romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Ja kupiłem ponad rok temu za 9,90 euro/miesiąc, ku zdziwieniu memu, przekroczenie drugiego roku nie spowodowało "apgrajdu" ceny :)

Co do porównania ceny "standalone" do "cloud":
wychodzi na jedno (mniej-więcej), a dyskusje typu "Mam Lr4 i nie czyta mi...." mnie nie dotyczą.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Nowe wieści z Czarnego Boru (dobre ;-) ):

Po 6.0.1. mamy kolejną poprawkę LR CC/6 - tym razem to "june update" ~180 MB.
Widzę nowe profile aparatów i obiektywów (w tym pentaksowe) i jakieś poprawki samego LR.
Poprawili w końcu problem niedokładnej korekty winietowania (i może dystorsji) Sigmy 17-70 C.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
[quote="LDevil"]https://www.adobe.com/pl/products/catalog/software._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_mostpopular_pl.html?promoid=KLXMI
Klikasz kupuj i tam masz do wyboru uaktualnienie nawet z LR1. [/guote]

Dawno tu nie zaglądałem...
Palcem wskażesz mi uaktualnienie do LR6 bez chmury i abonamentu?
Ślepy jestem :(
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W zacytowanym linku klikasz słowo Kup obok Ligtrooma i wybierasz wersję pełną lub uaktualnienie. Ewentualnie zajrzyj na https://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-PL&event=displayProduct&categoryPath=/Applications/PhotoshopLightroom
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
bakulik napisał/a:
W zacytowanym linku klikasz słowo Kup obok Ligtrooma i wybierasz wersję pełną lub uaktualnienie. Ewentualnie zajrzyj na https://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-PL&event=displayProduct&categoryPath=/Applications/PhotoshopLightroom

THX :)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Jaka jest obecnie wersja LR6 6.0 czy 6.1?
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
ZbyszekB napisał/a:
Jaka jest obecnie wersja LR6 6.0 czy 6.1?

Pytać (czytać) u źródła!
Pierwsze zdanie......

=
Dla Pentaxa dodano m.in. wsparcie dla K-S2 oraz K-3II
ale - na razie - bez wsparcia dla HDR i PSR (Pixel Shift Resolution)
oraz trzech obiektywów HD: 18-50 oraz 150-400

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
6.1
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
plwk napisał/a:
6.1

Tyle tylko, że inaczej niż dawniej (5.x na przykład), do pobrania jako instalator jest 6.0, który potem robi sobie dość pokaźny rozmiarowo upgrade. Dawniej można było pobrać bezpośrednio najnowszą wersję.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Dzięki za informacje. Dla mnie to źródło czyli strona Adobe jest mocno nieczytelna i nie chodzi o język. Druga sprawa to widzę że nie można kupić wersji upgrade normalnie w dowolnym sklepie tam gdzie BOXa ale tylko i wyłącznie w sklepie internetowym Adobe. :-x

Nie podoba mi się to w jakim kierunku idzie Adobe. Możliwe że LR6 będzie ostatnią wersją LR jaką kupię.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie chyba, tylko na pewno - to ostatnia wersja "pudełkowa". Dalej to już tylko subskrypcja i trend ów dotyczy powoli każdego producenta...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Boxa nie dostaniesz.
Rok temu kupowałem sobie w pracy Fotoszopę - mam tylko instalkę na dysku

Tyle że to mi nie przeszkadza :-)
Co innego subskrypcja
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
Boxa nie dostaniesz.
Rok temu kupowałem sobie w pracy Fotoszopę - mam tylko instalkę na dysku

Pudełko w zasadzie tylko zajmuje miejsce :-) Mam takich pudełek kilka w szafie i jakoś nigdy do nich nie zaglądałem. Zakup "wiecznej" licencji na LR 6 był możliwy już bez pudełka. I dobrze, ale Adobe zadbało jednak o "ukrycie" takiej możliwości, a wszelkie domyślne drogi prowadziły do wersji subskrypcyjnej. Pewnie w przyszłości możliwość zakupu wersji tradycyjnej w ogóle zniknie. Swoją drogą - dotąd jakoś nie nie ustaliłem czy można sobie kupić subskrypcję tylko na LR, czy wyłącznie w pakiecie z Photoshopem... Widzę tylko ten "pakiet dla fotografów" - PS+LR za 12,29 euro miesięcznie.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
ZbyszekB napisał/a:
Dzięki za informacje. Dla mnie to źródło czyli strona Adobe jest mocno nieczytelna i nie chodzi o język.

Bo szuka się odpowiedzi inaczej, przez google.com, wpisawszy:

site:adobe.com lightrom 6.1

i wyskakuje, że jest taka liczba przy Lr
:)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

od przedwczoraj jest uaktualnienie do v.6.1.1.

Dodano m.in. obsługę w K-3 II Pixel Shift Resolution

By pobrać wystarczy dla posiadaczy v.6 (wcześniejszych pewnie też ;-) ) kliknąć w Help/Updates

S.
 
Crimson  Dołączył: 04 Lip 2012
Jak u Was wygląda sprawa użycia GPU po aktualizacji do Windowsa 10. U mnie przestał korzystać z GPU (na 8.1 używał) a aktualizacji karty graficznej na razie nie widzę.
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
nie polecam aktualizacji sterowników kart graficznych AMD Radeon.

https://forums.adobe.com/message/7790516
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No to mamy kolejne uaktualnienie LR CC/6: October 2015
"Klocek" nieco ponad 200 MB... To teraz wersja 6.2 ;-)

[ Dodano: 2015-10-12, 22:21 ]
I znów kolejna poprawka dl LR CC/6 - znów October 2015...
Znów spore (podobne rozmiary jak poprzednio) - uzyskujemy odpowiednio wersję 6.2.1 / 2015.2.1
Chyba coś poważnie pokręcili w tej poprzedniej - na forum LR było sporo narzekań.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Import gra ze mną w grę:
Zeskanowałem film do folderu "Jeden aparat" - chcę by zsynchronizował mi folder.


Klikam więc "synchronizuj" i program informuje mnie:



Pomóżcie bo jak to mówią w okolicznym Cieszynie - dostanym szału. Że o wysłaniu zdjęć do jednego aparatu nie wspomnę. Próbowałem już zmienić nazwy plików - bez rezultatu.

Edyta:
Jak każdy idealny klient sam znalazłem rozwiązanie. Importowałem folder. W poprzednich wersjach Lightrooma można to było zrobić również poprzez synchronizację ale wiadomo - postęp.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Kolejna wersja: CC 2015.3 / 6.3
Przede wszystkim powrócił "stary" moduł importu, dodali nowe profile i poprawili kilka błędów. No i profile "naszych" obiektywów:
Super-Takumar 28mm f/3.5 M42
Super-Takumar 50mm f/1.4 M42
SIGMA 18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM C014

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach