wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Cytat
przenoszenia ustawień pędzli pomiędzy plikami


możesz mi to wytłumaczyć?

Też własnie czekałem na funkcję pędzla dla gradientów i tych kółeczek :mrgreen:
Szczególnie odejmowanie pędzlem miejsc których nie potrzebujemy przyciemniać (np. krawędzi gór itp.) Jeśli chodzi o szybkość to ciężko mi się wypowiedzieć bo mam zwykły dysk ale na dniach będę miał ssd na msata więc pewnie przyspieszy.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
A ja się muszę poważnie zastanowić nad LR6 ponieważ jest on dla mnie nie tylko wywoływarką ale też programem do katalogowania. Jednak funkcji katalogowania jeszcze nie używam zbyt intensywnie ale planowałem opisać słowami kluczowymi wszystkie swoje zdjęcia. I teraz muszę się poważnie zastanowić czy to ma sens. :-/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
wariat133 napisał/a:
możesz mi to wytłumaczyć?
Na przykładzie ACRa.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Zapytam bo Wy wiecie wszystko. Czy możliwe jest używanie Planu fotograficznego Creative Cloud na dwóch komputerach? Ja używam komputera stacjonarnego i Lightrooma, moja dziewczyna laptopa i Photoshopa więc gdyby była taka możliwość wszyscy byliby zadowoleni.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
A czy jest jakiś program potrafiący zaimportować bibliotekę Lightrooma? Darktable?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Michu napisał/a:
Osobiście z całą pewnością zamierzam zainwestować w aktualizację do 6

Twój głos przeważył. Kupiłem upgrade do "6".
W moim przypadku jest, póki co, dobrze. Moduł Develop działa kilka razy szybciej, niż dotąd :shock: Reakcja na wszelkie suwaczki jest w końcu taka jak powinna być, bo całkowicie w czasie rzeczywistym. Delikatne zacięcia mam tylko w sekcji "szumowej", ale też jest szybko. Widać ta optymalizacja GPU u mnie akurat działa. Konwersja katalogu odbyła się też bez problemu. LR zaktualizował się praktycznie od razu do 6.0.1.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A możesz napisać jak silnego masz kompa? I czy aktualizowałeś sterowniki karty graficznej?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Akurat ten (komputer) jest niewybitny jak na dzisiejsze czasy - Core2 Quad Q9550, 6 GB RAM, Nvidia 9600GT (czyli staroć) i ostatnie sterowniki do tej karty pod Windows 8.1 (341.44). Jak pisałem, włączenie akceleracji GPU powoduje znaczny wzrost wydajności modułu Develop. Ogólnie LR 6.0.1 pracuje na nim bardzo fajnie.

Za niedługi czas planuję przenieść instalację na inny (nowy) komputer. Zobaczymy - oby się nie pogorszyło ;-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Dzięki za info o 6.0.1.

Mam powyłączane updaty, więc nie wiedziałem, że jest.

Co do wydajności, to być może w starszym sprzęcie bardziej jest widoczna akceleracja po włączeniu GPU, ale w nowym raczej ciągle mam wrażenie, że v.6 jest wolniejsza mimo wszystko od 5.7.1 (testowana na tym samym sprzęcie).

S.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Może tak być, że ta świeża wersja nie "ogarnia" jeszcze wielu konfiguracji. W przypadku komputerów "windowsowych" jest koszmarna liczba kombinacji procesor / chipset / GPU... A że z obsługą GPU dopiero zaczęli w LR, to jeszcze nie do końca stabilnie im ten wzrost wydajności wyszedł... Poczekamy, zobaczymy.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Enzo napisał/a:
Zapytam bo Wy wiecie wszystko. Czy możliwe jest używanie Planu fotograficznego Creative Cloud na dwóch komputerach?


Można zainstalowac na dwóch komputerach.
Nie można na trzech - jeśli nastąpi instalacja na trzecim komputerze, Adobe grzecznie poprosi o zdeaktywowanie jednego na którymś z komputerów.
Nie można używać (nie da się) programów jednocześnie na dwóch komputerach.

Jest to punkt 2.1.3. licencji
kto zakupił, odznaczył, że... przeczytał :)

licencja, od strony 327

Niestety, jeśli maszyny mają inne systemy operacyjne, na każdy system trzeba mieć osobną licencję (WIndows - OSX)

Niestety jest wiele "głoopich" zapisów: 2.2.3.:
Klient nie ma prawa zezwalać innym osobom na używanie Oprogramowania zamiast Klienta.

A najgłupszy jest taki że produkt z "chmurą" w nazwie, jest "przywiązany do maszyny... :/
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
A czy ta wersja "chmurowa" będzie działać bez internetu? Da się ją uruchomić i pracować na niej?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak. W wersji chmurowej musisz tylko raz na miesiąc podłączyć kompa do netu, by potwierdzić subskrypcję.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
romeck, dziękuję za wyjaśnienie :-B Dziś zakupię subskrypcję. BTW Photoshop na laptopie będzie działał pod Ubuntu 8-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Michu napisał/a:
Tak. W wersji chmurowej musisz tylko raz na miesiąc podłączyć kompa do netu, by potwierdzić subskrypcję.
Czyli dobrze rozumiem że wersja chmurowa różni się od zwykłej tylko licencjonowaniem? W takim razie taki LR może będzie używalny. :roll:

Na tą chwilę pewnie kupię upgrade do zwykłego LR6 a potem się zobaczy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie tylko. Wersja Cloud otrzymuje natychmiast wszelkie uaktualnienia, nie musisz kupować nowych wersji - to wszystko masz w abonamencie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Michu napisał/a:
Nie tylko. Wersja Cloud otrzymuje natychmiast wszelkie uaktualnienia, nie musisz kupować nowych wersji - to wszystko masz w abonamencie.
Ale abonament jest limitowany czasowo a taka normalna wersja nie. No i abonament wyjdzie raczej drożej. Muszę to jeszcze przeliczyć.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
ZbyszekB napisał/a:
No i abonament wyjdzie raczej drożej.

Zwłaszcza, że chyba nie da się kupić "abonamentu" na samego LR. Najtańszy wariant (jeśli mi się nie pokićkało), to LR + PS... Może zrobią pojedynczą aplikację LR CC? (wątpię) W sumie teraz, za zestaw LR + PS rocznie (przy płatności za rok z góry) wychodzi mniej więcej tyle, co coroczny upgrade LR + PS Elements... Za rok, o ile utrzymają ceny - pomyślimy. Albo trzeba będzie się przenieść na łono jakiegoś DxO ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tylko że DXO w sposób znaczny odstaje od Lr czy C1. Testy porównawcze są w sieci.
A i sam C1 powolutku zmierza w stronę abonamentu. Podobnie zresztą jak Windows. Za parę lat to będzie standard.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Michu napisał/a:
Tylko że DXO w sposób znaczny odstaje od Lr czy C1.

To wiem... W DXO naprawdę fajne jest tylko to, że dużo lepiej niż LR (przynajmniej u mnie) radzi sobie z korekcją wad optycznych i winietowania - w tym sensie, że o wiele dokładniej działają profile aparat - obiektyw. No i to ich odszumianie "premium" czy jak mu tam, też jest naprawdę świetne. Ale poza tym - rzeczywiście do LR przynajmniej, to dość daleko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach