Wybieramy 4 najlepsze fotografie
PZ1
0% Complete
0 (0%)
PZ2
1% Complete
3 (1%)
PZ3
3% Complete
9 (3%)
PZ4
1% Complete
4 (1%)
PZ5
4% Complete
11 (4%)
PZ6
2% Complete
7 (2%)
PZ7
7% Complete
17 (7%)
PZ8
2% Complete
6 (2%)
PZ9
0% Complete
1 (0%)
PZ10
1% Complete
3 (1%)
PZ11
0% Complete
2 (0%)
PZ12
2% Complete
5 (2%)
PZ13
1% Complete
3 (1%)
PO1
0% Complete
1 (0%)
PO2
0% Complete
0 (0%)
PO3
5% Complete
12 (5%)
PO4
5% Complete
13 (5%)
PO5
2% Complete
7 (2%)
PO6
3% Complete
9 (3%)
PO7
0% Complete
2 (0%)
PO8
0% Complete
1 (0%)
PO9
0% Complete
1 (0%)
PO10
1% Complete
4 (1%)
PR1
1% Complete
4 (1%)
PR2
2% Complete
7 (2%)
PR3
0% Complete
2 (0%)
PR4
3% Complete
9 (3%)
PR5
3% Complete
9 (3%)
PR6
2% Complete
6 (2%)
PR7
0% Complete
0 (0%)
PR8
0% Complete
2 (0%)
PR9
1% Complete
3 (1%)
PR10
0% Complete
0 (0%)
RP1
0% Complete
2 (0%)
RP2
8% Complete
19 (8%)
RP3
4% Complete
10 (4%)
RP4
7% Complete
17 (7%)
RP5
0% Complete
2 (0%)
RP6
0% Complete
2 (0%)
RP7
4% Complete
11 (4%)
RP8
0% Complete
2 (0%)
RP9
2% Complete
5 (2%)
RP10
0% Complete
2 (0%)
RP11
0% Complete
2 (0%)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Bo zuka68, pozostawił w domyśle "żart, żart"
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
opiszon napisał/a:
może bez przesady

jak się komuś wszystko z dupą kojarzy, to już problem psychiatryczny chyba...


Ogórek coraz częściej ;-) :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Fenol, generalnie się zgadzam.
Fenol napisał/a:
 na forum znalazłbym dużo o wiele bardziej wymownych

Ja również. Weź jednak pod uwagę ograniczenia: kategorie, "wiek zdjęcia", brak podpisu (przez co rozumiem również, że nie było u nas publikowane).
Fenol napisał/a:
nie widzę w nich tej mitycznej "plastyki",

Dlatego fajnie by było, żeby każdy coś napisał o tym gdzie jej szukał swoim zdjęciem.
JacekK napisał/a:
Talent, wyobraźnia, intuicja, doświadczenie, szczęście, czas, praca i doskonałe narzędzia

Wyraziłeś i moje zdanie. Jednakże teza głosi, że ową plastykę posiada FullFrame a nie człowiek więc chyba źle szukamy.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
SlicaR, Ta... :lol:
Przegapiłem, gdzie to było?


A... jest na początku.

Ach ten format. Niedaleko, w Starym Sączu kiedyś zrobili "pinhola" wykorzystując zaciemniony pokój z widokiem na rynek, przypięli wielki papier na ścianie, wywoływali przy pomocy mopów. Tam dopiero mieli plastykę.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Penteusz napisał/a:
To tak ma wyglądać ta dyskusja?!


nie, ale może tak:

Penteusz napisał/a:
Zjedz pajdę chleba z pasztetową i idź spać


Wracając do tematu dyskusji nie na temat:

Arti napisał/a:

inaczej sobie wyobrażam tę mityczną plastykę niż autorzy większości zdjęć


Teraz wyobraźmy sobie wyobraźnię każdego z autorów i ich wyobrażenie o plastyce. Czy dojdziemy do koncensusu? Wnikliwa wywisekcja i obrzucanie się bigosem jest nie na miejscu. Na miejscu za to była odwaga prezentujących.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Cytat
Na miejscu za to była odwaga prezentujących.

OK. Bo to generalnie dobre zdjęcia. Tylko "kłopotliwe" kryteria w związku z tematem podstawowym i tu jest dyskusja.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
ja spodziewałem się pięknych pastelowych ujęć z kobietą na pierwszym planie gdzieś na leśnej drodze, albo przy jeziorze na pomoście w świetle grozy z mega dużą ilością przejść tonalnych...ja takich nie mam. W pierwszej grupie doszukałem się plastyki w przejściach tonalnych kilku ujęć. Oczywiście, ze format nie jest definicją plastyki w fotografii.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K napisał/a:
ja spodziewałem się pięknych pastelowych ujęć z kobietą na pierwszym planie gdzieś na leśnej drodze
"Anna Grodzka na grzybach"
M.K napisał/a:
albo przy jeziorze na pomoście
"Anna Grodzka na rybach"
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zmiłuj się!!!

[ Dodano: 2015-03-05, 13:56 ]
Ale mi pokierechowałeś myśli....
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
"Anna Grodzka na grzybach"


Mnie wystarczy kura - takie plebejskie zboczenie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rychu napisał/a:
Mnie wystarczy kura


Ale kurka czy kogut?
Bo tu idą Święta i pisklęta ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Trochę to trwało, ale się udało.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Mnie najdłużej zeszło na 'dopasowaniu' nazw przy zdjęciach do listy do głosowania
(jakoś nie mogłem się pogodzić z tym, że np. PZ01 czy PZO1 stało się PZ1...).
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mieszane uczucia mam patrząc na wybory...
Tutaj widzę, że wybory niektóre nie wiem czym były podyktowane. Co jest plastycznego w fotografii cz-b? GO? Lecz GO to tylko GO. Czy wszystkie malowane obrazy mają płytką głębię? Przecież jest tyle obrazów kolorowych zachwycających plastyką, a wszystko na nich jest rozpoznawalne. U mnie w domu wisi jeden Pana S. Przewłockiego, ukazujący piękno wschodu słońca na zimowych, rozległych, nizinnych łąkach. Niezwykła plastyka, z ogromną GO.
Chyba za dużo osób chciało pokazać tylko bokeh, ale bokeh....kurcze wraz z patykami suchymi na pierwszym planie? Toż to nawet nie jest kompozycja. Rozumiem suche kwiaty w wazonie skąpane w świetle sączącym się z okna....i bokeh. To jest plastyka. Ale suche kijki już nie.
Wyraziłem swoje zdanie, zapraszam do dyskusji i rozważań...co by nie było sucho po konkursie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
M.K, ja dalej nie wiem co to ta plastyka, albo co znaczy "plastyczne zdjęcie". Kilka z nadesłanych zdjęć mi się podoba i mogę to uzasadnić. Jednak w uzasadnieniu nie użyję słowa "plastyka" i nie dlatego, że nie chcę, tylko dlatego, że dalej nie wiem co to oznacza w odniesieniu do zdjęcia.
M.K napisał/a:
Co jest plastycznego w fotografii cz-b?

Nie mam pojęcia, ale ja fotografie cz-b uwielbiam: http://www.nickbrandt.com...fm?nK=7617&nS=2
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kojut no ja tez nie chce sie wymądrzać wszak nie jestem autorytetem, lecz z mojego punktu widzenia fotografia cz-b zeby była plastyczna musi sie sama bronić. Dostrzegam te niuanse w ruchu tancerzy. Przyjmę wiec gdy ktos bedzie bronił tej pozycji i powiem ok. Lecz jesli fotografia jest tylko cz-b i ma bokeh to ja mowię nie. I pewnie każdy z nas te plastykę bedzie trochę inaczej postrzegał. To nic złego. Gorzej jesli ktos nie rozumie słowa plastyka i pokazuje fotografie która w ogóle tego nie udowadnia.
Dla mnie plastyka jest obrazem spójnym i niewiarygodnie pięknym pod względem harmonii. I chodziłoby tutaj o wiele elementów takich jak kadr, kolor, przekaz, temat. Moja plastyka wyklucza w pewnym sensie coś co w bezpośrednim kontakcie plastyczne być nie moze tak jak kije na tle traw zimowych. To jest prezentacja bokehu. Nie widzę kompozycji, nie widzę piękna tych kijaszkow, co nie znaczy, ze ktos moze dostrzegać ich piękno.

[ Dodano: 2015-03-16, 19:43 ]
Np portret 03. Sporo głosów. A mi na obrazie ciąża okulary, nie mówiąc o kurtce. Gdyby to była jasna odzież rozpływająca sie w niebyt, gdyby okulary były delikatniejsze lub w ogóle ich nie było to uznałbym te fotografie za spójna i plastyczna nawet w cz-b. A tak widzę bokeh. Bo nic ta fotografia mi nie opowiada, nie widzę kobiety, nie wiem jaki ma wyraz twarzy zeby mogła sie obronić.
Następny portret tez sporo głosów. Podoba mi sie. Chodzi o 04. Ale ta pani jest bardziej rozkoszna niż plastyczna. I zgrzyt. I zgrzyt mam na czarnej plamie z tylu bo nie wiem co to jest. Nic nie wnosi a sporo tego. Kwadratowy kadr wybronilby ta pozycje. Dostrzegam plastykę w światłach i cieniach na twarzy, lecz one ustępują przekazowi jaki niesie portret tej Pani.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dlatego właśnie myślę, że każdy powinien sam uzasadnić czym chciał tę plastykę pokazać/osiągnąć. Jako, że sam nie za bardzo potrafię ją określić/zdefiniować starałem się podejść do tematu... zdroworozsądkowo (sic!). Założyłem, że plastyka to tez kolor więc postanowiłem poszukać koloru. Dołożyłem do tego argument, że jedną z przewag FuFu nad APS-C jest kwestia przejść tonalnych. Połączywszy oba te aspekty postanowiłem spróbować zmierzyć się z tematem pracą nr PZ03. Sądząc po wynikach udało mi się w 3 procentach ;-)
Można by nawet postawić tezę, że przynajmniej 3% pojęcia plastyki to kolor i przejścia tonalne :-D

[ Dodano: 2015-03-16, 20:12 ]
A co do zwycięskiego zdjęcia RP2 to podoba mi się niesamowicie. Zawieszałem się na nim kilkukrotnie. Mało tego - wynik głosowania nie jest dla mnie zaskoczeniem. Świetna fota - duże :-B dla autora. Nie zmienia to jednak faktu, że nie potrafię określić gdzie? i czy? jest w nim plastyka.
P.S. Ciekawe czy było robione FuFu?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dlatego właśnie głosowałem na Twoja prace w pz. Tez szedłem tropem przejść tonalnych i koloru, ale nie miałem nic świeżego i w takim stylu. Moja w pz to 8 oceniona na 2%. Jesli chodzi o rp2 to jest kompozycja jest kadr i dolna czesc fotki - jest plastyka. Tam światło tańczy na posadzce., mieszają sie kolory.

[ Dodano: 2015-03-16, 20:55 ]
Rp2 jest harmonia bo symetryczne jest. Ludki trochę te harmonię burza ale to reportaż skoro reportaż to i ludzie. Zazwyczaj...
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
M.K napisał/a:
ale to reportaż

:?: :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach