Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Pinus_, pięknie!
Ja nawet nie próbowałem :-)
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Super
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Coś kiepsko liczysz tą dyfrakcje. Założenie telekonwertera powoduje utratę światła o jedną działkę więc już na starcie jest F8. Sam obiektyw jest przymknięty tylko o dwie działki, do jego najlepszej ostrości. ISO największe z akceptowalnych bo statyw był z gatunku galaretowatych, tak jakby prawie wcale go nie było i czas musiał być dobrany prawie taki jak z ręki. Nie było absolutnie mowy o jakiś długich czasach naświetlania, niskim ISO i takich tam gwiezdnych ortodoksach. Pokaz swoje nocne, może czegoś nauczymy się od Ciebie.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
espresso napisał/a:
Efekt końcowy zaćmiony


Taki chyba miał być :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie cały czas występowało, mniejsze lub większe, zachmurzenie i nie było możliwe uzyskanie klarownego księżyca.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Czy ktoś z posiadaczy tego obiektywu może mi podesłać fotki polskiej instrukcji obsługi tego obiektywu
Będę bardzo wdzięczny za podesłanie mi zdjęć tej instrukcji
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Ja mam w pudełku tylko generyczną instrukcję do wszystkich obiektywów Pentax-a. Podejrzewam że polska nie istnieje. Angielska tutaj - https://www.manualslib.co...-6ed-Dc-Aw.html
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Angielską to mam
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Mam obiektyw z polskiej dystrybucji i instrukcja jest wyłącznie angielska.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
adi24-78 napisał/a:
Angielską to mam


https://deepl.com/ w dłoń i masz za parę minut polską. Tłumaczy o wiele lepiej niż Google Translate. A także jak słowo nie pasuje ma możliwość wybrania innych, lepiej pasujących do kontekstu.

Oczywiście biorąc do ręki wersję elektroniczną, np. z linka wyżej.

Było:

Cytat
Using the Quick-shift Focus System

On cameras that support this function, you can adjust the focus position by holding down the shutter release button halfway (or holding down the AF button) in autofocus mode and then turning the focusing ring.

QFS/A : After focusing with the autofocus, you can adjust the focus manually.

QFS/M : You can adjust the focus manually while the autofocus is operating.


Jest

Cytat
Korzystanie z systemu szybkiej zmiany ostrości

W aparatach obsługujących tę funkcję można regulować położenie ostrości, przytrzymując spustu migawki do połowy (lub przytrzymując przycisk AF) w trybie autofokusa, a następnie obrócić pierścień ustawiania ostrości. w trybie autofokusa, a następnie obracając pierścień ustawiania ostrości.

QFS/A : Po ustawieniu ostrości za pomocą autofokusa, można wyregulować ostrość ręcznie.

QFS/M : Możesz wyregulować ostrość ręcznie, gdy działa autofokus.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach