektiv. Die Konstruktion aus hochwertigen Linsenelementen, u.a. mit ED (Extra-low Dispersion), Super ED und Super-Low Dispersion Elementen, sorgt in Kombination mit der PENTAX HD-Vergütung (High Definition) für brillante und gestochen scharfe Aufnahmen bis in den Randbereich.

Viele erstklassige Ausstattungsmerkmale sowie das wetter- und staubfeste Gehäuse machen es zu einem zuverlässigen Allround-Objektiv auch für anspruchsvollste Outdoor-Bedingungen – oder für den Einsatz an der kommenden PENTAX KB-Vollformat-Kamera.

Das Objektiv HD PENTAX-D FA★ 70-200 mm F/2,8 ED DC AW
wird ab März 2015 für 1.999,- EUR / 2.399.- (UVP) erhältlich sein.

HD PENTAX-D FA★ 70-200 mm F/2,8 ED DC AW TEILEN






Superzoom-Objektiv für PENTAX K-Serie
HD PENTAX-D FA 150-450 mm F/4,5~5,6 ED DC AW

Mit dem HD PENTAX-D FA 150-450 mm F/4,5~5,6 ED DC AW präsentiert RICOH IMAGING
ein Superzoom-Objektiv mit umfangreichen Funktionen für die PENTAX K-Serie, welches
speziell für KB-Vollformat-Kameras konstruiert wurde.

Neben dem besonders großen Brennweitenbereich und einer hervorragenden Bildqualität, brilliert dieses Objektiv durch eine sehr komplexe Ausstattung und die extrem wetterfeste Konstruktion. Bei dem aktuellen PENTAX SLR-System der K-Serie bietet dieses Objektiv eine entsprechende Brennweite von sensationellen 230 bis 690 mm. Für die kommenden PENTAX KB-Vollformat-Kameras werden mit diesem Superzoom-Objektiv höchste Ansprüche an lange Brennweiten erfüllt.

Das Objektiv HD PENTAX-D FA 150-450 mm F/4,5~5,6 ED DC AW wird ab März 2015 für 2.199,- Euro / 2.649.- CHF (UVP) erhältlich sein.

HD PENTAX-D FA 150-450mm F/4,5-5,6 ED DC AW TEILEN



No to puszka i dwa szkła ;)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jorge.martinez napisał/a:
blade74 napisał/a:
10 tys. wyda na sprzęt ten, kto zarabia na fotografii
Oni już kupili sprzęt, którym zarabiają.


Wszyscy, którzy zarabiają już kupili sprzęt - no to rozumiem. Zarabiają to kupili, Ale co z tymi, którzy dopiero zaczną zarabiać - czy oni też już kupili za 10 tys? . No i skąd wzięli skoro dopiero będę zarabiać?
No i najważniejsze - czy ci którzy będą zarabiać (jeżeli nie kupili) to na pewno nie kupią za 10 tys Pentaxa. Jeżeli nie kupią, to czy Ricoh o tym wie? Bo jak nie wie to może ostrzec, może nie wszystko stracone?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie kupią. (W większości, bo nie wątpię że szaleńcy się znajdą)

Korpus to jedno a szkła to drugie.
W biznesie liczy się kasa i jak miałbym kupić drogie, ciężkie tele bez stabilizacji to wolałbym jednak robić to na tańszym sprzęcie konkurencji która ma dodatkow programy serwisowe dla "pro".

Przyszłe szkła będą mieć pewnie podobną relację cenową.

A swoją droga zastanawiam sie w jaki sposób jakiś Kenneth ma przyciągnąc do Pentaxa klientów entry-level.
Przecież oni nie znają takiego człowieka. Ani nawet Benjamina Kanarka ;-)

Fotografia to nie sporty motorowe że o kierowcach mówią w wiadomościach i można ich zatrudniać do promowania marki.

Ktoś już pisał - Sony próbowało i się nie udało.
Do amatora należy dotrzeć produktem dla niego. Np FF dla mas.

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Markus napisał/a:
Kolejny korpus za 10 tys. nie będzie żadnym przełomem w historii fotografii.
A czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach twierdzi, że:
1. ma być przełomem i rewolucją ?
2. Pentax FF ma zagrozić N, lub C i spowodować masową emigrację pro z tamtych systemów do Pentaxa ?
3. Być tanim FF dla biednych polskich pentaksiarzy, zwłaszcza tych co tanich FF od C i N nie kupili ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon napisał/a:
W biznesie liczy się kasa i jak miałbym kupić drogie, ciężkie tele bez stabulststabilizacji to wolałbym jednak robić to na tańszym sprzęcie konkurencji która ma dodatkow programy serwisowe dla "pro".
Po pierwsze, Pentax ma program serwisowy dla Pro i to od dość dawna. Po drugie, liczy się jak dobre będzie to tele, a po trzecie nie chodzi o "masową migrację pro".
opiszon napisał/a:
A swoją droga zastanawiam sie w jaki sposób jakiś Kenneth ma przyciągnąc do Pentaxa klientów entry-level.
Przecież oni nie znają takiego człowieka. Ani nawet Benjamina Kanarka ;-)
Nie sam Kenneth Sporsheim (który nota bene oprócz tego, że pracuje dla MetalHammera, to robi też warsztaty), tylko kilkudziesięciu pro na "etacie" ambasadorów. W PL ma to być, jak już wcześniej wspomniałem, Marek "Ogień" Michalski. Pewnie z czasem ta lista będzie szersza niż te kilkanaście nazwisk znanych teraz.
A jak to ma pomóc w sprzedaży niższych segmentów? Poza lepszą ekspozycją sprzętu, odbiera argumenty typu, "profesjonaliści tego nie używają", "system nie daje możliwości rozwoju", czy wreszcie, ostatnio koronne "jak będziesz chciał pełną klatkę, to i tak będziesz musiał się przesiadać". Owszem, dochodzi do tego kwestia lepszej dystrybucji, reklamy i kupy innych rzeczy, które muszą poprawić, ale wizerunek alternatywy wybieranej przez część profesjonalistow zrobi z czasem dużo.
opiszon napisał/a:
Ktoś już pisał - Sony próbowało i się nie udało.
Ja pisałem. Ale Sony zrobiło podstawowy błąd - nie promowało marki Minolta, a tym samym robiło wrażenie nowego, niedoświadczonego, a pazernego gracza, z dużą kasą, zamiast wracająjącej do dawnej sławy potęgi. Do tego linia profesjonalna nie była prowadzona konsekwentnie, zaczęły się dziwne eksperymenty i brak jednoznacznej wizji rozwoju. Pomijając, że masówka Sony w EL to było naprawdę badziewie, którego żywot rynkowy był bardzo krótki, po środku był tylko długo nie wymieniany A700, a A900 dość mocno odstawał jakością od oferty C i N. IMHO, Pentax ma szanse na nieco lepszy rozwój, zwłaszcza, że stojący za nim Ricoh, to firma z naprawdę dużymi możliwościami, a już na pewno większymi niż taki np. Nikon.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
opiszon napisał/a:
Nie kupią..


Można zamówić u ciebie inne przepowiednie? może jakieś zniżki?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zniżki mogę dać tylko do pasmanterii.

To nie przepowiednie, tylko moje prywatne zdanie. Czy przed każdym postem mam pisac IMHO/MBSZ?
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
A ja mam nadzieję, że dzięki FF niezależni producenci optyki poszerzą/wrócą (Tamron, Tokina) do bagnetu K :-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
No to przyjdzie czas na sprzedaż kilku zdublowanych szkieł ze zbioru :mrgreen: a inne przeznaczone na sprzedaż trzeba będzie zostawić
Ja tam chętnie się przesiądę, szklarnia czeka z utęsknieniem.
 

ArekB  Dołączył: 29 Lip 2013
Ha!! mnie to bardzo cieszy! Kibicuję marce i firmie i trzymam kciuki za dalszy rozwój!! Nareszcie! :) jak tylko będę miał dosyć kasy przy zmianie puszki na nowszą, to niewątpliwie właśnie taką puszkę kupię! Na złość wszystkim malkontentom ;P Wiadomość o FF poprawiła mi nastrój z samego rana. Dobra okazja, żeby uczcić dzień jakimś zimnym :-B
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
greentrek napisał/a:
KAF3 to zdaje się oznacza rozbrat z wiertarką - żegnajcie Limitedy... to ja podziękuję

przecież napisali że korpus bedzie kompatybilny z obiektywami DA
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
opiszon napisał/a:
A swoją droga zastanawiam sie w jaki sposób jakiś Kenneth ma przyciągnąc do Pentaxa klientów entry-level.
Przecież oni nie znają takiego człowieka. Ani nawet Benjamina Kanarka


Kenneth wspominał, że po przejściu z Nikona na Pentaksa szok w branży był tak wielki, że miał na następny miesiąc kilka stron o sobie w lokalnym miesięczniku fotografii.

Da się? Chyba tak ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Myślę, że Jaad 75 ma dużo racji. Trzeba będzie trochę pracy włożyć ale nie ma rzeczy niemożliwych. Tak jest ze wszystkim żeby wyjąc trzeba wcześniej włożyć.
Zresztą jak pojawi się już FF to chyba żadna inna firma nie będzie miała takiego segmentu body od kompaktów po średni format.

Przeglądałem wartości nowych przedstawionych szkieł i rozdzielczość mają od 80 do ponad 100.

Nikon, Canon, Tamron, Sigma w swoich odpowiednikach to poziom rozdzielczości 30-50 MTF

Ricoh z tego co widać bardzo przemyślanie to wszystko rozgrywa, chociażby jako pierwszy nowe powłoki nazwał HD. Nie wiem ile lepsze są od smc ale chwyt marketingowy bardzo dobry.

Moje FA Limitedy wreszcie znajdą DOM.

Dużo zdrowia :-B

 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
jaad75 napisał/a:
Sony zrobiło podstawowy błąd - nie promowało marki Minolta, a tym samym robiło wrażenie nowego, niedoświadczonego, a pazernego gracza, z dużą kasą, zamiast wracająjącej do dawnej sławy potęgi.
Tak, to prawda. Jednak niestety Sony nie mogło sobie kupić marki Minolta bo by musiało wykupić całą firmę Konica-Minolta (już wtedy nie Minolta). Tego nie dało się zrobić od strony biznesowej, Konica-Minolta nie chciała się cała sprzedać tylko nierentowne działy. Sony wykupiło sam dział lustrzanek bez marki.
jaad75 napisał/a:
Do tego linia profesjonalna nie była prowadzona konsekwentnie, zaczęły się dziwne eksperymenty i brak jednoznacznej wizji rozwoju.
To też prawda. Sony na początku pokazało że chce produkować lustrzanki i wyszło A700. Miałem A700 i było niezłe ale to nie było to co potrzebuje bardziej zaawansowany amator. Potem pojawiły się pełnoklatkowe A900/A850 które były niezłe do studia ale nie nadawały się do reporterki i było drogie. Potem rozpoczęły się eksperymenty z wizjerami elektronicznymi a ja nadal czekałem na następcę A700. I się nie doczekałem bo Sony zrobiło nagłą woltę. Całe szczęście pojawił się Pentax K-5. :-D
jaad75 napisał/a:
Pomijając, że masówka Sony w EL to było naprawdę badziewie, którego żywot rynkowy był bardzo krótki, po środku był tylko długo nie wymieniany A700, a A900 dość mocno odstawał jakością od oferty C i N.
Były jeszcze niezłe lustrzanki z serii A500 i gdyby Sony podobnie zrobiło następcę A700 ... :roll:
jaad75 napisał/a:
aIMHO, Pentax ma szanse na nieco lepszy rozwój, zwłaszcza, że stojący za nim Ricoh, to firma z naprawdę dużymi możliwościami, a już na pewno większymi niż taki np. Nikon.
Ricoch nie ma wyjścia. Albo się przystosuje do obecnych trendów (pełna klatka i inne) albo może już zacząć sprzedawać dział Pentax póki jeszcze jest coś wart. A ja myślę że kupując Pentaxa nie miał zamiaru zaraz go odsprzedawać. 8-) Żeby nie było to FF mnie ani grzeje ani ziębi. ;-) Ale za to bardzo podoba mi się ten DFA 150-450. :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ZbyszekB napisał/a:
Jednak niestety Sony nie mogło sobie kupić marki Minolta bo by musiało wykupić całą firmę Konica-Minolta (już wtedy nie Minolta). Tego nie dało się zrobić od strony biznesowej, Konica-Minolta nie chciała się cała sprzedać tylko nierentowne działy. Sony wykupiło sam dział lustrzanek bez marki.
Hoya też sprzedała tylko Pentax Imaging, cały dział medyczny (Pentax Medical) sobie zostawiła. Tyle, że tu pewnie była jednak inna sytuacja...
 
Starzec Bogdan  Dołączył: 19 Sty 2014
Ja się przeliczyłem , bo myślałem , że za około 6 kzł. to kupię FF od Pentaxa , ale z możliwościami 5 D Mark lll , czy D800 .Naiwny jestem , niech będzie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja się będę cieszył jak się system będzie rozwijał.
Jeżeli się to stanie za przyczyną tego korpusu (w sumie nie wiadomo jakiego bo mamy tylko model z drukarki 3d) i tych szkieł to świetnie.

Po prostu mam wrażenie że nie tą bramkę wubrali i może być zonk. Obym się mylił, ale własne zdanie chyba mogę mieć?

Moim zdaniem - za późno i w związku z tym nie to co potrzeba na dzień dzisiejszy. Rynek dslr jest już od dawna podzielony i ciężko będzie coś ugrać. W konwersje z CiN nie wierzę. To nie te czasy, że andi kupował P z zestawem limitedów z powodu rozmiarów tego zestawu. Teraz kupiłby bezlustrowca...

Dotychczas to był system dla hobbystów, ale premiera mega ciężkiego reporterskiego 70-200 zamiast przydatnych stałek trochę temu przeczy. Ale poczekamy-zobaczymy.

To, że tak będzie ta premiera wyglądała zakładałem już 1.5 roku temu - wiedziałem że nie będzie mnie stać na ewentualny FF od P.

[ Dodano: 2015-02-06, 06:29 ]
Btw - jak można zniechęcać swoją postawą na forum na którym poleca się d40, d90, d7000, d5000 czy co tam aktualnie jest u żółtków na topie w EL?

;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
opiszon napisał/a:
Btw - jak można zniechęcać swoją postawą na forum na którym poleca się d40, d90, d7000, d5000 czy co tam aktualnie jest u żółtków na topie w EL?


Przykład idzie z góry... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach