olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ja mam wersie cc i u mnie jest. Na dole w lewym rogu
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Też mam cc. Nic nie musiałem uruchamiać.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jeśli się nie mylę, to nowe funkcje miały być tylko w CC. W "zwykłej" - poprawki błędów, nowe profile obiektywów, aparatów, itp.
CC jest wzbogacana w funkcje stale, wersja "zwykła" tylko w ramach nowej wersji (np. jeśli pojawi się, hipotetycznie zresztą, wersja 7). To jedna z form nacisku na klientów, żeby przenieśli się na wersję licencji CC.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
No to kolejny dodatek który nie zaistniał w wersji pudełkowej: dehaze, prostowanie panoram a teraz i porównanie różnych zdjęć. Na nas zarobili raz na pudełku a póżniej olewka a z CC drą cały czas. Grubiańskie Adobe i traktowanie użytkowników na lepszy i gorszy sort.

 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Nie ma nic za darmo.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
słuchajcie, a jak z jakąś nakładką z j.polskim?
pytam, bo nie wstydzę się przyznać, ale u mnie jest bariera językowa. jakoś sobie radzę, ale .... kuleję :-/

używam na jednym laptopie v. 5.7.1 a na drugim coś z 6ką na początku.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
eR Gie napisał/a:
słuchajcie, a jak z jakąś nakładką z j.polskim?
pytam, bo nie wstydzę się przyznać, ale u mnie jest bariera językowa. jakoś sobie radzę, ale .... kuleję :-/

używam na jednym laptopie v. 5.7.1 a na drugim coś z 6ką na początku.

Używaj i ćwicz, a bariery znikną, robię to od ZX80.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
eR Gie napisał/a:
jak z jakąś nakładką z j.polskim?

W wersji 6.7 częściowo u mnie był jęz. polski, a w wersji 6.8 w ogóle nie działa nakładka.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
W opisie zmian wersji 6.8 piszą że Reference View dostępne jest tylko w CC. Cwaniaczki, chcą zmusić użytkowników swojego oprogramowania do przejścia na chmurę..... Skubią klientów.... rok użytkowania chmury to wartość programu na własność z którego mogę korzystać nie mając dostępu do internetu. Po roku użytkowania chmury mają zwrot ceny programu i zaczyna sie golenie z dodatkowej kasy klientów....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z CC możesz korzystać bez stałego łącza - wystarczy połączenie raz w miesiącu. Poza tym masz zawsze najnowszą wersję, bez wydawania kasy na kolejne uaktualnienia - Adobe onegdaj zwykło wypuszczać nowe programy co 1-1,5 roku. Poza tym w bardzo atrakcyjnej cenie masz pakiet z Photoshopem - taniej, niż sam Lightroom.
To oprogramowanie profesjonalne i użalanie się nad formą dystrybucji jest trochę słabe - nic nie stoi na przeszkodzie, by używać oprogramowanie innych firm - DXO, Capture ONE, Serif (tak, Affinity Photo czyta RAWy - fakt, że efekty są średnie), Alien Skin Exposure X, ON1 Photo RAW, Luminar, After Shot czy poczciwy Silky Pix dodawany do aparatu.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Narado napisał/a:
W opisie zmian wersji 6.8 piszą że Reference View dostępne jest tylko w CC. Cwaniaczki, chcą zmusić użytkowników swojego oprogramowania do przejścia na chmurę..... Skubią klientów.... rok użytkowania chmury to wartość programu na własność z którego mogę korzystać nie mając dostępu do internetu. Po roku użytkowania chmury mają zwrot ceny programu i zaczyna sie golenie z dodatkowej kasy klientów....


Idąc tym tokiem rozumowania można założyć że kupując samochód z salonu przy wprowadzeniu nowego modelu twój powinien być aktualizowany przez producenta o nowości jakie został wyposażony model nowszy.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Błędnie rozumujesz porównując rynek oprogramowania do rynku samochodowego. Kupując oprogramowanie w umowie zakupu masz wsparcie oprogramowania przez producenta. Przy wprowadzeniu istotnych zmian w programie ukazuje się kolejna wersja programu i o ile te zmiany interesują właściciela programu może dokonać aktualizacji programu.... płaci za nią ale nie jest to koszt programu bo ten posiada a jedynie płaci za nowości wprowadzone przez producenta... to jest tylko i wyłącznie kwestia potrzeb i wyboru posiadacza programu. W przypadku chmury płacisz za wszystko bez względu na to czy potrzebujesz tego czy też nie.... Adobe nie sprzedaje Ci oprogramowania a jedynie umożliwia korzystanie z niego na określonych warunkach finansowych które w każdej chwili mogą zmienić. Decydując się dziś na chmurę nie masz żadnej gwarancji że za rok czy dwa będzie stać Cię na korzystanie z niej. Kupując tradycyjną wersję programu jesteś jej właścicielem, płacisz raz i nikt i nikt nie odetnie Ci dostępu do niej .... chcesz mieć nowszą wersję - płacisz za aktualizację, nie- pozostajesz przy starej. Korzystając z chmury płacisz miesiąc w miesiąc równowartość ok 7% wartości programu.... policz ile będzie Cię kosztował Ps CC i Lr CC po 5 latach. Dlatego moim zdaniem to jest bandyckie posunięcie ze strony Adobe. Myślę że na dłuższą metę Adobe straci na tym bo taką polityką daje szansę Corelowi. W ostatnich latach programy Adobe odskoczyły od Corela, ale ostatnie wersje Corela PaintShop Pro są coraz lepsze, duuużo tańsze i myślę że w niedługim czasie będą realną alternatywą dla chmury Adobe...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Generalnie Adobe zapewnia wsparcie również dla wersji "pudełkowej". Dostajemy poprawki błędów i profile. Jak się chce mieć nowe funkcje na bieżąco - trzeba mieć CC. Jeśli będzie Lr 7, to też będą nowe funkcje... Póki nie będzie realnej konkurencji - mogą wszystko ;-) A co do oprogramowania Corela, szczególnie PSP, to wciąż w porównaniu z Ps... lepiej nie porównywać ;-) Jeśli już, to Affinity Photo Serif-a może coś wywalczyć. To już w stosunkowo wczesnej wersji jest wyraźnie lepsze niż długo i dość bezowocnie rozwijany PSP.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Całe szczęście jest wybór kto chce ten ma CC a kto woli pudełko ten je kupuje i godzi się na (okrojoną funkcjonalność w przyszłości), wiec niech nie marudzi że jest "skubany" przez "bandycko", zachowujących się "cwaniaczków z Adobe"
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Nie marudzę a jedynie wyrażam swoją opinię na temat polityki Adobe z którą nie musisz się zgadzać...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Po 5 latach każde oprogramowanie będzie przestarzałe - jak wspominałem, Adobe skalkulowało cenę abonamentu na podstawie średnich uaktualnień wersji pudełkowych (ok.1,5 roku). Do tej pory masz uaktualnienia wersji Lr 6CS pod względem nowych aparatów. Jeżeli piszesz, że pozbawiany jesteś możliwości posiadania nowości, to oznacza, że kupowałbyś za każdym razem nową wersję danego programu, a więc cenowo wychodzi to samo, co abonament.
Moim zdaniem abonament jest ciekawą alternatywą - sam z niego nie korzystam (mam Ps i Lr w wersji Cs6) i chyba nie będę. Tym niemniej gdybym zarabiał fotografii, to nie wahałbym się.
Dzięki temu, że monopolista (jakim de facto stało się Adobe) wszedł w abonament, pozwoliło rozwinąć się innym - np. firmie Serif. To realna konkurencja z której bardzo się cieszę - w tej chwili mam kupione Affinity (zarówno Photo jak i Designer) i uważam, że do pracy z grafiką wektorową czy fotografią są to w zupełności wystarczające programy.

Co do samego Lightrooma. Za każdym razem, jak podawane są nowości wersji CC, czuję rozczarowanie - od przejścia na abonament nie została dodana ani jedna praktyczna funkcja, zwiększająca komfort pracy, czy też możliwości oprogramowania. Nadal nie ma warstw, brak jest możliwości wyboru wartości dla składowych kanałów, wciąż jest wykastrowane narzędzie Hue/Saturation (HSL/Color), brak Balansu kolorów dla poszczególnych tonów, narzędzia Kolor selektywny, czy budowania masek na podstawie wybranego koloru, że o narzędziach dedykowanych do koloru skóry nie wspomnę.
Dodawanie Dehaze czy porównania dwóch zdjęć, to jedynie gadgety mało znaczące. Co nie znaczy, że Ligtroom nie jest fantastycznym narzędziem do pracy z RAWami. Ale na chwilę obecną zawdzięcza to raczej silnikowi, możliwością katalogowania i zarządzania, uniwersalności i przyzwyczajeniom, niż nowatorskim narzędziom.

 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
olejx kiedy się decydowałem na LR były 2 wersje i równorzędne CC i 6 i nie odbiegały od siebie. Zdecydowałem się na pudełko bo wolałem raz zapłacić i mieć problem z głowy nie wiązać się z żadnymi chmurami i płatnościami abonamentowymi. Z resztą jak widać po necie niektórzy mają problem bo są odcinani od usługi. Polityka Adobe bardzo mi się nie podoba bo ma praktycznie 2 te same produkty bliźniacze tylko że jeden jest równy a drugi równiejszy. No od tamtego czasu wychodzą kolejne aktualizacje i podział się pogłębia.
Porównanie do motoryzacji jest bardzo chybione.

Michu napisał/a:

Co do samego Lightrooma. Za każdym razem, jak podawane są nowości wersji CC, czuję rozczarowanie - od przejścia na abonament nie została dodana ani jedna praktyczna funkcja, zwiększająca komfort pracy, czy też możliwości oprogramowania. Nadal nie ma warstw, brak jest możliwości wyboru wartości dla składowych kanałów, wciąż jest wykastrowane narzędzie Hue/Saturation (HSL/Color), brak Balansu kolorów dla poszczególnych tonów, narzędzia Kolor selektywny, czy budowania masek na podstawie wybranego koloru, że o narzędziach dedykowanych do koloru skóry nie wspomnę.
Dodawanie Dehaze czy porównania dwóch zdjęć, to jedynie gadgety mało znaczące. Co nie znaczy, że Ligtroom nie jest fantastycznym narzędziem do pracy z RAWami. Ale na chwilę obecną zawdzięcza to raczej silnikowi, możliwością katalogowania i zarządzania, uniwersalności i przyzwyczajeniom, niż nowatorskim narzędziom.


Dobrze napisane
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
unbreakable Kto co woli i komu co się podoba było już kilka alternatyw podanych dla Adobe. Jak korzystam z CC i polecam.

Pozdrawiam
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Korzystając z chmury płacisz miesiąc w miesiąc równowartość ok 7% wartości programu.... policz ile będzie Cię kosztował Ps CC i Lr CC po 5 latach.

Z drugiej strony: możesz w ramach licencji zainstalować LR i PS-a na dwóch różnych komputerach. W moim przypadku: potrzebowałem Lightrooma 6, współlokatorka nowego Photoshopa więc abonament nie okazał się taki straszny.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Michu napisał/a:


Co do samego Lightrooma. Za każdym razem, jak podawane są nowości wersji CC, czuję rozczarowanie - od przejścia na abonament nie została dodana ani jedna praktyczna funkcja, zwiększająca komfort pracy, czy też możliwości oprogramowania. Nadal nie ma warstw, brak jest możliwości wyboru wartości dla składowych kanałów, wciąż jest wykastrowane narzędzie Hue/Saturation (HSL/Color), brak Balansu kolorów dla poszczególnych tonów, narzędzia Kolor selektywny, czy budowania masek na podstawie wybranego koloru, że o narzędziach dedykowanych do koloru skóry nie wspomnę.
Dodawanie Dehaze czy porównania dwóch zdjęć, to jedynie gadgety mało znaczące. Co nie znaczy, że Ligtroom nie jest fantastycznym narzędziem do pracy z RAWami. Ale na chwilę obecną zawdzięcza to raczej silnikowi, możliwością katalogowania i zarządzania, uniwersalności i przyzwyczajeniom, niż nowatorskim narzędziom.


To wszystko ma CaptureOne, a w najnowszej wersji działa bardzo dobrze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach