olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Właśnie pobieram. Nowy moduł importu mi w sumie nie przeszkadzał i nawet się do niego już przyzwyczaiłem. Ps też ma jakieś uaktualnienie.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
A czy ktoś wie jak można kupić LR6 upgrade? Na stronie Adobe link nie działa. Można to kupić inaczej niż przez stronę Adobe?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tylko przez stronę Adobe...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
ZbyszekB napisał/a:
A czy ktoś wie jak można kupić LR6 upgrade? Na stronie Adobe link nie działa.

Da się kupić, ale ukryli tę opcję nieco, żeby zapisanie się do CC było łatwiejsze. ;-)
Adobe -> Menu -> Wszystkie produkty i mamy https://www.adobe.com/pl/...l?promoid=KLXMI Potem tylko klikasz odpowiedni guzik „Kup” i voila.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak to nie działa ? Przed chwilą sprawdzałem i jest ok. Po decyzji kupna klikasz obok linku pełna wersja i pojawia się link do upgrade. Aktualna cena: 76,26 ojro. Pzdr.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Lightroom aktualna wersja 6.3
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
unbreakable napisał/a:
Lightroom aktualna wersja 6.3
6.3 jest już od ponad miesiąca.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
ma może ktoś dobre spolszczenie, poprosiłbym o jakiegoś linka
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A robiłeś test z wersją od 5? Często gęsto działa...
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
miałem 2 spolszczenia dla 6 jedno dobrze dzialało ale z 6.3 już nie bardzo drugie już psuło program. W ENG też da się pracować można się przyzwyczaić.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Zastanawiam się czy się nie wrąbałem. Przez help\updates... w Lightroom 6 pobrałem aktualizacje CC 2015.3 i obecnie przy uruchomieniu wyskakuje mi okno że mam licencje trial - mimo że aktualkę pobierałem z poziomu pudełkowej wersji Lr 6. Zaczynam się bać że jak przeinstaluje Lr nadal będę miał triala cc. Co z tym uczynić?

Kolejne pytanie dotyczy profili aparatów. Czy jest jakieś miejsce skąd mogę pobrać profil Pentaxa K-3? Bo w Lr nawet po aktualizacji mam tylko podstawowy Adobe Standard. A nigdzie nie mogę tego znaleźć, nie licząc jednego miejsca gdzie krzyczą za pobranie 10$.

Przy okazji zapytam też o spolszczenie, bo to które mi pożyczył chomik pokręciło Lr na poddaszu i przestał działać.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Odinstaluj pakiet adobeCC i zainstaluj na nowo pudełkową wersję.
Jeśi nie chcesz instalować możesz spróbować cofnąć się poprzez naprawę systemu i wybranie kopii systemu z zakładki przywróć do poprzedniego stanu. Powinno zadziałać drugie rozwiązanie też.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
mario1400 ściągnij sobie i zainstaluj CameraRaw ver. 9.3 powinno być,

Ja mam inne pytanie czy można wybierac sobie profile aparatów bo mam tylko enabled lub adobe standard w zakladce kalibracji aparatu
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Można, ale LR wspiera na wstępie canona i nikona. Profili dla Pentaxa brak. Można je zainstalować lub stworzyć sobie własne korzystając z odpowiedniego oprogramowania i checkpassport xrite.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
M.K napisał/a:
Można, ale LR wspiera na wstępie canona i nikona. Profili dla Pentaxa brak. Można je zainstalować lub stworzyć sobie własne korzystając z odpowiedniego oprogramowania i checkpassport xrite.


A można wgrać profil, który został utworzony przez użytkownika innej k-3? Czegoś takiego szukałem i liczyłem na życzliwość forumowiczów, gdyż te profile checkpassport xrite troszkę kosztują...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Myślę że tak, ale nie pamiętam już gdzie te profile leżą w systemie. kiedyś miale modyfikowanei mogłem wybierać między profilami różnych marek aparatów pod lr4. Tak najładniej i najuczciwiej wspiera profile dxo optics pro.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
M.K napisał/a:
Tak najładniej i najuczciwiej wspiera profile dxo optics pro.

Oni (DxO) w ogóle we wszelkim "profilowaniu" są chyba mistrzami. ;-) Pisałem już o tym, ale szczególnie zachwyca mnie to, jak DxO koryguje wady optyki - dystorsję, zniekształcenia wolumetryczne (czy to się tak po polsku nazywa?) szczególnie dokuczliwe po korekcji dystorsji przy zdjęciach z krótką ogniskową i winietowanie. W LR jest w porównaniu z tym jedynie nędzna namiastka i Adobe mogłoby się tu trochę postarać. Szkoda tylko, że DxO dość wolno publikuje profile aparatów.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
czy ja wiem czy wolno? Oni przeciez musza wszystkie szkla przestrzelic nowym aparatem. Poki co na dzien dzisiejszy wersja 10pro obsluguje wszystkie znane mi aparaty oprocz fuji trans matryc. Nie wiem czy takie cuda jak leica czy contax sa w zestawieniu, no ale na te aparaty to nie stac nawet wszystkich w zamoznych krajach. Generalnie wolalbym w dxo pracowac, ale brakuje mi dobrego modulu druku oraz filtrow polowkowych, okraglych i pedzli. W tym dxo jest ubogi. Natomiast taki modul jak odszumianie miazdzy wszystko po kolei. Jest jeszcze dodatek do prostowania perspektywy, oraz filmpack generujacy cyfrowe podrobki. Poza tym dxo umozliwia wybor profilu kolorystycznego dla dowolnego aparatu, mozna wiec symulowac wykonujac fotografie np canonem, a pokazywac w profilach pentaxa czy nikona. I to jest bardzo fajne.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
M.K napisał/a:
czy ja wiem czy wolno?

Może tak - różnie ;-)
Co do optyki, to są szybcy i ich korekcje są idealne. Ale np. K-S2 wciąż nie jest obsługiwany.
Adobe szybciej "robi" obsługę nowych aparatów, ale ich korekcja optyki jest słabsza wyraźnie i momentami jakby niedbała. Możliwe, że ich algorytm korekcji nie obejmuje pewnych wad i po prostu nie są w stanie korygować czasem dość złożonych wad zoomów. Poza tym mam wrażenie, że LR jest jednak lepszy jeżeli trzeba popracować nad fotką "trudną", w sensie bardzo ciemnych / jasnych partii tak, żeby wyglądało to naturalnie i dobrze. Z drugiej strony DxO bardzo fajnie przetwarza "z automatu" zdjęcia naświetlone w typowych warunkach.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dxo jest dobre, żeby wyjść z kanału i to najgorszego. Potrafi naprawdę wyciągnąć. Ja mam takie doświadczenie. Może nie do końca będzie naturalnie, ale na pewno przytrzyma wzrok fotka po dxo. A więc nie jest dla "purystów obrazowych". Ja do takich nie należę. Lubię Dxo bardzo. Mogę podpowiedzieć, że Dxo nominalnie jest na 3 komputery włączone jednocześnie, więc można dogadać się z przyjaciółmi czy rodzinką i mieć legalnie za śmieszne pieniądze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach