Wybieramy 4 najlepsze fotografie
PZ1
0% Complete
0 (0%)
PZ2
1% Complete
3 (1%)
PZ3
3% Complete
9 (3%)
PZ4
1% Complete
4 (1%)
PZ5
4% Complete
11 (4%)
PZ6
2% Complete
7 (2%)
PZ7
7% Complete
17 (7%)
PZ8
2% Complete
6 (2%)
PZ9
0% Complete
1 (0%)
PZ10
1% Complete
3 (1%)
PZ11
0% Complete
2 (0%)
PZ12
2% Complete
5 (2%)
PZ13
1% Complete
3 (1%)
PO1
0% Complete
1 (0%)
PO2
0% Complete
0 (0%)
PO3
5% Complete
12 (5%)
PO4
5% Complete
13 (5%)
PO5
2% Complete
7 (2%)
PO6
3% Complete
9 (3%)
PO7
0% Complete
2 (0%)
PO8
0% Complete
1 (0%)
PO9
0% Complete
1 (0%)
PO10
1% Complete
4 (1%)
PR1
1% Complete
4 (1%)
PR2
2% Complete
7 (2%)
PR3
0% Complete
2 (0%)
PR4
3% Complete
9 (3%)
PR5
3% Complete
9 (3%)
PR6
2% Complete
6 (2%)
PR7
0% Complete
0 (0%)
PR8
0% Complete
2 (0%)
PR9
1% Complete
3 (1%)
PR10
0% Complete
0 (0%)
RP1
0% Complete
2 (0%)
RP2
8% Complete
19 (8%)
RP3
4% Complete
10 (4%)
RP4
7% Complete
17 (7%)
RP5
0% Complete
2 (0%)
RP6
0% Complete
2 (0%)
RP7
4% Complete
11 (4%)
RP8
0% Complete
2 (0%)
RP9
2% Complete
5 (2%)
RP10
0% Complete
2 (0%)
RP11
0% Complete
2 (0%)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
rychu napisał/a:
To ma być kryterium?

U podstaw tego konkursu leży teza, że FuFu posiadają bliżej niezidentyfikowane zdolności magiczne określane jako "plastyka". Zdolności tych (w przeciwieństwie do FuFu) nie posiadają aparaty APS-C. Wniosek z tego taki, że nie da się pokazać rzeczonej plastyki za pomocą APS-C. Stąd "kryterium" a raczej wniosek, który wyciągnął Bozia wydaje się bardzo słuszny (wedle oczywiście jego rozumienia/postrzegania/odbierania plastyki).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ten konkurs dowiódł chyba jednego. Za cholerę chyba jednak nie wiemy co to ta plastyka. Przynajmniej duża część z nas. Bo niektóre zdjęcia są tak plastyczne, że mam wrażenie, że autor pomylił pliki wysyłając je tutaj. I jeszcze jedno, że plastyki szukali i w dziurach i w gwiazdach i na Sebusiu... znaleźli?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Arti napisał/a:
i na Sebusiu...


Co to jest Sebuś? Nie jestem zgryźliwy, ani nie robię sobie jaj - po prostu nie wiem :-/
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Przypuszczam, że Sebuś jest modelem na jednym ze zdjęć. Nawet przypuszczam na którym :-D
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
SlicaR, dzięki

Arti napisał/a:
Ten konkurs dowiódł chyba jednego. Za cholerę chyba jednak nie wiemy co to ta plastyka.


Należy zatem oczekiwać ciekawej dyskusji.
Tak też konkurs może (i powinien) mieć walory edukacyjne.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Zaskakująco najtrudniej mi było wybrać czwarte zdjęcie i tak sobie myślę: kurka czy grzybek, kurka czy grzybek, a te drzewa też fajne...
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Arti napisał/a:
(...) I jeszcze jedno, że plastyki szukali i w dziurach i w gwiazdach i na Sebusiu... znaleźli?

Nie - ale szukali. Nawet na Sebusiu ... O ile się nie mylę (bo wzrok nie ten) - jest On nominowany w dwóch kategoriach. :evilsmile:

A tak na marginesie jestem pod wrażeniem, że tym razem wszystkie prace spełniają kryterium tematyczne: W poszukiwaniu plastyki. To szukajmy - do czterech razy sztuka, :mrgreen:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorguś71 napisał/a:
W poszukiwaniu plastyki.

Tak w pewnej chwili, to się zacząłem zastanawiać czy to ja nie zrozumiałem źle tematu. Może to chodziło o sam poszukiwanie... a to w lesie, przy okazji grzyby zbieram, a to na rowerze, w czarnej d...ziurze, a to w nocne niebo się wpatruję i szukam jej i szukam. A to do kurnika zajrzałem, a tam Tatarzy jakowyś czy cuś.
Ale nie, sprawdziłem regulamin "Celowe jest zatem nadsyłanie zdjęć, które będą w pełnej krasie okazywały plastykę obrazu i magię formatu, w którym zdjęcie jest wykonane. " (wyróżnienie moje).
I niestety, ale ja jakoś inaczej sobie wyobrażam tę mityczną plastykę niż autorzy większości zdjęć.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Arti, szkoda, że nie pokazałeś jak sobie ją wyobrażasz. Bo rozumiem, że nie pokazałeś?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
SlicaR, wyobrazić sobie coś, a pokazać to dwie różne bajki. Ba, ja nawet nie jestem pewien czy ja wiem co to jest ta plastyka. Mam zaledwie jakieś jej wyobrażenie, i kilka zdjęć tutaj pokazanych jest blisko mojego jej wyobrażenia. Ale czy ja mam rację?
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Ale przyznaj Arti jak taka plastyka działa na wyobraźnię! Kurka czy grzybek? Rosół czy grzybowa? :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Arti, a to chyba, że tak. To rozumiem.
jorguś71, zawsze sprawdzić co gwiazdy na to :-P
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
jorguś71 napisał/a:
Kurka czy grzybek? Rosół czy grzybowa? :mrgreen:


Zjedz pajdę chleba z pasztetową i idź spać.

To tak ma wyglądać ta dyskusja?! :shock:
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Penteusz napisał/a:
Ale bigos!

Przyganiał kocioł garnkowi...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie wiem co to jest magia formatu, wystarcza mi APS-C. Natomiast jak się tak zastanowię nad przedmiotowa plastyką, to moim zdaniem jest to pewna wciągająca głębia obrazu, która powoduje, że czujemy jakbyśmy byli wewnątrz zdjęcia i prawie mogli dotknąć tego co widzimy na zdjęciu. Takie 3D w 2D. Zbyt mała głębia ostrości może taką plastykę zniweczyć, a odpowiednia - uwydatnić. Niektórzy dla plastyki używają HDR'ów, ale dla mnie to zwykle wygląda sztucznie i cała magia pryska.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ja też nie wiem do końca gdzie poszukiwać onej plastyki w zdjęciach. Najpierw wyobrażałem sobie taką plastykę antyfotograficzną: jakby lomografię, albo pinhole, gdzie obraz powstaje tylko fizycznie w aparacie. Potem myślałem o technikach "szlachetnych" jakiejś "gumie arabskiej" albo dawnych - ambrotypii czy coś innego. Jednak to tylko technikalia, a nie obraz.
Pooglądałem trochę albumów i chyba trafiłem na jedną z zapewne wielu magicznych plastyk - Edward Hartwig "Wierzby"
To byłby dla mnie jakiś klucz, lubię to, ale nie jest mój, tylko Hartwiga.
Mimo, że wiele tutaj pokazanych zdjęć podoba mi się to ocena ich jest poza formą zbyt intuicyjna i wrażeniowa :"bo tak i już" Ta "głębia" plastyki chyba wymaga czegoś więcej. Talent, wyobraźnia, intuicja, doświadczenie, szczęście, czas, praca i doskonałe narzędzia... Ooo, to temat dla "artystów".
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Nie jest znowu tak źle. Zagłosowanie. Domyślałem się, ze będzie z tematem dylemat, ale to zupełnie naturalne ponieważ gdyż każdy ma zupełnie inną definicję plastyki i tyle, a nawet wręcz bardzo dobrze. ;-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Dada napisał/a:
Proszę nie uprawiać propagandy przedwyborczej. Polityka na forum jest zakazana.

Idąc tym tokiem rozumowania to nazewnictwo pewnych plików sugeruje pewną partię i też łamie zakazy ;-)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może bez przesady

jak się komuś wszystko z dupą kojarzy, to już problem psychiatryczny chyba...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Oddałem głowy, choć muszę przyznać, że sprawa nie była prosta. Tym razem niestety nie ze względu na zbyt dużą ilość prac o bardzo wysokim poziomie.

Kilka zdjęć jest fajnych, ok, ale nie widzę w nich tej mitycznej "plastyki", która była tematem konkursu. Szczerze mówiąc na forum znalazłbym dużo o wiele bardziej wymownych zdjęć, które by wpisały się idealnie w temat przewodni ;-)

Nie zrozumcie mnie źle, bo to co napisałem nie znaczy, że zdjęcia są złe. Po prostu nie mają "Tego Czegoś".

Mimo to wybrałem 4 zdjęcia, które wg mnie były najbliżej.

Dla ciekawskich: nie, nie wysłałem żadnego swojego zdjęcia - nie mogłem znaleźć nic, co uznałbym za na tyle dobre, by tu wysłać ;-)

JacekK napisał/a:
Ta "głębia" plastyki chyba wymaga czegoś więcej. Talent, wyobraźnia, intuicja, doświadczenie, szczęście, czas, praca i doskonałe narzędzia...


o! to, to! :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach