opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a czy ja komuś polecam Nikona ?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
A Pentaxa ktoś poleca?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja mam pentaksa. Mam dużo pentaksów :-) i polecam. Jestem mentalnie gotowy na pełną klatkę, system mam zbudowany od Pentaksa 110 przez 135, dslr, 645, aż po 67. Szklarnia czeka, tylko niestety od dawna wiem, że tak od razu sie na FF nie rzucę, bo taka zachcianka wydrenuje mi budżet przeznaczony na remont auta. Dlatego wydrenowałem się nieco na papiery do powiększeń.

A propos powiększeń - to takie coś, co pozwala pokazać zdjęcie bardziej realnie niż na monitorze. Fotografujących jest masa, kupujących sprzęt też miliony, a jak się okazuje odbitki robi bardzo niewiele osób. Wiecie dlaczego ciężko dostać ładne albumy na zdjęcia? Bo jest na to tak mało chętnych, że produkują prawie wyłącznie wzory z masową, kiczowatą papką. Temat przerabiam od roku co parę miesięcy kupując kilka sztuk. Naprawdę trudno znależć coś fajnego. Namawiam do tworzenia albumów rodzinnych. Wiem, zajmują więcej miesjca niż pliki na dysku, ale mają tę zaletę, że są tańsze niż te dyski i pozwalają obejrzeć kwintesencję, a nie 1000 pstryków z folderu.

Wracając do FF - bardzo się cieszę, że będzie. Mam nadzieję, że badania rynku były prowadzone gruntownie i sprzęt ten rzeczywiście powinien się pojawić. Wierzę, że odpowiedzialni za rozwój PentaRico wiedzą lepiej od nas co sie sprzeda i jakie będzie miało konsekwencje wizerunkowo-finansowe. Wiem, że sporo osób kupi pełnoklatkowy korpus i wiem, że bardzo wielu łudzi się dostaniem go za połowę ceny rynkowej w imię wyższych przesłanek. Nie ma co debatować - potrzebny czy nie. Każdy kolejny produkt jest potrzebny, skoro został na rynek wypuszczony. To, że nie zawsze cel jest jasny dla wszystkich (k-01, k-s1) nie oznacza, ze ma być pięćsetnym strzalem w kolano. Może niesłusznie, ale wydaje mi się, że budżetując nakłady na wdrożenie jakiegoś produktu wiedzą o konsekwencjach. To spore pieniądze. Wiedzą też o możliwoxiach produkcyjnych swoich fabryk, sieci dystrybucyjnej oraz aktualnej pozycji na rynku. Nawet z pokrojonego tortu można uszczknąć coś dka siebie, np. lukier czy inną polewę. Ważne, żeby nie zemdliła od słodkości.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref napisał/a:
Wracając do FF - bardzo się cieszę, że będzie. Mam nadzieję, że badania rynku były prowadzone gruntownie i sprzęt ten rzeczywiście powinien się pojawić. Wierzę, że odpowiedzialni za rozwój PentaRico wiedzą lepiej od nas co sie sprzeda i jakie będzie miało konsekwencje wizerunkowo-finansowe. Wiem, że sporo osób kupi pełnoklatkowy korpus i wiem, że bardzo wielu łudzi się dostaniem go za połowę ceny rynkowej w imię wyższych przesłanek. Nie ma co debatować - potrzebny czy nie. Każdy kolejny produkt jest potrzebny, skoro został na rynek wypuszczony. To, że nie zawsze cel jest jasny dla wszystkich (k-01, k-s1) nie oznacza, ze ma być pięćsetnym strzalem w kolano. Może niesłusznie, ale wydaje mi się, że budżetując nakłady na wdrożenie jakiegoś produktu wiedzą o konsekwencjach. To spore pieniądze. Wiedzą też o możliwoxiach produkcyjnych swoich fabryk, sieci dystrybucyjnej oraz aktualnej pozycji na rynku. Nawet z pokrojonego tortu można uszczknąć coś dka siebie, np. lukier czy inną polewę. Ważne, żeby nie zemdliła od słodkości.

chciałbym się pod tym fragmentem podpisać i wierzyć w to, że Ricoh będzie śmiało ale i sprawnie stąpał po tej trudnej ścieżce, ale już k-s1 i premiera k-s2 pokazują, że dział marketingu nie zawsze jest/będzie nieomylny

możliwe (i to byłoby logiczne), że w przypadku produktu takiego jak pierwszy cyfrowy ffdslr analiza była bardziej dogłębna, a po prostu z racji braków kadrowych do projektu "k-s1" skierowano stażystów i studentów, ale Wódz Wielki Niepokój gdzieś tam się pałęta na skraju obozu ;-)
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
a co jest nie tak z k-s2? jak go zobaczyłem to pomyślałem - fajny! kupowałbym :roll:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
FF jest naturalną konsekwencją istnienia systemu, który nie zamierza zwinąć żagli.
Bo nie tylko rzecz w tym, by przygarnąć nowe rzesze użytkowników (choć to rzecz ważna i możliwa poprzez innowacyjny wyścig z konkurencją), ale też i w tym, by nie stracić tych, którzy już są.
Bo dla tych, którzy albo mają dużo kasy do wydania, albo chcieliby się rozwinąć i pójść sprzętowo dalej , bez zaistnienia FF w "rodzimym" systemie zaistniałaby po prostu konieczność przejścia do innego systemu, który już to oferuje.

Czyli tutaj, MZ, wyjścia po prostu nie było. Być albo nie być.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no bo jest fajny
to k-s1 najwidoczniej miał jakiś problem ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
opiszon napisał/a:
ale już k-s1 i premiera k-s2 pokazują, że dział marketingu nie zawsze jest/będzie nieomylny


pewnie wiesz więcej od działu marketingu Ricoha - zazdroszczę
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wystarczy kojarzyć fakty - jeżeli pokazuje się następcę po pół roku, to coś poszło nie tak
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
a k-s1 jest już "discontinued"? może to jakaś unifikacja nazewnictwa i k-s2 to następca k-50? :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
myślisz że następca k-s1 będzie się nazywał k-s1.1 albo k-s1mkii ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cytat
wystarczy kojarzyć fakty - jeżeli pokazuje się następcę po pół roku, to coś poszło nie tak
To nie jest następca K-S1...
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
następcą k-s1 może być np. k-r1 albo coś w tym guście - literka jest kolejnym modelem a cyferka "stopniem zaawansowania" korpusu.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Ja wrócę do postów z początku tematu gdzie kilku forumowiczów bardzo zajarało się croppem matrycy dla kompatybilności z DA. Po co wydawać ok. 10 tyś PLN na FF żeby przycinać sobie matrycę dla paru szkieł?
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Żebyś z 70-200 przy reporterce miał " 105-300" :) Nikon też ma w swoich puszkach, a skoro to kwestia programowa to warto takie coś włożyć do puszki bo nic nie kosztuje.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
A co z tą całą plastyką obrazu na FF?
Robson napisał/a:
Nikon też ma w swoich puszkach, a skoro to kwestia programowa to warto takie coś włożyć do puszki bo nic nie kosztuje.

Nie pomyślałem o tym, swoją drogą pixeli jest pod dostatkiem
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
ejlot napisał/a:
A co z tą całą plastyką obrazu na FF?

zostanie przycięta do rozmiarów asp-c ;-)
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
seawolf688 napisał/a:
ejlot napisał/a:
A co z tą całą plastyką obrazu na FF?

zostanie przycięta do rozmiarów asp-c ;-)

Chyba jeszcze nie do końca obudziłem mimo dwóch kubków yerby, przecież to takie oczywiste :evilsmile: :-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Raczej nie będzie przycięta tylko uwypuklona. Skoro z 70-200 mamy 150-300 to z plastyki może powstać półgorej plastyki albo nawet SuperPlastyka.

A co do forum to dla mnie też jest to przykre, ale można na to spojrzeć inaczej. Nowi, którzy przychodzą się dowiedzieć dlaczego powinni wybrać pentaxa dowiedzą się przede wszystkim dlaczego go nie wybrać. Plus jest taki, że jeżeli mimo wszystko się zdecydują to będą bardzo zadowoleni.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Inaczej kropuje szeroki koniec a inaczej długi ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach