tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Pentaxowy TCx1,4 dogaduje się z Sigmą 100-300?
TCx1,4 używam z DA*300, a w środę dotrze do mnie sigma starszej wersji (bez DA) i zastanawiam się czy to zadziała
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
A czemu miałby nie? Ma HSM i wiertarkę, do tego wklęsłą soczewkę czyli podejdzie pod większość szkieł.
To może być najlepszy zestaw jeżeli chodzi o ~400mm w Pentaxie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tomszaf napisał/a:
Pentaxowy TCx1,4 dogaduje się z Sigmą 100-300?


A nie działa on tylko ze szkłami producenta?
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Potwierdzam że Sigma 100-300/4 bardzo dobrze współpracuje z Pentax DA TCx1,4
Zaskoczony jestem ale Sigma na 300mm jest ostrzejsza od DA*300, bez jak i z TC
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Takie odczucie odniosłem po wstępnym porównaniu zdjęć wykonanych w podobnych warunkach. Do tej pory używałem tylko DA*300 nie bawiąc się w testy i byłem zadowolony z wyników. Może potrzebna jest jednak jakaś mikroregulacja korpusu, a będzie jeszcze lepiej :) Muszę się temu przyjrzeć dokładniej.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomszaf napisał/a:
TCx1,4 używam z DA*300, a w środę dotrze do mnie sigma starszej wersji (bez DA) i zastanawiam się czy to zadziała

Rozumiem że z DA*300/4 używasz telekonwertera Sigmy 1,4x? Możesz napisać jak to połączenie działa? Będę wkrótce kupował DA*300 mm i myślę też o telekonwerterze do niego. Rozważam trzy, a nawet cztery opcje: HD Pentax 1,4x, Sigma 1,4x, Kenko 1,5x i Pentax 1,7 z AF. Mam już taki mętlik w głowie, że sam nie wiem co wybrać. :) Oczywiście pewnie najlepszy jest ten nowy Pentax, ale ta cena... Doradzicie? :)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso, Dzięki! Pewnie więc trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni.
Pozdrawiam
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba się spóźniłem, bo przy zgłoszeniu pojawiła się taka informacja: "Formularz Zakupy grupowe 2015 nie przyjmuje już odpowiedzi."
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można zamawiać do 16 listopada. Sprawdziłem przed momentem i formularz jest aktywny.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Marek napisał/a:
Rozważam trzy, a nawet cztery opcje: HD Pentax 1,4x, Sigma 1,4x, Kenko 1,5x i Pentax 1,7 z AF.

O ile DA300 nie ma głęboko osadzonej tylnej soczewki to nici ze współpracy z Sigmą. Ja bym do tego porównania dodał Tamrona x1.4. Dla mnie zdecydowanie najlepszy TC pod nasz bagnet do czasu wyjścia systemowego.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
W listopadowym Digital Camera Polska mamy test Pentaxa 150-450 ;)
wg magazynu 3 na 5 możliwych gwiazdek
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Ostatnio miałem okazję trzymać 150-450 w ręku. Ciężki skubaniec, aż żałuję, że nie miałem wtedy swojej eSki, żeby go podpiąć i w jakikolwiek sposób sprawdzić :( Ale może następnym razem się uda
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rzekłbym, że go nawet przewartościowali. Według Pentaxa to on nawet na jedną * nie zasługuje. ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Longer napisał/a:
W listopadowym Digital Camera Polska mamy test Pentaxa 150-450 ;)
wg magazynu 3 na 5 możliwych gwiazdek


Jak mi wpadnie w ręce to zobaczę, a pamiętasz może wady?
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
"Pentax wraca do gry"
O nowoczesnej konstrukcji tego obiektywu Pentaksa świadczy wyposażenie go w soczewki ED, napędzany silnikiem elektrycznym DCszybki system AF umożliwiający ręczne przeostrzanie, uszczelniona konstrukcja oraz powłoki HD
Stworzono go specjalnie jako obiektyw przeznaczony do użycia z nadal projektowaną pierwszą lustrzanką pełnoklatkową Pentaksa. O profesjonalnym przeznaczeniu tego modelu tego modelu świadczą cztery przyciski do sterowania AF umieszczone na tubusie.
OCENA
Szybkość ogniskowania obiektywu jest przeważnie imponująca, a pracę AF pozwala jeszcze przyspieszyć trójpozycyjny przełącznik zakresu ustawiania ostrości.
Jednakże w porównaniu z innymi prezentowanymi tutaj obiektywami, szkło wypada słabiej zarówno pod względem szybkości pracy AF, jak i ostrości obrazu.

Ostrość w centrum bardzo dobra ale przy krawędziach obraz miękki

Nieznaczna aberracja wzrasta powyżej 450 :D powyżej :D

zniekształcenie poduszkowate pozostaje na niskim poziomie w całym zakresie

Funkcje ****
Budowa ****
Jakość Obrazu ***
Cena/Jakość ***
Ocena Końcowa ***

Pentax jest udaną konstrukcją oferującą dość egzotyczne funkcje-niestety,jest nieco mniej ostry, do tego nie ma jeszcze na rynku żadnej pełnoklatkowej cyfrowej lustrzanki Pentaksa.


To tyle co napisali
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sami sobie zaprzeczają pisząc o pracy AF. A z tymi "dość egzotycznymi funkcjami" (których nie wymienili) to pojechali po bandzie. Fachowcy jak z koziej d...y klarnet. ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Niestety nabrałem przekonania, że jak ma być "długo" to nie z pentaksem. Szkoda bo przydałby się przyzwoity zum w przyzwoitej cenie . Nawet nie można liczyć na niezależnych producentów. Kopara mi opadła dzisiejszego ranka, gdy kolega wyskoczył ze swoją alfą i pięknym Tamronem 150-600 za 4000,00 złociszy. Nie wspomnę o obrazkach z tego obiektywu. Pogoniłem go z domu co mi będzie nerwy psuł.
Tak na szybko to zdjęcia z ok 400 mm były naprawdę bardzo dobre. W porównaniu do powyższej pentaksy cena + jakość zdjęć, stabilizacja i dodatkowe 150mm dają przewagę Tamronowi.
Jedyna wada to- nie ma na nasz bagnet ...i pozamiatane po prostu Tami jest tak dobry a taki do dupy :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
idzi napisał/a:
Szkoda bo przydałby się przyzwoity zum w przyzwoitej cenie .
A ten niby nie jest w przyzwoitej? Ostatnio niecałe $1700... :roll:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
To jest ok 6800 zł . Dla mnie amatora przyzwoitą cenę ma Tamron 150-600 i już niekoniecznie Sigma 50-500. Dodam ,że te 1700$ trzeba pomnożyć przez Vat jeśli ściągniemy ze stanów, bo to chyba hamerykańska cena. Pozytywne jest to ,że cena spada ale nie sądzę aby przebiła się przez dolną granicę ok 5000 tys zł bo pewnie tyle bym dał. Inna sprawa, że rozdzielczość tego szkła chyba nie zachwyca ale może się mylę. Wiem tylko , bo widziałem na własne oczy na co stać Tamrona. Gdyby można było go kupić z naszym bagnetem nie zastanawiałbym się ani chwili jak zastanawiam się nad wyborem pomiędzy T 70-200 a P 50-135.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
idzi napisał/a:
Inna sprawa, że rozdzielczość tego szkła chyba nie zachwyca ale może się mylę


Jakieś dowody w postaci testów?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach