unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
po ostatniej aktualizacji 6.5 mam problem z soft proofing wogóle mi się nie wyświetla okienko pod historiogramem z możliwością zmiany profila ICC po zaznaczeniu haczykiem czy wy tez tak macie ??
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
x4rd napisał/a:
harys mi nawet po odinstalowaniu 5 i zainstalowaniu 6 wszystko było jak wcześniej. DiMarco link genialny - wszystko poszło ok!


Cieszę się :-D
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No to przyszli użytkownicy K-1 mają dodatkowy (mały) powód do radości.
Jest Lightroom 6.5.1 / CC 2015.5.1. Obsługuje już K-1 i poprawia kilka drobiazgów.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Możesz jakis link podrzucić na stronie adobe pokazują mi się jedynie aktualizacje do Lr5
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Dzięki :-B

[ Dodano: 2016-04-30, 01:11 ]
Kurcze.... po aktualizacji zniknęły mi wszystkie profile szkieł Pentaxa :( . Jak wchodzę w Lens Corrections - Lens profile - i otwieram zakładkę "Make" .... nie ma Pentax-a :evil:
Przed aktualizacją był.... Na dole pojawia się informacja "nie można zlokalizować zgodnego profilu automatycznie" ......
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Najgorsze że nie mam pojęcia jak je ściągnąć :(
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jeżeli komputer / system nie jest w stanie rozkładu, to pierwszym sensownym krokiem jest dezinstalacja Lr i ponowna instalacja wersji bazowej (w przypadku najnowszej wersji "perpetual" instalujemy 6.0). Link do pobrania pełnej instalacji jest na koncie użytkownika Adobe. Potem wybranie aktualizacji pobiera i instaluje od razu najnowszą wersję. Sam to ćwiczyłem 4 dni temu po reinstalacji systemu. Działa bez najmniejszych problemów. Oczywiście reinstalacja Lr nie powoduje utraty katalogu (bazy danych). Jednak kopię zawsze robię w takich razach... ;-)
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
Nie mogę sobie poradzić ze spolszczeniem w wersji 6, może jakieś wskazówki?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Lepiej odpuść sobie spolszczenie różne krzaki z czasem wychodzą,
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
unbreakable napisał/a:
Lepiej odpuść sobie spolszczenie różne krzaki z czasem wychodzą,

Miałem w starszej wersji i było wszystko OK
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
DO lr 6.0 działa jeszcze to wcześniejsze (5.7.1):
http://www.roberturbanski.pl/lightroom-po-polsku/

Powyżej 6.0 już niekoniecznie. Mam 6.4 i nie działa, a chyba nic nowszego (jeszcze) nie ma :-/ .
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
komtur napisał/a:
Ale, swoją drogą, nowego AfterShotaPro obejrzeć może warto...


Myślę, że warto. Ja używam obecnie After Shot 2.0 (nie "Pro"). Przesiadłem się, jak mi LR4 przestał widzieć PEF (mam K-3) i musiałem dopłacić za LR6.
Przed zakupem pomarudziłem trochę na czatach hinduskim hotlinie, czy to warto samego PSP 8, czy razem z AfterShot i zrobili mi promocyjną cenę na komplet :).

AfterShot pracuje na warstwach. Wersja Pro ma bardzo zbliżony zestaw do LR. A wersja 3.0 wg producenta jest zdecydowanie szybsza, niż LR6. Wersja 2.0 niestety nie ;).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przemomir, a dlaczego nie ustawiłeś sobie w aparacie formatu pliku DNG?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
DNG śmierdzi starymi skarpetami.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
przemomir napisał/a:
komtur napisał/a:
Ale, swoją drogą, nowego AfterShotaPro obejrzeć może warto...

Myślę, że warto. Ja używam obecnie After Shot 2.0 (nie "Pro"). Przesiadłem się, jak mi LR4 przestał widzieć PEF (mam K-3) i musiałem dopłacić za LR6.


Obejrzałem AfterShot-a Pro 3. Niestety wrażenia takie jak dawniej. Używałem przez pewien czas poprzedniej wersji i drażniło mnie to i owo (pisałem kiedyś o tym na forum). W wersji 3 wciąż miałem problemy z profilami obiektywów (korekcja zniekształceń, aberracji dla części obiektywów w ogóle nie działa - jak dawniej, mimo że optyka popularna dość), odzyskiwanie prześwietleń trochę lepsze, ale do Lr 6.x (i 5.x) jeżeli chodzi o jakość obrazka, zwłaszcza wymagającego mocniejszego "pomiętoszenia", to wciąż droga daleka. Jedyne, co robi wrażenie, to rzeczywiście szybkość. Chociaż w trakcie normalniej pracy w Lr też nie zauważam żadnych szczególnych opóźnień, a hurtowy eksport w Lr mnie nie ma szans rozdrażnić, bo rzadko kiedy jednocześnie eksportuję więcej niż 20 zdjęć ;-)
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
Michu napisał/a:
dlaczego nie ustawiłeś sobie w aparacie formatu pliku DNG?


Ustawiłem, ale jak czyta DNG, to nie umie sobie przeczytać "osadzonych" ustawień - kolory, ostrości itp.
Dla K-7 jeszcze działało. Dla K-3 DNG nie widziało danych z aparatu i dawało domyślne LR.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale tego Lr nigdy nie potrafił czytać. Osadzone ustawienia czytają tylko i wyłącznie "firmowe" wywoływarki dostarczane przez producenta wraz z aparatem. I dotyczy to zarówno plików DNG jak i PEF.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W zakładce Camera Calibration można wybrać profil osadzony w rawie, chyba właśnie w PEF, ale nie jestem pewien. Może o to chodzi?

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bakulik, "osadzony" jest tylko ten pierwszy... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach