sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
FOTO LABY
Zauważyłem temat sklepy/komisy. Nie ma jednak tematu foto laby. A przydałby się. Wpisujcie przyjazne klientom wywoływalnie, w których można dostać profil na pendrivie i nie będzie zdziwienia na kolory przy odbieraniu odbitek.

Mnie osobiście interesuje taki foto lab w okolicach Katowic. Albo jakiś w necie, który swój profil barwny udostępnia (i aktaulizuje) na stronie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sioux napisał/a:
Nie ma jednak tematu foto laby.


Jaki lab z sieci.
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5999

slajdy z Rossmanna
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6205

Analogowe laby
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1579

laby sucks
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=860


laby, klisze i skanery - kocham to...
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=659

Może po prostu trzeba to zebrać do kupy, bo jest za dużo. Może zróbmy taki wątek jak sklepowy, z podziałem na miasta i opinie. Nie jest to zły pomysł sioux.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ale w odpowiednim dziale jak już. 8-)
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
dzialem sie zasugerowalem szukajac tematu sklepy/komisy. najlepiej bylo by chyba w "gdzie". i tam tez bym widzial sklepy. ale moze sie nie znam....
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
sprobowac polecam w fotonecie - http://www.fotonet.info/
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
DJ_Direct rozumiem, że korzystasz z ich usług i jesteś zadowolony? Trochę wyskoie ceny mają. Tak mi się wydaje...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Fotonet jest sprawdzony - jedyną wpadkę jaką mi zaliczyli to zacieki na jednej kliszy. Pewnie laboludek miał gorszy dzień. Teraz robię wszystko w Format - Gliwice, niestety nie są "internetowi" i trzeba się do nich pofatygować. Fabian i jego kumple to FOTOGRAFOWIE a nie LABOLUDKI. Delikatna różnica... Jemu nie muszę długo tłumaczyć co chcę uzyskać albo jak spinkoliłem naświetlanie i na co ma zwrócić uwagę przy odbitkach ;) Kiedyś stałem nad nim przy maszynie i wołaliśmy odbitki ze ślubu znajomych na których szczególnie mi zależało... Acha... I wiedzą co to kalibrowanie maszyny ;) Jeśli mówisz że zależy Ci na jakimś papierze, to nie wciskają kitu że ten co akurat mają w maszynie jest najlepszy, tylko od razu mówią kiedy będą robić np. mat i zanim zaczną go robić, kalibrują maszynę - ile labów znacie, które tak robią? DigiFoto w którym kiedyś przez lata robiłem foty, niestety schodzi na psy - ostatnio facet w jednym z labów stwierdził, że "po co kalibrować? co to za różnica?"... Odbitki (mimo iż z piekielnie drogiej maszyny Fuji, wyszły... hmmm jak z dobrej drukarki na dobrym papierze)... Chłopaki z Format'u koreksu też się nie boją...

Tak więc jeśli ktoś mieszka w pobliżu Gliwic i zależy mu na dobrej jakości odbitek, to polecam lab Fabiana Janusa - Format, ul. Zwycięstwa 48 (bliżej dworca PKP niż rynku).
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Z kolei cos internetowego? DiPrint, co sadzicie?
Spotkalem sie z dobra opinia na innym forum, dzisiaj wysylam do nich troche zdjec - jest sens wywalac EXIFa z pliku?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Polecam Lab w MM przy Ostrobramskiej w Warszawie. Wysylam przez net, odbieram osobiscie. Robia na Frontierze 570, na papierze Fuji. Tanio i dobrze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dan, mozesz podać jakiś namiar? www albo mail?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
W Festug Breslau - sam sie poleca Fotolab "pod dachem" na Komandorskiej negatywy tylko tam - żadnych laboludków tylko prawdziwi fotografowie - od wielu lata najlepszy.

Polecał bym kiedyś lab Foto-Janusz na Henryka Pobożnego- Mój ojciec znał właściciela za dawnych czasów i chwalił jako fachowca, ale to było jak byłem mały, nie wiem jak teraz jest - ja byłem zrobić na szybko zdjęcie do dokumentów, zrobić to zrobili ale jakoś tak nie za bardzo podoba mi sie a mojej byłej to np polowe policzka wycieli młodziaki edytując zdjęcie wtf?

Fotomaster z odrzańskiej
- wydaje mi się po kilku wizytach ze panowie nie słuchają co się do nich mówi. Mówiłem żeby całość z białymi paskami zrobili do przycięcia to dostałem na całym papierze wykadrowane. Odbitki czarno-białe - czerń wychodzi u nich jako ciemno szara - potwierdzone przez kilka osób (ogólnie nie ma pełnej czerni a ciemne barwy są jakby poszarzałe, rozjaśnione). Na plus zaliczyć mogę sklepik, choć szefu mógł by być milszy :D i to ze kiedy przyszedłem po odbitki a oni zapomnieli o nich i nie mogli znaleźć kliszy w bałaganie - to po godzince na poszukiwania dostałem odbitki za darmo, jako rekompensatę kłopotów. Brak profilu - Maszyny Noritsu - Dają jedynie gratis zdjęcie na CD i fotke do tego wzorcową.

FotoŚwit - Polecał mi go Piotr Komorowski i polecał odbitki od nich, osobiście nie korzystałem. Jednak po tym jak chwalił muszę powiedzieć ze coś w tym musi być. Do przetestowania.

Agfa na Jedności
- Odbitki z niej ładne i czerń jest czarna - bardzo miła i uśmiechnięta pani obsługująca. Podobno właściciel jest wg niektórych trochę gburowaty ale nie dane było mi sprawdzić - Do kalibracji na stronie było zdjęcie i profil ICC plus mały tutorial, fotka wzorcowa do nabycia w punkcie - piszę było bo ostatnio zrobili redesign strony i te działy zniknęły -mam nadzieję ze przejściowo bo szkoda żeby znikły, a ich stary design strony był crapowaty i powolny :D Aha jeśli chcecie wywoływać odbitkę, brać jako repro - nie ma żadnej ingerencji z tym ze zastrzegają by rozmiary zdjęcia wyskalować pixel w pixel z wymiarem i rozdzielczością odbitki. Ich tryb "nie repro" prawdopodobnie automatycznie dopasowuje i upiększa zdjęcie.

Czarnecki na rynku - nie mam zdania, hmm może na minus - zrobiłem raptem kilka odbitek nie wdając sie w szczegóły, pomimo prośby nie ingerowania w zdjęcie odbitka wydaje mi się inna niż oryginał. Ale jak mówię nie interesowałem się dalej bo mają drogo (jak to na rynku).


To tyle. :) miłego eksperymentowania:D
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Byłem dziś w MM na ostrobramskiej, Jakość niezła i niedrogo. Pojechałem z kartą i zrobili mi w 40 min. No i tylko tam mieli 13x18 matowe - empik i kodak profi nie ma.
Dzięki Dan.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mnie ostatnio przypadł do gustu fotolab w krakowskim MM w Solvay-Parku. Szybko (2 godziny) zrobili mi 30x45, z których jestem zadowolony. Wysyłałem przez sieć.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
ogladalem sample z DiPrinta... jak dla mnie duzo gorzej niz w Fotojokerze.

[ Dodano: 2008-11-20, 18:58 ]
Przepraszam za dubla, ale... :)

Oddalem do DiPrinta i Fotojokera fotki do odbitek, te same pliki.

IMO Fotojoker robi konkretna robote, to co dostalem z DiPrinta to jak dla mnie nedza.
Byc moze po czesci przez to, ze w DiPrincie niepotrzebnie wsadzili lapska i zrobili korekcje plikow pod swoja maszyne, nie wiem.
Poki co pozostaje przy Fotojokerze, nie dosc ze zadowolony jestem z jakosci to i blyskawicznie szybka realizacja.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
Nowe zapytanie mię naszło: a gdzie i czy w ogóle jest jakiś fotolab co mi zrobi kliszę 6:9?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sioux napisał/a:
a gdzie

Gdziekolwiek? Podaj jakas lokalizacje, ktora Cie interesuje.

sioux napisał/a:
czy w ogóle jest jakiś fotolab co mi zrobi kliszę 6:9?

Zrobi, czyli? 6x9 to film 120, ktory wywola Ci kazdy przyzwoity lab. Odbitki tez zrobi.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
no interesują mnie katowice lub najbliższe otoczenie. ale moje pytanie wzięło się stąd, iż nie wiem czy w tych maszynach co same wszystko robią i całym procesie c-41 można wywołać większy format. spytam też przy okazji o klisze pozytywowe.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
ale to tak dla kolegi, ktory ze slaska bedac pytal o cos w slaskim okregu a jak wnioskuje - skoro pytal, to znaczyze nie czytal wczesniej :) dlatego dla leniwych i nie czytajacych vel.sioux ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach