DariuszSzura  Dołączył: 03 Lut 2015
Wyczyscic CZJ Flektogon 50/4
Witam, rozmontowalem w.w. Obiektyw jednak podobnie jak w Auto Revuenonie nie jestem w stanie go wyczyscic, grzyb lub jakies inne cholerstwo dostalo sie i rozwinelo pomiedzy przednia grupa soczewek! (Nie wiem jak to mozliwe)

Czy taka konstrukcja jest jakkolwiek mozliwa do wyczyszczenia?! Problem zobrazowany zdjeciami



 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Przednie soczewki jak widzisz masz klejone.
To nie jest grzybek a zwykła degradacja warstwy klejowej związana z upływem czasu.

Teoretycznie, nie do naprawy.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Naprawiałem kiedyś obiektyw z rozklejonymi soczewkami u pana Marka Mazura w Gdańsku, ale przy obiektywie o takiej wartości raczej nie ma to sensu. Najlepiej chyba kupić inny uszkodzony i z dwóch zrobić jeden.
Mam identyczny problem tylko z Flektogonem 65/2,8. Tu niestety znacznie trudniej znaleźć dawcę.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Rozklejonych soczewek się już nie sklei, bo do tego trzeba właściwej formy i pieca bo kleje są termoutwardzalne.
Można tylko soczewki rozkleić, wyczyścić i ponownie złożyć na warstwę olejową.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Grzechotnik napisał/a:
Rozklejonych soczewek się już nie sklei, bo do tego trzeba właściwej formy i pieca bo kleje są termoutwardzalne.
Można tylko soczewki rozkleić, wyczyścić i ponownie złożyć na warstwę olejową.
Można próbować balsamem kanadyjskim - wciąż dostępny http://www.artinsect.all....chk=1&Itemid=93
Największym problemem będzie nie tyle sklejenie soczewek, ale ich rozklejenie i usunięcie starego lepiszcza. Jak to się uda zrobić, to potem już z górki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach