l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
agfa scala
darku jakos tak zawrocil mi ta scala - gdzie to sie oddaje do wywolania? Co to jest proces "Scala" i kto to robi w wawce?
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
W Polsce nikt nie wywołuje Scali w certyfikowanym procesie Agfy. Najbliższe punkty które to robią znajdują się w Niemczech. Według osób które wywoływały Scalę w warszawskich punktach podejmujących się tego warto zebrać kilka rolek i wysłać do Niemiec.
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
Potwierdzam. Pod koniec miesiaca bede wysylal do Niemiec. Jeslibys chcial sie podlaczyc, nie bedzie problemu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzieki - pozostane chyba jednak przy bardziej dostepnych procesach i zastanawiam sie nad wyciagnieciem koreksu :] Na razie czekam niecierpliwie na aparat.
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wołają to w sklepie Czarno-Białe na Hożej 9
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wiem. ale...

Maciek napisał/a:
Według osób które wywoływały Scalę w warszawskich punktach podejmujących się tego warto zebrać kilka rolek i wysłać do Niemiec.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dokładnie - wołają w Czarno-białe i jeszcze w jakimś punkcie ale z obu punktów zdażyło się już ludzion odebrać źle wywołany slajd. Raz to były jakieś nierównomieności wołania, raz nieneutralność szarości, raz jeszcze jakieś inne wady. Nie pamiętam już które wady w którym punkciew się trafiły ale mimo, że potem na przykład darmowo to skanowali i próbowali poprawiać to jednak same slajdy były już nie te.

OK. Przeryłem archiwa i znalazłem takie opinie:
1. "widzialem Agfe z autoryzowanego labu w Niemczech i Profilab sie chowa - blade nasycenie."
2. "> Napisalem do Agfy i odpisali ze ProfiLab jest autoryzowany i ze mozna u
> > nich wolec.
Mozna, ale to nie to samo co wolane w niemczech. Kiedys byl ten temat
poruszany na pl.rec.foto, ktols mowil ze laporant z PorfiLabu sie wygadal
ze wolaja to recznie w koreksie."
3. "wywolania w profilabie nie sa chyba jednak w koreksie, bo wtedy
nie sadze zeby filmy wychodzily z niego tak skatowane (druty wielokrotne
przez spora czesc filmu:/ ale poza tym niestety to co ma byc czarne, czarne
nie jest..."
4. "wywolalem rolke w monachium zeby porownac kontrast (dla
porownania cena zaporowa - 9E/szt) - przy tym material wydaje sie calkiem
tani;) i to co mialo byc czarne - jest czarne..."

Jak widać ile osób tyle ludowych prawd...

A jak ktoś chce tanie to można spróbować Fomapan R 100 który daje się wywoływać w domu w koreksie. Niestety wszystko co znalazłem na ten temat wskazuje na adres http://oskar.ii.uni.wroc. pl/FomapanR/ który niestety nie działa.

 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
Maciek napisał/a:
Dokładnie - wołają w Czarno-białe i jeszcze w jakimś punkcie

ten jeszcze jakis to profilab
ale nie wiem, czy warto zaczynac zabawe z tym - zapasy pewno ktos odkupil i bedzie na rynku jeszcze chwilke, ale z tego co pomne, to produkcji nikt nie zamierza kontynuowac. a to na tyle niestandardowa zabawka, ze zanim czlowiek sie nauczy i pozna toto, to moze sie skonczyc w sklepach.
Moze fomapanem lepiej sie pobawic? choc ponoc duzo gorszy (nigdy go nie probowalem)...
tak se gdybam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
darku napisał/a:
Pod koniec miesiaca bede wysylal do Niemiec. Jeslibys chcial się podlaczyc, nie bedzie problemu.

A ja moge się podłączyć?
Rolka naświetlona leży już z pół roku...
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
A ja moge się podłączyć?


Jasna sprawa. Dam znac jak bede wysylal.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach