M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jak jest jeszcze wybór no to super. Myślałem, że nie ma już i wraz z przejściem na 6 trzeba plan taryfowy kupić.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Wczoraj zaktualizowałem do najnowszego CC - Wam też jakby ciut szybciej chodzi?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na Nikoniarzach wspominają, żę chodzi ciut szybciej, ale dłużej eksportuje pliki i ma tendencje do znikania masek. Prócz tego pędzle korekty pracują wolniej.
Czyli typowe błędy wieku dziecięcego.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Jak zwykle czekam na kolejną wersję czyli 6.1
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michu napisał/a:
Prócz tego pędzle korekty pracują wolniej.
Ciekawe, bo ja czytałem wszędzie, że akurat pędzle chodzą szybciej... :-)
Czyli klasycznie - YMMV...
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
M.K napisał/a:
lr nigdy nie robił czegoś takiego


Miał też inny sposób aktywacji : podawałeś nr i po krzyku...

Teraz trzeba mieć konto w Adobe ...

Idą widać w jednolity sposób walki z piractwem dla wszystkich programów (wątpliwy zresztą technicznie), PS ma tak już od roku...

S.

[ Dodano: 2015-04-23, 22:06 ]
hitman1986,

A ja dla odmiany odniosłem wrażenie, że chodzi wolniej od 5.7.1.

Czekamy na v.6.0.1 co najmniej ;-)

S.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ja ciągle na wersji 4.4, którą i tak rzadko używam. Piątka nie miała dla mnie nic potrzebnego. Ale ponieważ ta faktycznie może być "ostatnia", to się pewnie i tak za jakiś czas skuszę na upgrade...

Z drugiej strony jak na razie jestem całkiem zadowolony z niedawnej przesiadki na Capture One Pro i jeśli Adobe swoje podejście utrzyma, to pewnie C1 stanie się moją główną wołarką (trzymam kciuki, aby na rynku pozostało).
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
http://www.amazon.co.uk/A...rds=lightroom+6
59,09£ i zastanawiam się nad update mojej 3,6 bo żaden abonament nie wchodzi w rachubę a update do 6 na Win brak.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
fanmario napisał/a:
a update do 6 na Win brak.
https://www.adobe.com/pl/products/catalog/software._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_mostpopular_pl.html?promoid=KLXMI
Klikasz kupuj i tam masz do wyboru uaktualnienie nawet z LR1.

[ Dodano: 2015-04-25, 20:49 ]
Jak wygląda u was zużycie pamięci LR6? Mi w porywach potrafi dochodzić do 7-8GB (Commit size) i wtedy muszę go wyłączyć, bo dalsza praca na komputerze jest właściwie niemożliwa. Szczególnie dzieje się tak po operacji ponownego odczytania metadanych z wielu plików
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No wygląda na to,

że jest deko wolniejszy jednak od wcześniejszych wersji.

Mam 16 GB, system na SSD, ale i tak to widać ...

Być może poprawią to w następnym updacie.

S.
 

Darthproof  Dołączył: 01 Mar 2015
Również potwierdzam że jest wolniejszy ;/ Obróbka RAW-ów to katorga jak na razie...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przyspieszenie szóstki wynika w dużej mierze ze wsparcia GPU.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Gdyby udało się im (Adobe) połączyć jakość LR i piorunującą szybkość (niestety po "Corelowemu" niedorobionego) AfterShota Pro 2, byłoby idealnie. Też zauważyłem, że LR ma dość nieprzewidywalne zapotrzebowanie na pamięć operacyjną. Czasem, jak pisał wyżej LDevil, potrafi "pojechać" z użyciem absurdalnie i potem nie zwalniać zasobów, "zatykając" całkiem porządny komputer...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Darthproof, sycamor, ustawcie sobie, żeby LR korzystał z GPU zewnętrznego, a nie procesorowego. Wtedy podobno wyraźnie przyspiesza i jest szybszy niż poprzednie wersje.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

mam to włączone, ale i tak na moje oko jest wolniej, jak w wersji 5.7.1 .

Już tak bywało, że nowa wersja była wolniejsza od poprzedniej, po jakimś czasie Adobe wypuszczało update i było lepiej.

Poczekamy...

S.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Testuję nową wersję (w porównaniu z 4.4) i w Mieście Cudów póki co takie wnioski:

Pod względem szybkości działania - póki co trudno powiedzieć, tzn. raczej póki co na plus wg mnie, ale zapowiadali, że będzie to znacznie usprawnione. Póki co rozczarowanie.

Z racji, że robię spacery wirtualne w ramach programu google, najbardziej ciekawiło mnie jak będą działać dwie w sumie najważniejsze nowe funkcje w programie i obie byłyby dla mnie bardzo przydatne, czyli HDR i panoramy.

HDR. W zasadzie ok - szybko, sprawnie, bezproblemowo ..... jednakże mam nieodparte wrażenie, że zbliżony efekt mogę uzyskać przez machanie suwakami na pojedynczym zdjęciu. No może oprócz tego, że przy opcji HDR dość sprawnie usuwa "duchy" - tutaj faktycznie być może warto złożyć HDRa choćby dla tej opcji. Ale, gdy duchów brak .... różnic wielkich nie widzę. Szału nie ma

PANORAMA. Przyznam szczerze, że zawsze zdawało mi się, że Lightroom jest programem przeznaczonym głównie dla zawodowych fotografów. Opcja PANORAMA w Lightroom 6/CC przeznaczona jest natomiast dla dzieci. No przepraszam - to jest kompletnie nie używalne, tzn. w zasadzie żadnej kontroli nie ma, gdy panorama jest źle złożona. Po prostu źle złoży i .... co? Nic z tym nie można zrobić, poprawić. Prócz tego tak to łączy i tak przycina, że nie da się z tego złożyć pełnej sferycznej panoramy 360x180, czyli takie jaką należy wykonać w ramach programów google (biznesowego i niezbiznesowego Google View). Totalna poracha

Rozpoznawanie twarzy. Nawet nie próbowałem.

No i co? Koniec nowych opcji? I to ma być nowa wersja? :shock:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
sołtys napisał/a:
No i co? Koniec nowych opcji? I to ma być nowa wersja? :shock:
Coś widzę że jedyną korzyścią nowej wersji będzie obsługa nowych modeli aparatów. :lol:
 

Darthproof  Dołączył: 01 Mar 2015
hitman1986 napisał/a:
Darthproof, sycamor, ustawcie sobie, żeby LR korzystał z GPU zewnętrznego, a nie procesorowego. Wtedy podobno wyraźnie przyspiesza i jest szybszy niż poprzednie wersje.

Obsługa GPU jest domyślnie włączona. Sprzęt mam myślę że spoko: i5, 8GB ram, GT750.
Czyli wygląda że optymalizacja jest na razie kiepska... A szkoda...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tak oglądam i czytam, i dochodzę pomału do wniosku, że chyba z zakupem upgrade do "6" się wstrzymam. Jakoś zachwytów wśród starych wyjadaczy nigdzie nie widzę, LR traktuję jako fajną "wywoływarkę", a nie kombajn do panoram, robienia albumów, itp. ważnych rzeczy... Ta opiewana akceleracja GPU chyba jakoś szału nie robi, a w dodatku zapowiedź, że ta "6" to taka ostatnia stacja bez dalszego rozwoju (o ile to prawda i oficjalne stanowisko Adobe), też mnie jakoś nie przekonuje. I tak po ewentualnej wymianie puszki nic mi z tej wersji nie przyjdzie. Wrażenie mam takie, że po prostu postanowili tą wersją wymusić tylko zmianę sposobu licencjonowania... Może czas na zmiany? :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z optymalizacją GPU bywa różnie - czasami pomaga (!) wyłączenie tej funkcji, czasami aktualizacja sterowników karty graficznej.
Jeżeli dysponujesz (i zamierzasz w przyszłości) korpusem Pentaksa, to nie musisz się martwić o aktualizację - natywne pliki DNG rozwiązują sprawę.

Osobiście z całą pewnością zamierzam zainwestować w aktualizację do 6, pomimo tego, że z czwórki jestem zadowolony. Podejrzewam, że w raz z kolejnymi aktualizacjami poprawią optymalizację GPU, kusi możliwość korekty pędzlem filtrów połówkowych, przenoszenia ustawień pędzli pomiędzy plikami. Żałuję jedynie, że nie dodano chociaż namiastki warstw dopasowania, nie rozbudowano narzędzi korekty kolorystycznej i nie dano wyboru densytometru: wartości liczbowe a procentowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach