Wybieramy 4 najlepsze fotografie
PZ1
0% Complete
0 (0%)
PZ2
1% Complete
3 (1%)
PZ3
3% Complete
9 (3%)
PZ4
1% Complete
4 (1%)
PZ5
4% Complete
11 (4%)
PZ6
2% Complete
7 (2%)
PZ7
7% Complete
17 (7%)
PZ8
2% Complete
6 (2%)
PZ9
0% Complete
1 (0%)
PZ10
1% Complete
3 (1%)
PZ11
0% Complete
2 (0%)
PZ12
2% Complete
5 (2%)
PZ13
1% Complete
3 (1%)
PO1
0% Complete
1 (0%)
PO2
0% Complete
0 (0%)
PO3
5% Complete
12 (5%)
PO4
5% Complete
13 (5%)
PO5
2% Complete
7 (2%)
PO6
3% Complete
9 (3%)
PO7
0% Complete
2 (0%)
PO8
0% Complete
1 (0%)
PO9
0% Complete
1 (0%)
PO10
1% Complete
4 (1%)
PR1
1% Complete
4 (1%)
PR2
2% Complete
7 (2%)
PR3
0% Complete
2 (0%)
PR4
3% Complete
9 (3%)
PR5
3% Complete
9 (3%)
PR6
2% Complete
6 (2%)
PR7
0% Complete
0 (0%)
PR8
0% Complete
2 (0%)
PR9
1% Complete
3 (1%)
PR10
0% Complete
0 (0%)
RP1
0% Complete
2 (0%)
RP2
8% Complete
19 (8%)
RP3
4% Complete
10 (4%)
RP4
7% Complete
17 (7%)
RP5
0% Complete
2 (0%)
RP6
0% Complete
2 (0%)
RP7
4% Complete
11 (4%)
RP8
0% Complete
2 (0%)
RP9
2% Complete
5 (2%)
RP10
0% Complete
2 (0%)
RP11
0% Complete
2 (0%)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Plastyka w reportażu tak???
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Nie.
Mnie będzie trzeba wyłożyć jeszcze co to takiego jest reportaż.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Zaczynam dochodzić do wniosku, że owa plastyka to... "miękkość". Ta wynikająca czy to z przejść tonalnych, czy długiego czasu naświetlania (ruch chmur, wody), czy ruchu obiektu fotografowanego, czy przysłony (bokehu). Na razie tak to "czuję".
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Plastyka to trochę przekłamanie. Malarz pokazuje to co chce. Fotograf, który uwiecznia plastycznie tez kłamie. Co by nudy i brzydoty na świecie było mniej. Myślałem o miękkości, ale ja trudno opisać. Bo przecież każda miękkość ma w sobie tez krawędzie, których nie sposób ominąć. Moze najsłuszniej byłoby powiedzieć, ze krawędzie nie mogą stać sie dominujące, a jesli to musza sie bronić. I tak w reportażu rp2 krawędzie sie bronią tworząc harmonię symetryczna. Natomiast w portrecie cz-b pani w okularach już nie, one tam dominują. Struktura skory tez jest bardzo wyrazista, jak na portret plastyczny za bardzo. Natomiast Portret pani w kapeluszu i te krawędzie cienia - jest harmonia ale tylko dla kadru pionowego lub kwadratowego. Bo ten bokeh z plama w tle wszystko psuje.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Jak tu nie kochać tego foruma, jak każde głosowanie przynosi tak "niezwykłe" wyniki :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Jeśli już o konkretach mowa to mnie się dużo bardziej podoba portret P03 niż PO4.
Ten cz/b jest bardziej naturalny, dyskretny i budzi ciekawość - ma na tyle plastyki, że "wciąga". Pani w kapeluszu ma wyretuszowaną twarz w "pre-procesie" i nawet nie wiem czy ma brwi, bo są zamalowane. Dla mnie to nie jest portret, tylko zdjęcie modelingowe czyli dużo płytsze w odbiorze, "niewciągające". Ten kadr nie oddaje charakteru, duszy portretowanej, tylko koncepcję wizażysty.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Czy poznamy kto i czym wykonał dane zdjęcia? ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Byłoby to wysoce edukacyjne!!!
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zwłaszcza wtedy, gdyby okazało się, że "Nie matura, lecz chęć szczera..." ;-) naturalnie, jeśli chodzi o sprzęt.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ja się przyznam, że wszystkie zdjęcia (3) zrobiłem analogiem.
Ocenione zostały słabo, więc się nie opłacało :roll:
I pozostaje żałować, że nie wrzuciłem po prostu "najładniejszych" obrazków, jakie mam -nie zaprzątając sobie w ogóle głowy tym, co było myślą przewodnią konkursu.
Bo jak się okazuje to wciąż nie wiemy co to takiego ta plastyka. :-(
No i na koniec coraz częściej nachodzi mnie myśl, że może dać już sobie spokój z konkursami. Sensu w tym coraz mniej.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
Ja się przyznam, że wszystkie zdjęcia (3) zrobiłem analogiem.


PO6, PR05 i ? ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Penteusz, chyba już gdzieś wspominałem, że każdy plastykę rozumie po swojemu i wszelakie dywagacje na ten temat nie mają najmniejszego sensu. Zaś co do konkursów, jest to jakiś motywacja do wyjścia z aparatem i zrobienie kilku pstryków (bynajmniej dla mnie). Szkoda, jedynie że frekwencja zarówno w wśród psrtykająch jak i głosujących jest coraz marniejsza. :roll:
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Fenol napisał/a:
PO6, PR05 i ?


Niestety, pudło :-P

ADestroyer napisał/a:
każdy plastykę rozumie po swojemu i wszelakie dywagacje na ten temat nie mają najmniejszego sensu


Owszem, o ile nie dochodzi do przypadku, który już w tej dyskusji zaistniał. Zerknij sobie do komentarzy pod zdjęciami. Co tam zasady czy cele konkursu! Nie zajmujemy się jakimiś p*****, wybieramy "najładniejsze" fotki!
I nie piszę tak dlatego, że cokolwiek mojego tam jest. To w tej chwili nie ma znaczenia.
Znaczenie ma to, w jaki sposób do tego podchodzimy. Przynajmniej niektórzy z nas.
To zabawa, prawda. Ale z jakimiś regułami, które chyba nie bez powodu były przez organizatora ogłoszone.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
Niestety, pudło


Ach! To pochwal się które to :-) o ile możesz oczywiście ;-)

EDIT: co do dyskusji. Jak dla mnie zdjęcie oprócz "plastyki" powinno się też bronić samo w sobie. "Plastyka" powinna być tylko środkiem wyrazu, bo jest częścią całości. A skoro osoby, które tu nadesłały zdjęcia uznały, że jest w nich plastyka, to czy głosowanie na najlepsze zdjęcie nie jest po części wyborem też tego z "plastyką"?

To był tematycznie nietypowy konkurs, to i nie należało się spodziewać, że oceny będą jednoznaczne ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Fenol napisał/a:
czy głosowanie na najlepsze zdjęcie nie jest po części wyborem też tego z "plastyką"?


Ale też był taki głos, że (cytuję) "Nie czytałem regulaminu :oops: więc głosowałwm na najładniejsze obrazki. Jeśli idea konkursu była inna, mieszczę się w błędzie statystycznym..."
Pominąłem ostatni fragment tej wypowiedzi, która już nic nie wnosiła, ale to, co powyżej, jest raczej symptomatyczne. Może to i żart był, ale wyniki głosowania jednak wskazują, że raczej nie.

A ze wskazaniem swoich prac poczekam na to, co uczyni Organizator, bo po co wychodzić przed szereg. Chyba, że ten krok zostanie pominięty, to do tematu powrócimy - o ile będzie taka potrzeba, dla podtrzymania dyskusji.

Poza tym wydaje mi się, że jednak analogi można dość łatwo wyłapać ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ja głosuję rzadko z powodów różnych. Tym razem ciężko było mi znaleźć prace, które by w mojej opinii do tematu pasowały. Od tego właśnie rozpoczynam: czy praca odpowiada tematowi?
Jeśli tak, szukam później takiej, która by się w moim odczuciu wyróżniała. Czasem później głosuję. Na przykład w jednym z ostatnich konkursów było tyle prac, które mi się podobały, że nie potrafiłem wybrać tylko trzech i zrezygnowałem z głosowania.

Swoich typów nie notuję i raczej nie pamiętam. Tutaj na pewno zagłosowałem na PZ07 (PZ7) [uwaga do prowadzącego - niespójne oznaczenia zdjęć!, i druga uwaga przy okazji - może warto by dla uniknięcia pomyłek dać jeden "Enter" między zdjęciem z numerem, a następnym zdjęciem z numerem?].
Brałem też pod uwagę RP3 i RP6, ale czy ostatecznie zagłosowałem, tego już nie pamiętam...
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Rafi, a jak wytłumaczysz zachowanie - na miarę skandalu - że moje prace ominąłeś szerokim łukiem?! :shock: :evilsmile: :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Rafi napisał/a:
czy praca odpowiada tematowi?

I bardzo dobre podejście. Uważam, że to warunek od którego powinno się zaczynać ocenianie (tym bardziej, że czasem dopiero po oglądnięciu fotografii i zadaniu sobie pytania dlaczego ktoś zamieścił ją w takiej kategorii dostrzega się jej sens).
Rafi napisał/a:
Tutaj na pewno zagłosowałem na PZ07

I tutaj zapytam: czy PZ07 to jest pejzaż??? Zapytam, bo moim zdaniem nie mieści się w kategorii pejzażu (ale może niesłusznie tak uważam). Była jednak kategoria Przyroda do której moim zdaniem jak najbardziej ten obrazek pasuje. Autor jednak świadomie zamieścił to zdjęcie w Pejzażu. Dlaczego? Może chciał przekazać coś specjalnego, jakiś dodatkowy sens? Ja go nie znalazłem więc nie zagłosowałbym na PZ07. Gdyby było w przyrodzie to tak bo to fajna fota. W tym układzie jednak go nie rozumiem i do mnie nie przemawia.
Z góry przepraszam autora PZ07 - to nie czepialstwo, to tylko wolny głos w dyskusji na temat głosowania a Twoje zdjęcie posłużyło mi tylko jako przykład i nie krytykuję go.
 

venge  Dołączyła: 23 Sie 2012
Witam Wszystkich:)
Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o plastyce, choć ta nie została dotychczas zdefiniowana. Dla mnie plastyką jest suma wrażeń jakie dają gra światła i kolorów. Dzięki kilku manualnym szkiełkom mogę pobawić się, by uzyskać rozmycia, bliki i pożądaną dla danego obrazu głębię ostrości. Lubię zatem prace odrealnione od rzeczywistego postrzegania świata. Nie mam wykształcenia kierunkowego, a swoje zdjęcia robię intuicyjnie, tak jak w danej chwili ich obraz konstruuje się w moim umyśle. Przepraszam z góry za ten przydługi wstęp, ale poprzez dyskusję toczącą się po ogłoszeniu wyników czuję się wywołana do tablicy.
Kontrowersyjne PZO7 to moja praca.

SlicaR ... zamieściłam je w kategorii pejzaż, gdyż jest to kawałek mojego osiedla. Zdjęcie powstało podczas porannego (obowiązkowego) spaceru z psem. Zazwyczaj jest tam szaro i buro, a nieopodal jest meta pod chmurką dla smakoszy trunków wszelakich. Tego dnia gra światła i barw na tyle odrealniła to miejsce,że zatrzymałam jego obraz w swoim kadrze. (Nie obraziłam się za komentarz)

M.K. ... szanuję Twoje zdanie i wszelkie krytyczne uwagi. Jak się przyjrzysz, nie ma tam patyków lecz uschnięte pędy krwawnika, które są w tzw. mocnym punkcie.
Swoją drogą jestem bardzo ciekawa Twojej ogólnej interpretacji estetyki kadru ( bo o jego plastyce już się wyraziłeś)

Zdjęcie zrobione K5 z podpiętym jupiterem 9 85 /2

RP4 to moje drugie zdjęcie

Zrobione zostało podczas przedstawienia, w którym za pomocą ruchu i muzyki opowiedziana jest historia matki, która dowiaduje się, że urodziła dziecko z Zespołem Downa. Matki, która pokonuje nie tylko wewnętrzne rozterki, ale również bezduszność otaczającego świata... Zastosowanie długiego czasu posłużyło mi do ukazania tej samotności w tłumie.

Zdjęcie zrobione K5 z pentaxem 50 1/4
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wracając do wcześniejszych rozważań, przy głosowaniu najpierw wybieram te, które moim zdaniem, spełniają wymogi konkursu a następnie wybieram spomiędzy nich.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach