x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
WaldekW napisał/a:
Ale na stronie Apollo nic nie znajduję.


A to nowość :evilsmile:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
WaldekW, a na profilu sprawdzałeś ?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Informacja powinna być na oficjalnej stronie firmy Apollo Electronics http://www.apollo.eu zresztą do tej strony prowadzi link z Optycznych.
Nie wiem o jaki "profil" chodzi.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Jak promocja to pewnie o ceownik ;)
Może Apollo/Optyczni się pomylili i chodziło o 3 letenią gwarancję która obowiązuje na wszystkie lustrzanki Pentaksa zakupione do 31 sierpnia ?
 
dalco  Dołączył: 03 Lip 2012
Trzyletnia gwarancja? Kupiłem w tym tygodniu K-50. Mam też trzy lata gwarancji? Nikt mi nic nie powiedział, a karta gw. opiewa na 2 lata. Mogę o szczegóły prosić?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Faktycznie mało sie tym chwalą , jak kupiłeś z polskiej dystrybucji to trzeba zgłosić i będzie 3 lata http://fotozakupy.pl/blog...entax-3lata.pdf
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Mertz napisał/a:
Pytanie więc ponawiam - da się toto powyłączać, bo jarmarcznie wygląda, że hej :(

Zgodnie ze stroną nr 30 w instrukcji http://www.ricoh-imaging..../KS2-OPM-PL.pdf zachowanie podświetlania jest ustawiane w menu Ustawienia nr 3 > Kontrolki > Inne kontrolki.

Czy jakiś posiadacz KS-2 może podać jakie są dostępne ustawienia dla tej opcji? :-)

[ Dodano: 2015-06-23, 15:14 ]
P.S. Z tego co widzę na Euro RTV AGD również gwarancja na trzy lata:
http://www.euro.com.pl/cm...bhtml?link=prod
 
dalco  Dołączył: 03 Lip 2012
Na stronie Apollo pisze, że okres promocji na dodatkową gwarancję zaczyna się 18 czerwca. Skąd ta różnica?
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
pojawiło się nowe Firmware v1.02 na Pentaxa K-S2
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
Wreszcie dzisiaj mogłem dotknąć i przymierzyć się do nowości. Zagościł na półce w EuroAGD w Skierniewicach, gdzie jeszcze niedawno jak zapytałem o Pentax,a, to uprzejmy "doradca" zapytał czy to coś z Canonów ... Dwie wersje kolorystyczne wystawili, czarno szaro pomarańczową i czarną ... Czarna jeszcze jak cię mogę, a kolorowa trąca gadżeciarstwem. Mimo śmiesznie małych rozmiarów, zaskakująco dobrze leży w łapkach, ale od razu rzucił mi się pod palce mankamencik, w postaci mniejszych niż dawniej pokręteł funkcyjnych, do tego z dziwna moletką, co z lekka zabija przyjemność operowania nimi. Na szyi miałem cały czas swego K-10D i różnice w ergonomii mocno dały znać. Szczerze mówiąc nie wiem czemu tej nowej matrycy i wszystkiego co z nią związane nie włożyli też do puszki o ergonomii znanej choćby z K-10, że o K-5 nie wspomnę ...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kapselleek napisał/a:
Wreszcie dzisiaj mogłem dotknąć i przymierzyć się do nowości.


Czyli zakupiłeś czy przymierzasz się dopiero? ;)
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
x4rd napisał/a:
kapselleek napisał/a:
Wreszcie dzisiaj mogłem dotknąć i przymierzyć się do nowości.


Czyli zakupiłeś czy przymierzasz się dopiero? ;)


Podjąłem w każdym razie decyzję ... K-50 wezmę, bo różnica w cenie nie rekompensuje tego co niby więcej można dostać ... Chyba że jakiś używany z lekka K-5II się napatoczy w rozsądnych pieniądzach ...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
kapselleek napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wiem czemu tej nowej matrycy i wszystkiego co z nią związane nie włożyli też do puszki o ergonomii znanej choćby z K-10, że o K-5 nie wspomnę ...
Bo do tej puszki włożyli ciut lepszą, 24-megapikselową.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Firmware 1.10 stabilność podnosi i coś tam jeszcze wnosi.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Też powoli skłaniam się do kupna nowego aparatu. Patrząc na zdjęcia z kolejnych modeli mam wrażenie, że tak do K-50 są one mniej lub bardziej lepsze od mojej zasłużonej kadyszki. Natomiast tak od K5, KS-1 te zdjęcia są ...inne. Mniej szumią, mają większą dynamikę i więcej szczegółów. Tak jakby zmieniło się podejście do "produkcji" samego obrazu przez matrycę i aparat. Pozostałe nowinki to tylko mniej lub bardziej potrzebne dodatki i udogodnienia. W tej chwili rozważam zakup KS-2, który wydaje się być optymalny jeżeli chodzi o stosunek możliwości do ceny, a którego cena (mam nadzieje) jeszcze trochę spadnie.
 
miko  Dołączył: 06 Sie 2015
Po sześciu latach użytkowania K-200D, pomyślałem że czas na zmianę i od około tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem K-S2.
Różnice jakie zauważyłem zaraz po zakupie:
-AF: Zupełnie inny dźwięk silniczka, znacznie szybciej ostrzy
-Migawka: Również jak w przypadku AF, inny dźwięk, taki bardziej 'solidny'
-Aparat przed zrobieniem zdjęcia nie zastanawia się tyle co K-200D, tylko po prostu od razu robi zdjęcie, po prostu jest bardzo szybki.

Jedyne co na razie zauważyłem z minusów K-S2:
-Brak AF podczas filmowania. Łapie ostrość przed rozpoczęciem filmowania i tyle.
-Nie można ustawić ISO jak ekranik jest schowany (po przez wizjer).
-Nie chciał się połączyć się po przez NFC z telefonem. Po wgraniu firmware do 1.10 (weszło akurat w dniu kiedy dostałem aparat :)) jest lepiej ale też nie zawsze chce się połączyć (Xperia Z2).

Jeszcze jedno pytanie. Czy ten aparat ma maksymalny czas naświetlania 30 sekund, czy zależy to od obiektywu? Wg. specyfikacji np. K-30 też ma 30 sekund, ale widziałem na facebooku marki Ricoh i tam ktoś K-30 zrobił zdjęcie gwiazd czasem 90 sekund... Jak to jest? :)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
A jak współpraca z "niefirmowymi" obiektywami i lampką?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
miko napisał/a:
zdjęcie gwiazd czasem 90 sekund... Jak to jest?


Zdjęcie robione na czasie "B" po prostu ;-) programowo możesz wybrać max 30s.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
miko napisał/a:
-Aparat przed zrobieniem zdjęcia nie zastanawia się tyle co K-200D, tylko po prostu od razu robi zdjęcie, po prostu jest bardzo szybki.
Przez lata miałem K200D, który nad niczym nie myślał - no, chyba że nad wyostrzeniem w parze z FA50/1.4 w ciemnej piwnicy ;-)

Seele - nadal masz FZ5? Moja pierwsza cyfrówka :-D
 
miko  Dołączył: 06 Sie 2015
Więc tak:
Współpraca z obiektywami jak już pisałem, bardzo szybko ostrzy i że tak powiem, wie jak. K200D czasami się gubił, K-S2 jest bardziej stanowczy :)
Z lampą jeszcze nie robiłem zdjęć, ale podejrzewam, że będzie jak z poprzednikiem, bo w końcu to 'manual'.

Fenol, możesz mi wyjaśnić co to jest ten czas B, bo nie mogę tego zrozumieć :) Czy to jest jakieś ustawienie, co jeszcze wydłuża czas naświetlania? Gdzie go szukać? - Proszę się nie śmiać ;)

cube007, weź do ręki K-S2 to zrozumiesz o co mi chodzi :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach